Задържаният при сблъсъците пред НС остава в ареста

Задържаният при сблъсъците пред НС остава в ареста
В ареста остава Филип Николов, който вчера протестира срещу промените в Изборния кодекс пред сградата на Народното събрание (НС) и след сблъсъци между демонстранти и полицаи, беше задържан заради удар на полицай.

Снимка: бТВ

 

Той беше отведен в 5 РУП. По данни на МВР мъжът е задържан, защото е ударил полицай при изпълнение на служебните му задължения и замерял сградата на парламента с хранителни продукти, съобщи Нова телевизия. По-късно в социалните мрежи се появиха видеоклипове от побоя. Филип Николов е баща на Деси Николова – момичето, станало известно от снимка от протестите срещу правителството на Орешарски. 

От полицията уточняват, че са установени и други хора, които във вторник са хвърляли предмети по сградата на парламента. Предстои да бъде установена самоличността им и спрямо тях да бъдат предприети предвидените по закон мерки.

 

Коментари

Напиши коментар

Откажи