Тръмп заяви, че всички варианти за Венецуела са на масата

Тръмп заяви, че всички варианти за Венецуела са на масата
Президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви, че всички варианти са на масата по отношение на Венецуела, след като призна опозиционния лидер Хуан Гуайдо за временен президент и нарече правителството на президента Николас Мадуро нелегитимно, предаде Ройтерс.

 

"Не обмисляме нищо, но всички варианти са на масата", каза Тръмп пред журналисти в Белия дом в отговор на въпрос дали обмисля изпращане на военни сили на САЩ във Венецуела.

Държавният секретар на САЩ Майк Помпейо призова Николас Мадуро да напусне президентския пост и прикани венецуелската армия да подкрепи усилията за възстановяване на демокрацията. Помпейо заяви, че САЩ ще подкрепят Хуан Гуайдо в съставянето на преходно правителство и организирането на нови избори във Венецуела.

(БТА)

 

 

 

 

Коментари

  • с робите , така

    24 Яну 2019 12:00ч.

    Не щат ракети до тях . А искат другите да искат . Оксиморон ?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Фриц Клингенберг

    24 Яну 2019 16:38ч.

    Същата работа като на Душан Симович!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи