В неделя подписват СЕТА

В неделя подписват СЕТА
Насрочена е нова среща на върха между ЕС и Канада за подписване на споразумението за свободна търговия. Това ще стане в Брюксел в неделя, 30 октомври.

 

Джъстин Трюдо

 

Форумът беше отложен в четвъртък заради ветото на Белгия, чийто регион Валония искаше още гаранции в текста на споразумението. След постигането на вътрешнобелгийски компромис снощи посланиците на ЕС дадоха формално зелена светлина за подписването на СЕТА. Това ще стане в присъствието на канадския премиер Джъстин Трюдо и председателите на Европейския съвет и на Европейската комисия Доналд Туск и Жан-Клод Юнкер, съобщава кореспондентът на БНР в Брюксел.

 

Коментари

  • Beobahter

    29 Окт 2016 13:38ч.

    Ето ви една канадска продукция за същността на СЕТА. Начин на американските корпорации да заобиколят другата смъртоносна примка! Материалът е с български субтитри. Може да се потърси във фейсбук при Георги Неделчев: https://www.facebook.com/georgi.nedelchev.90/videos/1244236918930598/ (трябва ви фейсбук регистрация). Във филмчето е казано всичко най-ясно. Гадовете ще подписват в неделя!!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • мария

    29 Окт 2016 15:07ч.

    Всеки ден лоши новини. Отиваме все по-надолу.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Динозавър

    29 Окт 2016 15:32ч.

    Никоя канадска фирмя няма да се напъва да си продава стоките на 7 милиона бедняци. Споко, никой няма да ви трови. Но като видиш как изглеждат по-голямата част български и камадски пенсионери, е повече от очевадно кой е тровен с калпави столи.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи

Напиши коментар

Откажи