Забранява се влизането и излизането от „Филиповци“ и „Факултета“ до второ нареждане

Забранява се влизането и излизането от „Филиповци“ и „Факултета“ до второ нареждане
"От 00.00 ч тази нощ въвеждаме частично ограничителни мерки на територията на кв. „Факултета“ и кв. „Филиповци“. Причината е регистриран ръст на случаите на заразени с COVID-19 и установени огнища на зараза с голям брой контактни лица. Заповедта за ограничителните мерки се издава от директора на Столичната здравна инспекция д-р Пенчев по предложение на софийския оперативен щаб", съобщи кметът Йорданка Фандъкова в страницата си във Фейсбук.

 

Снимка: БулФото

 

"До второ нареждане се забранява влизането и излизането от „Филиповци“ и „Факултета“, освен за отиване на работа с представяне на служебна бележка от работодател и нужда от медицинска помощ. Ограничава се и движението на територията на двата квартала, с изключение на излизания за посещение при личен лекар и за закупуване на храна и лекарства. Забраняват се събирането на повече от двама души на улици и в междублокови пространства, както и отбелязването на семейни тържества със събиране на близки", съобщава още столичният кмет.

Директорът на СДВР старши комисар Хаджиев ще организира дейността на контролно-пропускателните пунктове. По молба на кмета Фандъкова вътрешния министър Младен Маринов ще осигури за тях и допълнителен ресурс от МВР.

От днес екипи на СРЗИ са започнали да взимат проби от установени контактни лица на заразените с коронавирус. Тяхната работа в следващите дни ще бъде подпомогната от доброволци на Столична община. В двата района се изпълнява засилено почистване и дезинфекция. 

"По моя заповед ще бъдат налагани санкции на всички почистващи фирми, чийто служители не носят предпазни маски и ръкавици по време на работа на територията на София. Безплатното паркиране в „синя“ и „зелена“ зона се удължава до 26 април", съобщава още Йорданка Фанкъдова.

 

 

Коментари

  • гас и мас

    15 Апр 2020 17:32ч.

    В двата района се изпълнява засилено почистване и дезинфекция. --- Засилено, засилено, колко да е засилено.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Асан

    15 Апр 2020 18:57ч.

    Шъ казвам на Айше да сезирва хелзинкския комунитет, това е направо нарушаване правата на човека и циганина, екскриминация както казва бат Сали

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • ресто

    15 Апр 2020 19:45ч.

    Ръст на коронавируса, но и странен ръст на "Ф"-та: "Факултета", "Филиповци", "Фандъкова", "Фейсбук"! За да се тълкува това явление на 4"Ф"-та едновременно, трябва да се изходи от образованието, което умишлено не се дава "Факултета", но за щастие се наследява по линията на другото "Ф" с руското Отклонение. Това означава, че трябва да се съобразим с числената стойност на буквата "Ф" в руската кирилица, а тя е 22-рата буква. Така 4х22=88 - чилото, тйното число на Хитлер, но и числото, което отговаря точно на дните в една меркуриева година. Всички знаем, кой седи най-близко до Слънцето, кой се врътка най-бързо около него и кой има претенциите да държи ключа на човечеството, а днес да държи и цялото човечество под ключ. Всички прилики с лица и събития не са случайни! Какво му остава на Меркурия, освен сам да си отреже клона, на който седи. За справка остатъкът на 88-я ден в годината е 277-я, а именно от този ден Уго Бонкомпани, подвизаващ се като Г13, въвежда крадливия григориански календар, избивайки 10 коронки от захапката на октомври 1582година. Това вадене на зъби продължава на всеки 100 години, че даже се режат и високосни глави, такава в каквато живеем днес. Именно тозинедипломиран дентист и неговите последователи, доведоха света до това, което се случва в момента - настъпило е времето за плащане на сметката. Само че тези хора нямат интерес да се знае, че те са нарупали сметката и е настъпил момента да връщат двойно откраднатото, и за това искат да представят нещата така, сякаш всички са длъжни да плащат за техните грехове, а самите те да се явят после като Спасители, сбъднали прочеството. Толкова за четирите "Ф". Останалото е пълнеж.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • SIMO

    15 Апр 2020 22:33ч.

    Сетила се Мара да се побара.......Това е "Гарантирано от ГЕРБ"........Сега колко заразени ще излезнат??????

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Нищо подобно, точно обрантното

    15 Апр 2020 23:27ч.

    Тези със сините венци от два дена ги срещам навсякъде по града, вкл. и по превозните средства поединично или по двойки без маски и ужасно мърсни и неопрятни по тяхному.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Кармен от Факултето

    16 Апр 2020 7:20ч.

    Сетила се Мара да се побара... Двете махали не бяха ли бастиони на партията според изборните резултати?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи

Напиши коментар

Откажи