Борисов с визия за българската икономика: Ще се произвеждат храни и вода и ще се строят ски писти и атомна централа

Борисов с визия за българската икономика: Ще се произвеждат храни и вода и ще се строят ски писти и атомна централа
Почти две години след идването си на власт с няколко думи премиерът Бойко Борисов успя да очертае стратегия за българската икономика. При откриването на конференция, посветена на секторната стратегия за инвестиции в страната, министър-председателят посочи като основни приоритети пред българската икономика производството на храни и вода, строителството на ски писти и изграждането на АЕЦ „Белене“. Борисов изложи възгледите си за икономиката, като каза още: „Не може да има реален растеж от приватизирането на мобилните оператори, нито от моловете, нито от възобновяемите енергийни изтчници".
<p>В типичния си стил българският премиер обясни стратегията си за производството на храни и вода по следния начин: "Като няма петрол, ще ходиш пеша. Като няма електричество, ще запалиш свещ. Като няма храна и вода, умираш. България е прекрасен рай за нашия петрол &ndash; храните и минералните води, злато тече в реките". Борисов откри, че в света има рязка нужда от храни и вода, а в България има огромни пустеещи територии, които могат да се използват за земеделие, но не обясни какви ще са конкретните мерки, които правителството ще предприеме, за да стимулира производството на храни и вода.</p> <p>Министър-председателят продължи лекцията си по икономика, като акцентира за пореден път върху строителството на АЕЦ &bdquo;Белене&ldquo; и в тази връзка отново сравни българската икономика, която през последната година регистрира почти нулев растеж, с турската, която през 2010 година регистрира растеж от 9,8%. По повод инвестицията в атомната централа премиерът каза: "Ако след четири години Турция излезе със своите четири реактора, а ние с 800 лв. от ВЕИ (това е изкупната цена на електроенергията от алтернативните източници), тогава ще питам каква е конкурентоспособността на българската и турската икономика".</p> <p>Във връзка със строителството на ски&nbsp;писти премиерът изтъкна, че в Чепеларе работела най-голямата фабрика за ски в света, и добави: "А колко километра писти имаме ние? Вероятно сто-двеста. Австрия има 20 хиляди километра. Те изкарват милиарди от туризма, ние стотинки".</p> <p>В заключение Бойко Борисов предупреди, че растежът няма да бъде постигнат изведнъж, защото 20 години държавата се е борила да оцелява.</p>

Коментари

  • Sin

    10 Май 2011 19:45ч.

    Срам е усещането като видя ръбатата чутура. Подобен на онзи срам, когато чуех импровизациите на селянина от Правец, когото маризчията пазеше тогава. Рядък прогрес дори и за Балканите - след селяндура сега на власт е пазвантинът му. Още по-невероятно - страната е в ЕС, а чутурата е признат дори от ЕНП като десен. Интересното е единствоено като какъв десен е признат. Май единствено като десен налъм, който тупурка в посоката, която му нашепнат.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • 1

    10 Май 2011 20:01ч.

    Селският идиот на национално ниво.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • ГЕРБ

    10 Май 2011 22:36ч.

    Комунистите имат право да празнуват 9 септември, защото до този ден те бяха кокошкари, селски писари, негодни дори за овчари. А сега 9 септември ги превърна в чорбаджии, щедро платени негодници, живе­ещи на народния гръб....Така, че нека изберем по-малкото зло, а то е ГЕРБ...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • слънцето

    10 Май 2011 23:04ч.

    От утре слънцето ще изгрява от дясно, защото ГЕРБ е дясна партия! Това е! А Боо тиквата може спокойно да отиде за гъби, както навремето приятелите му бяха отишли че затова не гласували като избираха за кмет първия път. Ужасен човек в ужасна партия и ужасно организирана държава на рпекрасна територия. за пръв път ме е срам дасе нарека Българин, но ще се оравим наесен с песен ... към забвението Боко!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • АНОНИМЕН

    10 Май 2011 23:09ч.

    СРАМ НЕ САМО, НО И ПОЗОР! НЪРКУЛНАЛА СЕ ТИКВАТА, ТА СИ НАМЕРИЛА ЕЛЕКТОРАТА! НАИСТИНА СМЕ СИ СУПЕР!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Глас

    11 Май 2011 1:08ч.

    Простичко и ясно казано! А сбърканите червени и сини мозъци отново търсят от девет дерета вода за да се правят на интересни.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Sin

    11 Май 2011 2:11ч.

    Лошото е, че управляват неадекватни примати - руски мекерета или руски тикварски мекерета е все едно. ББ не е алтернатива на Станишев и Гоце, той не е никаква алтернатива. Сега те са Станишев, Гоце и Тиква. Аргументи, доводи, анализи - това е тера инкогнита за руско-тиквените мекерета. Той вече е сдал пред Путин и сега &quot;мисли&quot; за аргументи - дали токът щял да поскъпне 80 пъти или Мегават щял да струва 800 лв - това е единствено тюрлю-гювечът в манерката му.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Samuil

    11 Май 2011 3:56ч.

    Прав е човека бе, да ви *** и комунистите мръсни! Брей ще умрете в злоба и плювни. Всичко казано от него е абсолютно точно и на място!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • gutze

    11 Май 2011 5:53ч.

    тоя е много тъп да знаете момчета. Лооошооо

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Васко

    11 Май 2011 13:49ч.

    Ебати тъпите комунисти, дето сте намерили блога на Храчков, и пишете само простотии. То друго не можете и да напишете, защото освен да плюете на друго не сте се учили. Да плюете, да се кланяте на вождовете си и да крадете като вашата типична висшестояща представителка Масларова. Каквото и да ви се каже или направи в добра посока за вас е повод за грачене. Майната ви, идва ви края.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • тути-фрути

    11 Май 2011 21:54ч.

    Колко тъпанари в малка България ей....Боко,кухата лейка,горепосочените го избраха.На рамо а си го носят.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи

Напиши коментар

Откажи