Все още не е известно какъв ще бъде водният режим – целодневен или частичен, отбеляза кметът на Перник.
„Не чувам никаква конкретика от управителя на ВиК. Дали въпросният господин има нужната квалификация, за да управлява подобна структура?”, попита в предаването новоизбраният кмет.
Според него не може кризата с водата в Перник да се обяснява със сушата, защото през юни месец в Чуйпетльово, където е вододайната зона на Перник, са паднали 135 литра дъжд, което е повече от предходни години.
Станислав Владимиров е категоричен, че ще провери поддържана ли е водата в язовир "Студена" на определено ниво, за да бъде извършен ремонтът на негова стена по сухия способ.
Новият кмет на Перник коментира и проблема със замърсяването на язовир "Пчелина", което според него се дължи на „един ВЕЦ, който е превърнал язовира в утайник”.
„Обещал съм бързи стъпки за спиране на замърсяването на река Струма и няма да направя компромис”, заяви Владимиров.
Компромис той няма да направи и с чистотата на въздуха на Перник и няма да позволи в ТЕЦ „Република” да се използва друго гориво, освен въглища.
Що се отнася до биомасата, Станислав Владимиров смята, че скандинавските страни са доказали нейната стойност като гориво, но на цената на големи екологични инвестиции, които компаниите тук не са готови да извършат.