Тереза Мей – първият официален гост на Тръмп

Тереза Мей – първият официален гост на Тръмп
САЩ и Великобритания трябва да възродят специалните трансатлантически отношения и отново заедно да бъдат водещи сили в света. Това заяви британският премиер Тереза Мей, която е на първата си визита в САЩ . Същевременно това е първото посещение на чужд държавник в Белия дом след встъпването в длъжност на Тръмп преди седмица.

Снимка: "Гардиън"

 

Тереза Мей говори пред конгресмени републиканци преди първата си среща днес с новия президент и нарече началото на мандата на Доналд Тръмп нова епоха на американско възраждане. По думите й, след Брекзит и встъпването в длъжност на Тръмп двете страни имат шанса отново да играят водеща роля - заедно, както при основаването на ООН и НАТО, съобщава БНР.

Британският премиер призова за единство пред новите предизвикателства, каквито са възходът на икономиките в Азия, заплахата от ислямския екстремизъм и руската агресивност.

 

Коментари

  • JJJ

    27 Яну 2017 8:47ч.

    Америка и Великобритания, особено Америка, излязоха свръх богати от края на втората световна война. Към СССР вървяха кораби пълни с боеприпаси, оръжия и храни, а в обратната посока ЗЛАТОТО на Сибир. Богатствата и пазарите на Европа и Азия също се владееха от съхранената индустрия на САЩ и Англия. Днес Америка е "голо ангелче с пушка". Американците не произвеждат почти нищо освен оръжия и коли, които никой не купува, защото не могат да устоят на конкуренцията. Америка е най- задлъжнялата държава в света. Ще дойде времето, когато ще им ударят с юмрук по масата и ще си потърсят борча: " сър Пърсивал си иска парите!"- Кет Балу. Времето на Америка и Англия е отминало окончателно и безвъзвратно. Трябва да си матрушават, да напрягат мишци в очакване на по- добри времена.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи

Напиши коментар

Откажи