Джулиан Асанж става телевизионен водещ

Джулиан Асанж става телевизионен водещ
Създателят на „Уикилийкс” Джулиан Асанж започва нова кариера от вторник. Тогава стартира авторското му предаване по „Русия днес”, телевизионния канал на английски език, финансиран от Кремъл.
<p>Джулиан Асанж, се намира във Великобритания, където съдът му наложи мярка подписка, и се опитва да избегне екстрадиция в Швеция, където може да бъде съден за сексуално посегателство.</p> <p>По руския телезизионен канал той ще прави предаването &bdquo;Светът утре&rdquo;. Засега Асанж държи в тайна кои личности ще бъдат първите поканени в телевизионното му токшоу. От канала &bdquo;Русия днес&rdquo; обаче намекват, че първото интервю ще бъде със спорна личност.</p> <p>Самия Асанж обяви, че намерението му като водещ е да се обърне към хората, &bdquo;чийто глас обикновено не се чува по телевизията&rdquo;, а това, което те казват, &bdquo;не може да бъде казано в големите телевизии&rdquo;.</p> <p>Телевизионният канал &bdquo;Русия днес&rdquo; се смята за един от инструментите на Кремъл да подобри образа на режима в чужбина.</p> <p>Новото предаване на Асанж ще бъде излъчвано едновременно от Москва и Вашингтон на английски, арабски и испански език.</p>

Коментари

  • Sin

    17 Апр 2012 20:53ч.

    Ето това е падение. Продаде се на една ТВ, която никога не критикува Путин, а само американците. Която за Сирия предава за нарушаване на човешките права от възстаниците, но никога на режима. Дачковото падение ( сваляне гащите пред един Трактор ) изглежда направо като грешка по невнимание на фона на новия КГБ_Лийкс. Те така се разваля имидж в един миг. На Запад. В Русия могат да го гледат още десетина години като нищо.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • разочерован

    17 Апр 2012 22:01ч.

    Явно Асанж е ляво мислещ - враг на лошите капиталисти,дето безжалостно експлоатират беззащитните пролетарии,които пък Държавата със "силна ръка" е призвана да защитава.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи

Напиши коментар

Откажи