Урсула фон дер Лайен: Дошъл е моментът за мир чрез сила. На Путин не можем да се доверяваме

Урсула фон дер Лайен: Дошъл е моментът за мир чрез сила. На Путин не можем да се доверяваме

Сега е дошъл моментът за мир чрез сила, моментът да обединим усилията си за отбрана. Това заяви председателката на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен в началото на пленарната сесия на Европейския парламент, който заседава в Страсбург. По думите ѝ ако сега ЕС успее сега да мобилизира промишлената си сила, ще могат да бъдат предотвратени нападенията „от онези, които искат да ни навредят". Преосмисляме отбраната на цяла Европа и на цялата наша общност. Путин нееднократно ни е доказвал, че е враждебно настроен съсед, на когото не можем да се доверяваме, можем само да го възпираме, заяви още тя, съобщава специалният пратеник на БТА в Страсбург Константин Костов. „Смятаме да задействаме националната клауза за дерогация, съгласно новата ни рамка за фискални правила“, каза председателката на ЕК. „Държавите членки ще могат да инвестират 650 млрд. евро за четири години, като увеличат разхода за отбрана с 1,5% от БВП в рамките на идните четири години“, посочи Фон дер Лайен.

„Изправени сме пред криза на европейската сигурност, но знаем, че Европа е била градена именно в кризи. Така че е настъпил моментът за постигане на мир чрез сила, за полагане на усилия в областта на общата отбрана“, заяви Фон дер Лайен.

„Европейският ред в областта на сигурността бе разтърсен и толкова наши илюзии бяха разбити на пух и прах“, каза тя и даде за пример как след Студената война някои са мислели, че Русия може да бъде интегрирана в европейската икономическа архитектура и структури за сигурност, а други са вярвали, че Европа може да разчита завинаги на пълна защита от страна на Америка.

Затова по думите ѝ Европа е свалила гарда и не е инвестирала достатъчно в отбраната си. „Времето на илюзии приключи. Европа трябва да поеме по-голяма отговорност в собствената си отбрана не в някакво далечно бъдеще, а днес“, добави Фон дер Лайен.

„Крайно време е да създадем един европейски съюз на отбраната, който да гарантира мира на нашия континент чрез единствено и сила. Сега е моментът Европа да действа и Европа ще бъде на висота. Да живее Европа“, каза Фон дер Лайен.

Тя отбеляза, че на последния Европейски съвет е имало консенсус по линия на европейската отбрана, но добави, че през идните седмици и месеци ще трябва да се прояви още повече смелост, тъй като предстоят и други трудни решения.

Трябва да инвестираме в европейската отбрана незабавно, добави още председателката на ЕК и обясни, че трябва да бъде направено заради това, което се случва в Украйна. По думите ѝ трябва незабавно да се запълнят пропуските в доставките на военно оборудване. Преосмисляме отбраната на цяла Европа и на цялата наша общност. Путин нееднократно ни е доказвал, че е враждебно настроен съсед, на когото не можем да се доверяваме, можем само да го възпираме, заяви още тя.

Председателката на Европейската комиися отбеляза, че трябва да се ускори и увеличи производството на военно оборудване в Европа, като акцентира на използването на националните бюджети. По думите ѝ, в ЕС средно се отделят по-малко от 2% от БВП за отбрана и всички анализи ни показват, че трябва да се достигне равнище от над 3%.

Урсула фон дер Лайен коментира, че основната част от нужните нови инвестиции за отбрана могат да дойдат само от държавите членки. „Смятаме да задействаме националната клауза за дерогация, съгласно новата ни рамка за фискални правила“, каза председателката на ЕК и уточни, че клаузата ще се задейства в контролиран и ограничен във времето период. „Държавите членки ще могат да инвестират 650 млрд. евро за четири години, като увеличат разхода за отбрана с 1,5% от БВП в рамките на идните четири години“, посочи Фон дер Лайен.

Председателката на ЕК отбеляза и идеята за нов финансов инструмент за сигурността на Европа, чрез който ще могат да се предоставят до 150 млрд. евро под формата на заеми на държавите членки, при спазване на определени критерии, за съответни области от стратегическо значение. Такива области са – дронове, ракети, боеприпаси, артилерийски системи, киберпространство, военна мобилност. Тя обясни още, че инвестициите трябва да са многогодишни, а кредитите да бъдат насочени към закупуване на оборудване от европейски производители.

Урсула фон дер Лайен набеляза още един елемент във връзка с увеличаване на отбранителния капацитет – мобилизиране на частните инвестиции.  Според нея чрез действията, които се очаква да бъдат предприети по линия на отбраната в ЕС, ще се създадат нови заводи, нови линии на производство, които ще създадат работни места. По думите ѝ последиците от икономическия тласък ще се усетят далеч отвъд военната промишленост било то в стоманодобива или компаниите за киберсигурност.

Източник: БТА

Следвайте "Гласове" в Телеграм и Инстаграм

 

Коментари

  • Анонимни чикиджии

    11 Март 2025 11:50ч.

    Права е, руснаците могат само да лъжат, скоро и оранжевия идиот ще го разбере, всичко, за което сф договорят, ще бъде неизпълнено, виновни ще бъдат украинците. Много скоро тръмп ще олекне сериозно по-темата.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Дошъл е моментът за закрива не на престъпната фашистка организация Европейски съюз

    11 Март 2025 11:51ч.

    Само съществуване на този тумор е престъпление срещу човечеството.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Анонимни чикиджии

    11 Март 2025 11:53ч.

    Над 1/3 от БВП на България идва от ЕС, но няма откъде да знаеш, тука дачков Ви отглежда в контролирана среда.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • По указаната схема

    11 Март 2025 11:54ч.

    Застанал на стартова позици1, за да си заработи стотинките (пардон,центовете) за деня. Точно алгоритъмът на прокопиевия тролаж. Същият речник , същите опорки, всички наследствени белези на котилото, от което е изпълзял. Кой точно от оборотните тролове е командирован тук?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Хахаха

    11 Март 2025 11:55ч.

    Стига лъга бе,импотент смрадлив.А дъртата Чубра фон дер ЛайНен ще бъде навряна в дупка,подобна на тази,която ти обитаваш,за далаверите си с Пфайзер

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Анонимни чикиджии

    11 Март 2025 11:56ч.

    Аз пиша тук от поне 50 никнейма,но трябва да изкарам за тубичката лепило

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Su38

    11 Март 2025 12:02ч.

    A този приток няма ли да секне, като почнат всички да се въоръжават и няма да има средства, които да се предоставят на келяви членове като България? Не мислиш ли малко, преди да плеснеш някоя глупост?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • thenewone

    11 Март 2025 12:06ч.

    "Над 1/3 от БВП на България идва от ЕС". За 17 години - 25 млрд. лв.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Николай II

    11 Март 2025 12:13ч.

    Точно обратното - Западът може само да лъже, ограбва и убива. Крайно време е Русия да го разбере окончателно и да спре да си прави илюзии включително за Тръмп.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • До 12:06

    11 Март 2025 12:15ч.

    Да,тези безмозъчни нещастници така и не се научиха да лъжат по качествено

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Анонимни чикиджии

    11 Март 2025 13:17ч.

    До момента е така, какво ще стане никой не знае, ако имаш гадателски способности е друго, тогава знаеш дали някой няма да плесне и жена ти, бастун.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Анонимни чикиджии

    11 Март 2025 13:24ч.

    Да се обзаложим, само земеделие влизат над 2млрд на

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Емигрант - инвеститор

    11 Март 2025 13:32ч.

    БВП на България идва основно от парите изпратени от емигрантите , които се оказват най -големите инвеститори. През 2023 г. българите, работещи в чужбина, са изпратили на свои роднини и близки у нас 1,32 млрд. евро, което е над 1% от БВП на България . Лошо е , че дошлото от ЕС по официален път се разпределя моментално в сметките на управниците за разлика например от Унгария и други страни , които използваха тези пари по предназначение и сега изглеждат много по-европейски от нашата кочина. Трябва да си смениш главата , а не средата анонимни ...... Явно какъвто ти е nickname, такъв е и образът зад него . Пфу !

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Анонимни чикиджии

    11 Март 2025 13:33ч.

    Подкрепям Фон дер Лайен. Нека да изпратим вашите деца да гинат в Украйна за моето бъдеще. Аз съм бездетен, освен това в последните години се идентифицирам като бисексуален, също така съм алкохолик в напреднала фаза и не мога да отида на фронта, въпреки че много ми се иска.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Сила чрез мир

    11 Март 2025 13:47ч.

    Ако не знаете какво е "мир чрез сила" питайте нашите псевдоинтелектуалци - последните мохикани на Сорос, добре организирани и грантирани , даже създали подписка за продължаване на войната. Трябва да им се признае - събрали са повече от 17 хил. гласа подкрепа за нацистки режим в Украйна и с това същевремено бъдещи фронтови доброволци

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • До 13:24

    11 Март 2025 13:51ч.

    Абе клошар пропаднал,ти не можеш да пишеш грамотно на български,тръгнал да се обзалагам хахаха

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Анонимни чикиджии

    11 Март 2025 13:55ч.

    Логично е да си емигрант, няма нужда да заемаш място тук, глупаците не трябва да се размножават в бг. Провери само в земеделието, колко влизат на година, в регионалното министерството също, тъпанар.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • До 13:55

    11 Март 2025 14:08ч.

    Ами то се знае колко влиза бе,олигофрен безмозъчен вмирисан и няма нищо общо в наркоманските ти бълнувания за една трета от БВП. Ти знаеш ли изобщо какво е БВП,примитив пропаднал ?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Ъхъ

    11 Март 2025 14:15ч.

    Явно никой от коментиращите не знае що е туй БВП. Само да ви открехна, че В в тая абревиатура значи ВЪТРЕШЕН. И за да ви улесня, ще пусна и ксратката дефиниция на това понятие: Брутният вътрешен продукт (съкращаван обикновено като БВП) представлява съвкупността от произведените стоки в една територия за определен период от време (най-често за месец, тримесечие или година), измерен в някаква валута.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Л. Лазарова

    11 Март 2025 14:16ч.

    Ти подлого на Сорос, Ротшилд, ДД тръгнала си на война със 7 деца? Ти притисната от тези, които са те поставили (а не избрана от гражданите на ЕС) помисли ли поне веднъж, ако не за руските майки, то поне за украинските погребали децата си? Дано и ти погребеш свое, за да видиш какво е! Другата вещица Кая Калас пък искала от М. Рубио америк. да продължат войната с 1год.!?Проклети да сте и дано за деца да жалбите!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • А ти

    11 Март 2025 14:37ч.

