ДСБ и СДС не могат да се разберат за процедурите, по които ще се проведат вътрешните избори

ДСБ и СДС не могат да се разберат за процедурите, по които ще се проведат вътрешните избори
Драмата около номинирането на кандидат-президент от Синята коалиция продължи да се задълбочава, след като и днес двете основни партии във формацията, СДС и ДСБ, отново не постигнаха съгласие за датата, правилата и процедурите на отворените предварителни избори, които ще определят кои ще бъдат кандидатите на сините за президентските избори и кметския вот в София. Лидерите на сините, Иван Костов и Мартин Димитров, съобщиха, че процедурите за предварителните избори ще бъдат определени от работна група, в която ще участват всички формации в коалицията. Заради неразбирателството лидерите на двете формации не дадоха обща пресконференция.
<p>Лидерът на ДСБ Иван Костов заяви, че партията му не участва в уговорени мачове, като по този начин даде да се разбере, че признава избора на СДС да издигне за кандидадат-президент близкия до ДПС Румен Христов. Думите му бяха и в отговор на Мартин Димитров, който по-рано днес обяви, че ако е искал да участва в &bdquo;уговорен мач&ldquo;, е щял да послуша Костов, който му е предлагал СДС да издигне кандидат-президент, а ДСБ &ndash; кандидат-кмет на София.</p> <p>Днес от ДСБ представиха официално издигнатата вчера кандидатура за президент на Светослав Малинов. Лидерът Иван Костов обясни, че засега само Малинов бил дал съгласие да участва в надпреварата с претендента на СДС Румен Христов. По думите му, ако до 14 май &ndash; датата на Националното съвещание на ДСБ, други кандидати не потвърдели писмено желание да се включат в предврителния вот, Малинов щял да се изправи срещу Христов. В обратния случай конкурентът на Христов щял да бъде определен след вътрешен вот в ДСБ.</p> <p>От ДСБ предлагат до има онлайн гласуване на общия вот, както и да се откриват избирателни секции само при предварително регистрирани 1000 избиратели.</p>

Коментари

  • Костови работи

    29 Апр 2011 16:04ч.

    Заради параноята на Костов, синята коалиция ще загуби изборите.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • симпатизант

    29 Апр 2011 17:14ч.

    Г-н Костов защо не си признаете с кого пак сте се договорил! Може би с ДС?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • ДСБ и СДС да отидат самостоятелно на избори

    29 Апр 2011 17:46ч.

    ДСБ и СДС да отидат самостоятелно на избори. ДСБ да номинира Костов. Мисля, че той ще спечели.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Sin

    29 Апр 2011 18:35ч.

    Мисля, че ще гласувам за Костов или за кандидат, номиниран от ДСБ - Светослав Малинов. Само Костов и ДСБ знаят как да измъкнат държавата от мафията и мутрафоните и да я тласнат напред ! Всичко останало е плява, респ. мизерия за народа.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Мъдростта на Костов

    29 Апр 2011 23:58ч.

    „Студент пасе трева в парка. Минава покрай него гражданин и го пита:„Абе ти що пасеш трева?”„Ами студент съм, стипендията е малка, родителите ми са социално слаби, трябва да се изхранвам някак...” „На ти 20 стотинки, стига си пасъл!”. Взел студентът парите и си мисли: „Хъмм, с тия 20 стотинки нито баничка мога да си взема, нито боза. Я да продължавам да си паса.&quot; Минава друг гражданин:„Що пасеш, бе?”„Ами студент съм, нямам пари, трябва да се изхранвам някак си...”„На ти 1 лев, стига си пасъл!”. Взема студентът парите и пак си мисли: „Абе с 1,20 мога и баничка, и боза да си взема, обаче не мога да се наям. Я да си паса“... По едно време минава Иван Костов:„Какъв си ти и що пасеш тука?”. „Ами, господин Костов, студент съм, стипендията не стига, родителите ми са социално слаби, трябва да се изхранвам все някак...”. „Ти зимата беше ли на барикадите?” „Бях, бях!” „А скача ли, вика ли за нас?” „Виках, скачах!” „А така!“, рекъл Иван Костов, извадил едно листче и написал нещо на него. Подал го на студента, а там пишело: „Разрешава му се да пасе във всички градски градинки и паркове. Подпис: Иван Костов“.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • М.Кушев

    30 Апр 2011 16:05ч.

    СМЕШКОВЦИ !!!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи

Напиши коментар

Откажи