Костов: ГЕРБ е причината за разпада на "Синята коалиция"

Костов: ГЕРБ е причината за разпада на "Синята коалиция"
Политическа е причината за разпада на "Синята коалиция", заяви лидерът на ДСБ Иван Костов в предаването „Седмицата” по "Дарик радио". Според Костов противниците на "Синята коалиция" не приемат СДС и ДСБ да формулират алтернатива на популисткото управление на Бойко Борисов. "Още повече не приемат да се създаде междупартиен коалиционен съвет, който да води тази политика. Това не може да бъде прието от хората в СДС, които са се обвързали тясно с ГЕРБ, т.е. причината е ГЕРБ”, обясни Костов.
<p>&bdquo;Отвътре очевидно има хора, които не споделят политическия курс, който е следван от "Синята коалиция" досега. Те са споделили и са станали проводник на влиянието на ГЕРБ върху СДС&rdquo;, коментира лидерът на ДСБ.</p> <p>Според Костов съществува дълбоко противоречие вътре в десницата, което изразява и настроенията на избирателите.</p> <p>&bdquo;Ние няма да сме балансьори в българската политика. Защото ние сме автентична десница. Ние не сме десница, за да балансираме между дясното и лявото. С нас е балансирано - с нашата тежест, която произтича от такива органични естествени, вътрешни, присъщи на обществото искания, тя не може да бъде нито балансьор, нито да бъде фактор за коалиране. Тя, ако влезе в управлението, ще му зададе цвят, устрем, решителност, защото тя не отива в управлението ето така само, за да участва. Примерно наредили се трима души, които режат една лента, и до тях още един от "Синята коалиция", и той реже лента&rdquo;, описа Костов.</p> <p>&bdquo;Тези, които сега спряха Синята коалиция, винаги са били нещо като топузи на кратката ни, които са ни пречели да се движим напред. Така че облекчението е естествено&rdquo;, изтъкна още Костов.</p> <p>Лидерът на ДСБ обаче беше категоричен, че депутатите от групата му имат воля да изпълнят мандата си. &bdquo;Защото той е даден от избирателите, това е тяхното доверие, а не от орган на някоя от двете политически партии&rdquo;, заяви Иван Костов</p>

Коментари

  • Vsi4ki sa komunisti!

    20 Май 2012 1:17ч.

    Кой ти е виовен? Меглена или Бойко?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Боко

    20 Май 2012 2:45ч.

    Кой е тоя ром на снимката?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Лъчезар

    20 Май 2012 3:04ч.

    Каква е тая десница, дето хем претендира да автентична и единствена, хем има пет депутата? Има ли тъмносиньото гуро план, как ще спечели 121 мандата догодина по това време или ще ми говори заклинания?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Електорална единица

    20 Май 2012 4:55ч.

    С тези приказчици Костов може да баламосва само шепата деменциални зомбита останали около него.Край на съществуването на Синята коалиция, край на политическата кариера на Костов.А как ще продължи ДСБ?Дали има сили и потенциал да върне най-напред ДЕМОКРАЦИЯТА, напуснала я на прословутото Национално събрание на ДСБ през 2007 година?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • ?

    20 Май 2012 5:29ч.

    Костов отдавна не му пука нито за „Синята коалиция”, СДС или ДСБ. Своите лични цели във финансово отношение отдавна е постигнал и надхвърлил. А България ако ще огън да я гори. Каквато е ситуацията в създадената от него партия такава и тя в държавата, в която той дълго време бе ключова фигура, но затова не обелва и дума. А той бе архитекта на бандитската приватизация на активи (разграбване на държавата), които бяха създадени по времето на социализма и нямаха нищо общо с най-агресивните активисти на СДС.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Боко

    20 Май 2012 16:47ч.

    Възможно ли е да разбера, истина ли е, че Бойко Борисов е бивш комунист? И то бивш комунист, който се отказва от членството си в партията едва през 1995 година. Истина ли е, че Бойко Борисов е един от малкото бивши комунисти, може би единственият, който си позволи откровено да хвали и превъзнася най-тъпия и най-гадния комунистически диктатор в цяла източна Европа – Тодор Живков. Негов работодател, между другото.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Експерт

    20 Май 2012 18:04ч.

    Костов умее дя веждя бъдещето и да казва истината. За съжаление това никого не интересува. Неговите истини и послания са неприятни и отблъскващи. Народът иска да бъде коткан и лъган. Малко пенсии, малко детски градини, малко пожерната команда, малко чичко милиционер, малко цар освободител...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи

Напиши коментар

Откажи