    провери ли колко излизат . А за условията да получиш субсидия , ако си земеделски производител, знауш ли ? Ако не се съгласиш няма субсидия..

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • СТАРЕЦ

    11 Март 2025 14:57ч.

    Само майките могат да спасят света!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • ЗНАЕЩ

    11 Март 2025 14:58ч.

    Заченатият в грях ЕС загива в порок!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Емигрант - инвеститор

    11 Март 2025 15:08ч.

    Логично е да си един от анонимните чекиджии с глупав никнейм като теб и с възможност да отидеш само до родното си село. Не е лесно и не е по желание да си емигранти , но за това се искат много повече усилия отколкото да драскаш единствено по форумите . Благодарение на моите изстрадани емигрантски пари поддържам три семейства и двама студенти в разграбваната ни родина. Не съди от собствената си срутена камбанария , нещастник !

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • thenewone

    11 Март 2025 15:14ч.

    Е, не са 25, 32 са: "България е получила близо 32 млрд. лв. от европейските фондове от присъединяването си към ЕС до края на 2024 г." -->https://www.segabg.com/hot/category-economy/vseki-bulgarin-e-poluchil-sredno-5000-lv-es

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Зелените чорапи

    11 Март 2025 15:16ч.

    Неговите доходи идват от контейнерите за боклук.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Валентин Христов

    11 Март 2025 15:37ч.

    E,щом казвате и сам си противоречите и много такива "умници" като вас,че 1% е от такова значение.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • пояснение до поредния ибрикчия на Урсула

    11 Март 2025 15:43ч.

    А другите 2/3 от БВП ЕС ни го краде и присвоява.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • "Украинка, продала 56 бъбрека, е арестувана в Полша" --- четете бе олигофрени!!!

    11 Март 2025 16:00ч.

    Ето заради това искат да се продължи тази война - да продължава "бизнеса" с разфасоване на войници, трафик на деца за проституция и органи, печелене на пари с човепки животи. И дори тези нищожества имаха огромната наглост да съдят Путин затова, че е спасил някакви деца от разсфасоване за донорски органи или за предоставяне на някакви извратеняги на запад.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • badfinger

    11 Март 2025 16:04ч.

    Всичко влязло се краде - то слабо се контролира . В земеделието парите отиват в богатите производители .

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • рукола Z

    11 Март 2025 16:37ч.

    Идва ама друг път, влиза трайно в джобето на шайката, а държавата я отглеждат катаджиите… ай ходи да пасеш!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • До войнолюбците

    11 Март 2025 17:00ч.

    За съжаление уважаваната от мен писателка Здравка Евтимова е сред поддържниците на войната , а обяснението и за това е нелепо. Чела ли е ,че много от ранен украинци са използвани за органи от тяхната мракобесна фашистка мафия . Има много какво да пише госпожата , за съжаление сюжети за трилър...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • До Явен чикиджия

    11 Март 2025 17:11ч.

    И приблизително толкова се краде от поставените от Сорос чрез ЕС политици.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Според някои информирани източници

    11 Март 2025 17:20ч.

    търговията с органи и трафикът на хора се извършват в колосални размери и са под контрола на Зеленски и обкръжението му. Румънците се усещат, че им се готви съдбата на украинците - да бъдат вкарани във война срещу Русия - и се съпротивляват. Урсулите ще похарчат именно източноевропейци във война, а схемите им за източване на пари от "превъоръжаването" със сигурност вече са готови.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Анонимни чикиджии

    11 Март 2025 18:56ч.

    Да ме прощавате , нямам поле за изява и затова кацнах в този форум. Провалих се като ексхибиционист, че не можах никого да уплаша с малкият си размер и за това сега съм такъв - жалък член от задругата на нещастните анонимни чикиджии . Така е всеки се излага според възможностите си...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • циганин-библиотекар

    11 Март 2025 19:39ч.

    Грешно си се изказал. Няма такова нещо като БВП идващ от ЕС. И да. ЕС трябва да бъде разрушен, за да ги има държавите. Ще се изучава в учебниците за да този тъмен период под диктата на ЕС и вредите нанесени на държавите.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • ингилизите

    11 Март 2025 11:51ч.

    с техните англо-пакистанци подкрепени от френско-ажирци и германо-сириции ли? Остана дружина полска и някой от триморците

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • доклад на Бундестага

    11 Март 2025 16:06ч.

    "Германия трябва да възстанови системата за наборна военна служба на фона на застаряването на армията"

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Психотерапевт

    11 Март 2025 11:51ч.

    Тази още си вегетира в Третия райх.Онзи -хилядолетният.Скоро ще и монтират чип от пералня.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • @Психотерапевт

    11 Март 2025 12:01ч.

    Изплюх си хапката от смях...😂😂😂

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Donald J. Trump

    11 Март 2025 13:03ч.

    Това е страничен ефект от Ковид "ваксините". След всеки бустер започват халюцинации. Очевидно Урсула всеки ден си е била бустер - постоянно бълнува.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • много си прав, Trump

    11 Март 2025 15:48ч.

