„Тайм“ определи за „Човек на годината“ премиера на Индия, Путин е шести

„Тайм“ определи за „Човек на годината“ премиера на Индия, Путин е шести
Около 5 млн. читатели на американското списание "Тайм" определиха за "Човек на годината" премиера на Индия Нарендра Моди. Списъкът бе съставен в резултат на интернет гласуване, съобщава БГНЕС.
<p>Моди получи 16.2% от гласовете. На второ място са участниците в протестите срещу полицейската жестокост в американския град Фъргюсън - 9.2%. Трети е активистът, участник в манифестациите в Хонконг Джошуа Вонг - 7%. На четвърто място е пакистанската правозащитничка Малала Юсуфзаи /4,9 %/, а на пето - лекарите и медицинските сестри, които участват в борбата срещу епидемията на ебола - 4.5%. На шесто място идва руският президент Владимир Путин с 4.3% .</p> <p>Крайното решение за това кой да бъде определен като &quot;Човек на годината&quot; обаче зависи от редакторите на списанието. Те вече обявиха 8-те финалисти и името на Моди не е сред тях. Това разгневи привържениците на индийския премиер, които настояват за обяснение. Подобна бе ситуацията и миналата година, когато потребителите избраха египетския генерал ал Сиси (който в момента е президент на страната), но &quot;Тайм&quot; се спря на папа Франциск.</p> <p>Според журналистите от &quot;Тайм&quot; за първото място на Моди е допринесло активното участие в избора за &quot;Човек на годината&quot; на гражданите на Индия. Според организаторите от изданието своето мнение са изразили читателите на &quot;Тайм&quot; от 225 държави. Най-много са били американците - 37%, следвани от индийците - 17%, руснаците са били 12%. Ако бе попаднал в крайния списък, Моди имаше шанса да стане първия индиец, получил престижното звание след Махатма Ганди през 1930 г.</p> <p>Изборът на &quot;Тайм&quot; за личност на годината ще бъде обявен утре. Финалисти са: протестиращите срещу полицейското насилие във Фъргюсън; медиците, борещи се срещу вируса ебола; руският президент Владимир Путин; американската кънтри звезда Тейлър Суифт; Джак Ма, бивш учител по английски и създател на китайския сайт за онлайн търговия &quot;Али Баба&quot;; Тим Кук, директор на &quot;Епъл&quot;, който публично призна, че е гей; Масуд Барзани, президент на Иракски Кюрдистан; и Роджър Гудел, председател на Националната футболна лига на САЩ, чийто пост е силно разклатен заради скандали с домашно насилие, съпровождащи известни играчи.</p>

Коментари

  • Huckleberry Finn

    09 Дек 2014 20:58ч.

    Тъпаците от бившите английски колонии и последователите им от другите страни, които са постоянни клиенти на тамошните \&quot;проституиращи медии\&quot;, могат да определят за \&quot;човек на годината\&quot; и хималайското Йети. Те толкова акъл имат, че броят електрическите стълбове, за да си намерят домовете! Ама и нашите последователи на медиите им, явно са на същия акъл, като последователите им, че ни \&quot;сервират\&quot; простотиите им! А на кое място е техният баш тъпанар Барака?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • xa xa

    09 Дек 2014 21:48ч.

    Според мен това е проява на индийски интернет патриотизъм. Помните ли, когато за малко най-голямото природно чудо в света можеха да станат Белоградчишките скали, но сърбите ни изпревариха с едни камъни. Индия е голяма държава и явно вече се е напълнила с компютри.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи

Напиши коментар

Откажи