    Като гледа човек и нашите идиоти, явно е така.Точно тези, дето най-много врещяха за ваксините и си натресоха по три бустера, в момента са с украинските знаменца. Има такава карикатура на холандски карикатурист - една овца с три бустера на гърба и вееща украинско знаме. Това са поддръжниците на Урсула у нас от ДБ/ПП и други подобни грантаджии, както и самотитулуващите се пияници и наркомани, дето се мислят за "интелектуалци". Ваксината доказано уврежда мозъка чрез серия запушвания на кръвоносните съдове и микроинсулти и започваш да живееш в някакъв свят от наркоманско-лунатични бълнувания.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Ама то Адолф

    11 Март 2025 11:52ч.

    пасти да яде.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Тихомир Томов

    11 Март 2025 16:03ч.

    Армията на Радев, Боко и сие е готова да дезертира веднага след решение за война !

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • аха

    11 Март 2025 11:52ч.

    Тази ,кукумявка, няма ли ,кой да освидетелства и прати в лудницата.... Да, питам ние ,какво правим в ЕС И НАТО?!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Анонимни чикиджии

    11 Март 2025 11:54ч.

    Не пиши повече, не е хуманно.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • До 11:54

    11 Март 2025 11:57ч.

    Пак ли те изпуснаха от боклукчийския камион ?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • България нищо не прави в ЕС и НАТО, тъй като тя бе завряна без референдуми и в двете престъпни организации

    11 Март 2025 12:00ч.

    В ЕС и НАТО членуват САМО три-четири процента прозападни майцепродавци, на издръжка на финансирани от "Америка затри България" и USAID НПО.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • @ 11 Март 2025 11:52ч.

    11 Март 2025 12:03ч.

    Не четеш ли поне вестници, невежо човече, та да видиш как и къде се слагат запетайки? Като мярна такова нещо, въобще не чета. От невежи човечета акъл не ща.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Гласове

    11 Март 2025 11:53ч.

    Тая наистина е луда.Хитлер с пола,това чудовище трябва да бъде успокоено завинаги..

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Toм Сойер

    11 Март 2025 11:54ч.

    Ми почвайте да разглобявате перални за чипове...Тая чума е страшен тъпун.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Потрес

    11 Март 2025 11:56ч.

    Тая съвсем изплиска водата от легена. Аллоо има ли пилот в самолета? И къде е тая Кьовеши да я разследва както си трябва, да я закючат край бай Ставри за дълго, че да мираясаме всички от това нещо?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Дърт комунист тръмпист

    11 Март 2025 15:19ч.

    Нали до вчера плакахте, че Европа била без армия и колония на САЩ, бе копейки ? Сега рипате срещу обратното.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • До 15:19

    11 Март 2025 16:19ч.

    Да,но армия,която няма да бъде под командването на нацистки отрепки като Мърсула или клоуни като Баболюб Макрон - иначе как върви контранаступа,тъпейка ?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • еврозадругата

    11 Март 2025 11:56ч.

    Да би мирно седяло, не би чудо видяло.🤣

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • тази е

    11 Март 2025 11:57ч.

    нямам думи.Какъв мир чрез сила, ма? Залагаш живота на 500 милиона души...Психясала баба!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • ТОЧКАТА

    11 Март 2025 18:56ч.

    ТЕ ТАКА ЗАЛАГАТ!!!на ЕДРО!!!!!особено когато са чужди парите!!!!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • зайчарка

    11 Март 2025 11:57ч.

    Анонимния чикирики, заповядай в Дневник - там имаме пълна свобода и ни информират надлежно, старателно и баш как си е.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Анонимни чикиджии

    11 Март 2025 11:59ч.

    Не мога,Пеевски ага ме е командировал тук

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Наблюдател

    11 Март 2025 12:00ч.

    Не виждам никаква логика в "мир чрез сила". Някой може ли да даде пример, кога в историята Русия е нападала Европа?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Това е вече една от трайните "ценности" на Европа-та:

    11 Март 2025 12:05ч.

    на черното да се казва бяло и обратно. Отврат!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Ами леденото побоище? Мирни рицари на кръстоносна разходка са унищожени от тези варвари на ледена пързалка!

    11 Март 2025 12:05ч.

    Ами Наполеоновият цивилизационен поход през 1812 г. колко варварски бе посрещнат? За цивилизационният проект "Барбароса" на доблестният Трети райх пък да не говорим с каква несговорчивост бе посрещнат в Русия. Тези варвари не се поучиха от цивилизованите французи как се посрещат цивилизатори с кроасани и шампанско!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Първо ковид-ваксини, сега бум-бум

    11 Март 2025 12:00ч.

    Тая горе сключи с пфайзерите договорите за милиарди на своя глава, причини огромни щети, уж щяха да я съдят, ама йок, нищо. Сега се е развилняла съм суми, отиващи към трилион. Как можаха немците да се отърват от най-несполучливата си министърка, рециклирайки я на най-високия пост в ЕС?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • "знаем, че Европа е била градена именно в кризи"

    11 Март 2025 12:00ч.

    Блазе ѝ на Европа - няма да спре да се гради (докато не се разгради напълно). Уродливото, пошлото, лъжливото, агресивното няма право на съществуване!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Su38

    11 Март 2025 12:07ч.

    Мир чрез сила има различни измерения в мирно и военно време. В мирно време трябва да си толкова силен, че да ги е страх да нападнат. Само че не сме мирно време. Нали казвател, че сме във война. Мир чрез сила означава капитулация на противника. Като гледам, това е задача неосъществима. Защото докато съберете силата, другият, който също налага мир чрез сила, ще ви постави на мястото. За да съберем сила, ни трябва мир, който така или иначе го няма. Как ще я съберете тази сила, след като ви бият като маче у дирек? Тая чува ли се изобщо какво говори? Така че... Мислете...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • 0007

    11 Март 2025 12:13ч.

    Вещиците не ги е страх да нападнат, защото прекалено разумният Путин ги кара да мислят, че той никога няма да употреби ядрено оръжие. Но когато вещиците говорят за статегическа победа над Русия, изпускат важната подробност, че Ядрената доктрина на РФ предвижда използване на ЯО именно в такива случаи. И на какво се надяват нещиците? Че ще оживеят в някакъв бункер? Май баба Ванга пак ще излезе права в предсказанието за пълното унищожение на Европа. Сирия падна. Ред е на ФЕС.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Много просто!

    11 Март 2025 12:08ч.

    Американският милиардер Дейвид Сакс заявява, че Западът е избрал Русия, за да поддържа истерия в обществото. "Очевадно е, че на хората им е нужна истерия. Ние минахме от Ковида убива всички, до Русия е решила да завоюва цяла Европа!" И смях и грях! Но тези циркаджии омръзнаха на всички!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Мери

    11 Март 2025 12:14ч.

    Обида и срам за женския пол! По всички линии! Много съжалявам, че го казвам, но истината преди всичко!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • "Войната е мир. Свободата е робство. Невежеството е сила."

    11 Март 2025 12:20ч.

    Оруел.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • 0007

    11 Март 2025 12:20ч.

    Как тази семпла женица си представя сегашния ФЕС като военна сила, която да е в състояние да победи свръхядрена сила, който ще "забрави" за ядрените си оръжия? Ядрената триада е създадена именно за противодействие на натото, а сега и на ФЕС. Май вещицата се надява военните действия на укра да продължат до безкрайност? Значи нешо й хлопа дъската.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Николай II

    11 Март 2025 12:35ч.

    Надява се, защото Русия тази война я води половинчато, по признанието на самия Тръмп, с 20 % от военните си възможности. Свикнаха Русия да ''забравя'' за възможностите си и да прави безкрайни компромиси. Надявам се, че руското ръководство знае какво прави, защото тази ''специална военна операция'' е наистина странна и уникална в историята.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • 0007

    11 Март 2025 13:02ч.

    Води я половинчато, защото се страхува от намесата на натото. А намесата на натото е възможна точно заради нерешителните действия на Русия. Ако бяха показали решителност още при първите опити за оказване на помощ на укра, сега ситуацията можеше да е съвсем различна. Немците се страхуваха да дадат каски. Сега немски Леопарди с кръст на борда газят руска земя. И никакъв отговор към Германия. Това не е нормално.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Николай

    11 Март 2025 12:35ч.

    НИКОГА НЕ МОГА ДА СИ ПОМИСЛЯ ДА СЕ БИЯ ЗА НЯКАКВА СИ РОДИНА. НИКОГА НЕ МОГА ДА ПОСТАВЯ НЯКАКВА СИ ТЕРИТОРИЯ ПРЕД ЖИВОТА МИ, НЯМА ЗНАЧЕНИ КАК СЕ КАЗВА ВЪПРОСНАТА ТЕРИТОРИЯ- НИКОГА НЕ МИ Е БИЛО НИТО ЧЕСТ, НИТО И ДОСТОЙНО ДА СЕ БИЯ И УМРА ЗА НЯКАКВО СИ ОТЕЧЕСТВО, ТОВА Е СРЕДНОВЕКОВНА УТОПИЯ И НЕ КОРЕСПОНДИРА С УВАЖЕНИЕТО, КОЕТО ИМА СЪВРЕМЕННИЯ МЪЖ КЪМ ЖИВОТА СИ. УРСУЛО ГНИУСНО, ВЗЕМИ МАКРОН И ОНОВА ПАЛЕ зеле нски И УМРЕТЕ ЗАДРУЖНО. МРАЗЯ ВИ БЕЗПЛАТНО.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Дошъл е моментът

    11 Март 2025 12:38ч.

    Дошъл е моментът руското знаме да се забие в европейския парламент, а Урсула да свърши като Магда Гьобелс. После идва Нюрнберг 2 и народен съд в цяла Европа.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • "Силата" на слабите!

    11 Март 2025 12:42ч.

    Какво правят кокошките в курника, когато влезе лисицата? Пирпилят и кудкудякат. Друго не им остава малко преди края...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • публичен линч на акушерката

    11 Март 2025 12:42ч.

    Кривокраката акушерка, която не е избирана от никой, а назначена от глобалистите и сорослибералите доведе умишлено до пълна разруха икономиките на всички ЕС държави, участва в убийството на много хора с насилствено налаганите отровни ваксини за да спечели криминално много милиарди, заедно с аверката си Меркел наводниха държавите с престъпни мигранти и търпят техните убийства и терор, сега пък се готви да краде от едни имагинерни 800 милиарда за психопатската си амбиция да громи Русия.....до кога такива пълни кретени като акушерката, подвластни на престъпни сили ще си играят със стотици милиони европейци и техните поколения, а нашите криминални властимащи ще и припяват?!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • ТОЧКАТА

    11 Март 2025 19:16ч.

    вероятни ,намерението И да въведе цифрово евро до края на годината е търсеният отговор!!!!!Това означав пълен комтрол и ВЛАСТ!!!Преди още националните сили да спечелят!То и затова сега играта загрубя много/даже и у назе!!!!!!Идва време разделно!!!!>>>Защо Путин не ги размаза???Хммм сКАКВО????Той няма ресурс за ТОВА!!140 милона срещу един милиард!!!ЗЛАТЕН милиард!!! Това е абсурд!ТОВА е единствената възможна стратегия!Впрочем ТОЙ ПОБЕДИ ЗА ТРИ ДЕНА!!!Отидоха в Истанбул и ПОДПИСАХА МИР!!!!И кво стана?ЗАПАДЪТ каза своето,което казва и досега!!!Трябва да убием! Русия!!!!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • След предстоящият провал на срещата в Джеда

    11 Март 2025 13:00ч.

    бързо ще обърне палачинката

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • 007

    11 Март 2025 13:03ч.

    Тая освен крадлива е и луда, санитарите къде блеят, бе??

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • До ''Анонимни чикиджии''

    11 Март 2025 13:12ч.

    Ние всички се радвахме ,че вече сме в ЕС , едно време беше прекрасно и да пътуваш , и да живееш там . Но от 10 години постепенно с ''помощта '' на САЩ , която разбра ,че еврото е заплаха за долара ( то си е така , късно се усетиха ) от Обама започна овладяването на ЕС и до сега се превърна в нео либерална нацистко - комунистическа диктатура .Що се отнася до парите за България ( много любители и ползватели има на ЕС фондовете в БГ , знаем ) говореше се ,че до 2027 са похарчени много пари заради Украина , а сега супер финансистката Урсула е изчислила ,че ни трябват 800 милиарда , ще видим пари през крив макарон . Така ,че вече ЕС стана безполезен , но ние последни ще го разберем. Много добре се знае ,че когато има война или конфликт като сегашния със СБО и ''любовта '' към Украина , да се гледа официална България на чия страна е - значи тази страна ще загуби . Факт ! . И ако някой ми каже ,че Англия не е губила война , ами те и сега ще се измъкнат , убедена съм , само ще запалят нечия черга . Щото Тръмп казва ЕС да плаща и така ще стане .

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Анонимни чикиджии

    11 Март 2025 13:54ч.

    Аз това го знам много добре,но имам опорки за постване за да изкарам надника. Иначе Англия е губила войни естествено - войната за Независимост на САЩ както и когато Жана ДАрк ги наритва вън от Франция

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Анонимни чикиджии

    11 Март 2025 14:07ч.

    1. Имаш проблем с граматиката. 2. Нямаш представа, колко много български фирми са зависими от ЕС и колко много българи хранят. 3. Трето са тъпотиите на дачков и карбовски.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Анонимни чикиджии

    11 Март 2025 14:10ч.

    До 14:07 - не се прави на мен,глупав малоумник. Тия опорки можеш да си ги завреш отзад тъй като няма нищо вярно в тях

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Анонимни чикиджии

    11 Март 2025 14:29ч.

    Трябвало е да те бият, с учебника по български език по празната глава, но вече е късно. Чети дачков и мълчи...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Принципно съм съгласен, но

    11 Март 2025 13:25ч.

    работата е там, че и на вас на може да се довери човек. Вече демонстрирахте що за стока сте.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • аха

    11 Март 2025 13:28ч.

    мръсна на..ска сви….

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Мери

    11 Март 2025 13:34ч.

    Власт без човеколюбие е много ОПАСНО нещо .

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • баба мара

    11 Март 2025 13:37ч.

    финансов одит на това чудовище референдум в българия за нато ес и еврото

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Kubis

    11 Март 2025 13:42ч.

    Дошъл е момента тази Мърсула Лайнен да бъде поставена в затвора за престъпленията които е извършила!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Брееее

    11 Март 2025 13:52ч.

    Колко е глупава таз баба! Чрез военна индустрия ще съживява икономика?????? На гол тумбак чифте патлаци.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Укроман

    11 Март 2025 14:05ч.

    Аз не си представях така членството на България в ЕС. Мисля, че има много други като мен.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Eisblock - "че е враждебно настроен съсед"

    11 Март 2025 14:06ч.

    А как да не е след като в западна посока са с вкопали едни криминални разбойници-дегенерати и в столетията са развратили и унищожили и най-незначителните положителни качества на човешките общества там? Специално леля ви Мърсула е изкристализирана проява на най-долните, хищнически характерни черти на западното "общество". Интересното е другаде - как всички значими фигури на запада имат едно единствено Общо нещо, генерално нещо - едно НОК! То е силата, но и фаталната им слабост...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Омуртаг

    11 Март 2025 14:12ч.

    Надявах се(напразно),че наглостта и лицемерието имат някакви граници,но не би. Европа ,особенно западната и част,е градена с ограбването на останалия свят,с немислима жестокост към колонизираните народи. Илюзиите на които все още ви се иска да вярвате са,че ще продължавате да ограбвате другите безнаказано,че вие ще определяте световният ред. Колкото до Русия,тя винаги е била хапката с която сте се задавяли. За това и днес,виете около нея в своята безпомощност,да я подчините.Лошата новина за вас е,че Русия си научи уроците.Вие можете да хвърлите стотици милиарди за оръжие повече от Русия и ако я нападнете резултатът ще е същият,както до сега.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • "Постигане на мир чрез сила" =

    11 Март 2025 14:24ч.

    "Ще те бием докато мирясаш". Смехорани, които не можаха да бомбардират Либия повече от 3 дни, защото им свършиха мунициите и хукнаха да се молят за помощ от САЩ, тръгнали да се репчат на Русия.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Валя

    11 Март 2025 14:32ч.

    Как изобщо спи това чудовище?!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • ТОЧКАТА

    11 Март 2025 19:22ч.

    Спокойно!защото е чудовище!Аз не спя спокойно защото ЗНАМ ,какво може да стане!Предполагам и ти сънуваш кофти неща!!!!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Ото фон Хабсбург

    11 Март 2025 14:42ч.

    Супер си е ЕС и България трябва да е в него, само дето не трябва такива дебили да ги ръководят - и него, и България.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • ЕС иска война

    11 Март 2025 15:01ч.

    Ето това са герои, защитаващи РОДИНАТА СИ. С тях ли ще се бият брюкселските пачаври и джендъри. Българите се възхищаваме от геройството и самоотвержеността на руските войни и ненавиждаме военнолюбците като Лайен, Макрон, Стармър и онова полско посмешище. Лайен живее в някаква нейна, измислена си реалност, но това не и пречи да иска да ни вкара в реална война чрез нейните лъжи, интриги и купени медии и политици. Китай, САЩ, Русия, Индия и Северна Корея са първите пет държави с най-голям военен потенциал по данни на световната статистика. В първите двадесет няма нито една държава от ЕС. Нито една. И тези ще воюват с Русия и ще са против САЩ и Китай. Напълно побъркани и психично болни хора. Винаги съм бил за членството на страната ни в ЕС, но в тази обстановка, ако искаме да има България и да сме живи, а не да сме на мястото на Украйна, незабавно трябва да напуснем това сборище от побъркани геронтофил-военнолюбци или в краен случай да обявим пълен неутралитет. Всяка война между Русия и тези ненормалници първа ще отнесе България, защото ние просто и чисто сме първите съседи на Русия. Географски фактор и нищо повече. Дано се намерят български политици, които да се осъзнаят и да прекратят това безумие.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • 404

    11 Март 2025 15:11ч.

    Наистина ли тая урoдлива и слабoyмна вещица, оcpана до ушите, заплашва Русия с война? Тая, дето като министър на отбраната на германия, пращаше войничетата на учение с дръжки от метли? Крайно време е руснаците да пратят редовната армия, да сгазят укрите и да продължат на запад !!!! Явно пак трябва да освобождават Европа от нацизма.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Долна рубладжийска измет

    11 Март 2025 15:14ч.

    А иначе петиции за мир подписвате.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • До 15:14

    11 Март 2025 15:35ч.

    Сега с този никнейм ли се пусна да смърдиш,отрепко пропаднала? Ти като не си за мир много бързо можеш да бъдеш изпратен на фронта,айде че още малко остана преди капитулацията на киевската друсалка

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • От Енропейска Икономическа Общност, през Европейски съюз

    11 Март 2025 15:22ч.

    станахме политически съюз, а накрая и военен, което всъщност започна много по-рано. За да станеш член на ЕС, трябваше преди това да си член на НАТО. Още тогава бе ясно докъде ще доведе всичко. Единствената неизвестна... Америка. След съюза обаче с Австралия, Канада и Великобритания, сиреч съюз в съюза, всичко си дойде по местата. Реално погледнато, няма изненади.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Сега обаче се появи нова неизвестна

    11 Март 2025 15:24ч.

    която може да преобърне всичко с главата надолу и доведе до Трета Световна война и тази неизвестна се нарича Турция. С изказването Урсула реално я изключва, поне засега, което е добра новина.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • нови сфери на влияние

    11 Март 2025 15:56ч.

    Според запознатите, САЩ и Русия отдавна са си поделили Европа и затова евроджендърите така пищят. В сметката е калкулирано и влиянието на Турция, която за да е неутрална, ще получи някой придобвки. Докато в ЕС търсят балъци като украинци, българи и румънци, които да воюват с Русия, Турция си плете кошницата. Лошото е, че пак според запознати на България е отредена съдба да мине в турската сфера на влияние - както искате го разбирайте. Единствения ни шанс е бил Русия да се застъпи за нас, но след като нашите управляващи де факто воюват срещу нея, тя е отказала да ни защити. Естествено пенделите от ЕС нищо не могат да направят срещу Турция. Дано не е вярно това, че го загазихме.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • цфсдрг фтг

    11 Март 2025 15:52ч.

    Права е че ще има мир чрез сила и руснаците ще го наложат на всички в ЕК.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Безимен

    11 Март 2025 16:00ч.

    Защо някои гиганти с "граничен интелект" си мислят,че ако Путин е решил да стигне до Атлантика,ще чака години да се усвоят тези виртуални милиарди?Или това е поредна инвестиция във въоръжение след като тази във ваксини явно е била успешна?Дечицата трябва да се обезпечат.Или пък от "граничен" просто сме минали на ниво "безграничен " интелект?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Преди 40 години

    11 Март 2025 16:17ч.

    https://colonelcassad.livejournal.com/9717671.html

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • рукола Z

    11 Март 2025 16:34ч.

    Аз на Путин имам доверие, ама на доказани убийци като теб - нямам! 😂 Да се разкараш, че като те запукам по кривия гръб, само на силна биячка ще ми станеш! Скрофа със скрофа!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • рукола Z

    11 Март 2025 16:36ч.

    Готвят цифровото евро, но ще се хванат за големите пръсти 🤣 и БОКО да махне лигавника, никакво евро в България няма да се въвежда!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Шефа

    11 Март 2025 17:08ч.

    Тая няма спирка като и замирише на тлъсти комисионни!Готова е да потопи Европа в кръв за жалките си парички!Въобще не и стига акъла че Русия вече спечели войната, а Европа ще остане за дълго време без суровини и горива!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Емил Стоянов

    11 Март 2025 17:08ч.

    Европейските фашисти с маршова стъпка върват по пътищата на Наполеон и Хитлер. Упражнение с прадисвестен край...1812...1941...2030! Има няма, през стотина години ги засърбяват свинкстерите. Целта им е сега да направят Източна Европа пушечно месо!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • рукола Z

    11 Март 2025 17:17ч.

    Нищо няма да стане... просто се разпада една огромна схема за търговия с органи, педофилия, продажба на деца на педали и пр. дрога, оръжия и куп изродски изпълнения, в дъното на които са "велики" кралски фамилии! Вземете си пуканки и гледайте! 😜

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Чезаре Мори - пронти о но?

    11 Март 2025 17:40ч.

    Джусто. Няма сила която да спре разпада на криминалната схема. Повече единство, повече призиви означават повече показания впоследствие. Първите проговорили и натопили съучастниците си могат да разчитат на известна снизходителност. Останалите - разходка в мобилен екарисаж и мирис на еврокомисарско печено.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Житомир Житославов

    11 Март 2025 17:31ч.

    Щом се чува такъв силен евро-юрдечи крясък, значи нещата се движат в правилната посока. Врещете анонимни пиленца!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Писна ми от това джезве с кокали

    11 Март 2025 17:51ч.

    Урсула. Да я духнеш ще падне. Мир чрез сила за кого? Видимо е, дори от Брюксел, че силата е в руснаците и в един момент те ще наложат мир. На госпожата е нужна особено голяма сила, за да увеличи интелектуалния си потенциал и разбере реалностите. Но на тези години едва ли ще успее. Оставка!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Александър

    11 Март 2025 18:05ч.

    Фон дер Украйнен явно има в главата чип от пералня Перла 04 !

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Точен

    11 Март 2025 18:10ч.

    Урсула и компания правят едно нещо по указания на инсталиралите ги - опитват да загробят окончателно Европа. Това е задачата и те упорито я изпълняват от около 10 години.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Коментар

    11 Март 2025 18:30ч.

    Войната чука на вратата. Да, очаква се да мир чрез сила, както иска бабата. Просто една ракета в сградата на ЕК. Вече няма нужда от танкове и бмп-та. Идва ред на ракетите.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Христо

    11 Март 2025 18:54ч.

    Тези думи ме връщат през 1933 година. Митингите на Хитлер. Говореше същите думи!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • СМЕХХХ

    11 Март 2025 19:18ч.

    Дошъл е моментът, мърсола фондер лайнян да отиде на бунището на историята!!! Стига сме търпели тая семпла и тъпа женичка!!!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • А не

    11 Март 2025 21:13ч.

    това ми е познато...така скачаха и през 90-та...и ни баламосваха със "демокрацията"...и виж до къде стигна тяхното "свобода на словото,капитализъм,равноправие.."-Джорджеску в Румъния-аут,нашенските избори-аут-куче влачи рейс,тежки еднолични решения от режима в Брюксел-няма съюз на свободните народи,няма 6-5-каквото каже шматката от Иксел-това е...искаш,не искаш...Казват ти,че подкрепяш убийците на християни в Сирия-и ти ги подкрепяш..Казват ти ,че Русия е враг-въпреки,че осигуряваш война точно на Русия,благодарение на идиотите в Украйна-и ти си съгласен..и ставаш същия идиот като тях...Казват ти,че ще стоиш гладен и жаден,но трябва да има пушки и патрони-и ще стоиш...Колкото повече стоиш,без никой да те напада,или дори не намеква за това,осъзнаваш,че са те направили на глупак...още преди 35 години...и с цялото си нахалство и наглост ти пробутват от същото...Трябва ли да се вярва на всичко,казано от откровени идиоти!?Та се чудя-дали комунизма беше лош или фашизма не се връща под прикритието на демокрацията...Защото това,което става не е никаква демокрация ,а чист авторитаризъм,премесен със фашизъм...И много се надявам тази измет на човечеството,която иска мир,чрез сила и смърт да си получи заслуженото... Забравих-казват ти -ще приемете еврото...и го приемаме...щото депутатите ни са идиоти,цените ще скочат,някой пак ще стоят гладни,други пък ще продължават да са работещи бедни..важното е да го няма лева...щото лева е самочувствие,лева е национална валута и си е наш...и щото влизане има-излизане няма..и цялата ни държава е на колене...и на цялата ни държава..някой диктува правилата на демокрацията.... и си вече роб..без да го осъзнаваш..купен си...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • ИванДимитров

    11 Март 2025 21:35ч.

    На путин да не се доверяваме - ама на тебе - изобщо -само лъжиш и мамиш

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи

Напиши коментар

Откажи