След заплахите на Тръмп, Путин се надява, че здравият разум ще надделее

След заплахите на Тръмп, Путин се надява, че здравият разум ще надделее
Руският президент Владимир Путин заяви пред чуждестранни дипломати, че се надява здравият разум да надделее в сирийската криза.

 

Руският президент Владимир Путин заяви в сряда, че "се надява, че здравият разум ще надделее" в международните отношения, които сега са "все по-хаотични", в контекста на остро напрежение със Запада, съобщава АФП. 

"Състоянието на света може да предизвиква само безпокойство", заяви Путин в реч пред чуждестранни дипломати в Русия, излъчена по телевизията. "Ситуацията в света става все по-хаотичта. Въпреки това ние се надяваме, че здравият разум ще надделее и международните отношения ще поемат в конструктивна посока, а световната система ще стане по-стабилна и предвидима", добави той.

Тези думи идват в контекста на конфронтацията Изток-Запад, която се засили през последните седмици с отравянето на бившия руски шпионин Сергей Скрипал в Англия, което стана причина за изгонване на дипломати, както и предполагаемата химическа атака в Сирия, за която Западът обвинява режима на Башар ал Асад, подкрепян от Москва. 

Президентът на САЩ Доналд Тръмп отправи днес предупреждение към Русия: "Приготви се, Русия, ракетите идват", написа той в Туитър. "Русия обещава да свали всички ракети, изстреляни срещу Сирия. Приготви се, Русия, защото те идват, хубави, нови и умни (...) Не трябва да бъдете партньори на едно животно, което убива своя народ с газ и се радва!", предупреди президентът на САЩ.

 

 

 

Коментари

  • Sin

    11 Апр 2018 19:35ч.

    Ах, Путин да не стане миротворец ? Хвъргачите на фугасни и хлорни бомби срещу невъоръжени жители се застъпват за мир !?!?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Sin ,братче

    11 Апр 2018 19:41ч.

    Това -хлор сигурно си се надишал и ти, когато майкати ти е избелвала гащите на определени места.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Незнайко

    11 Апр 2018 20:16ч.

    Фотосессия мертвых: как «Белые каски» снимали жертв химатаки в Думе https://diana-mihailova.livejournal.com/1867768.html

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • OLD

    11 Апр 2018 20:45ч.

    Работата вече не е за смях.Нито за палячовци, дори и избрани, нито пък за обичайните кибици, било те и сини отпадъци. Но каквото човек сам си го направи, друг не може да му го стори. Та ще видим, за съжаление не по холивудси и само пред телевизора за някои, кой умен, кой тъп, кой излъган, кой се предоверил на експерти крадци на национални продукти.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • И тези ли ни победиха?

    11 Апр 2018 20:50ч.

    За размисъл на г-н Тръмп: При подписване на бъдещия мирен договор на масата на победителите са и Ким Чен Ун и Башар Асад?!?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • OLD

    11 Апр 2018 21:39ч.

    Факти от днес / ако са верни нещата писани в медиите/ Премиер на Русия - армейски генерал Шойгу, Рамзан Кадиров министър на воените операции в чужбина. Медведев - вице и финансов министър. На военни релси. Това за "умниците" нищо не значи разбира се. Освен "курилско" ура .

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • След заплашителните туитове на Тръмп - не беше ли само един?

    11 Апр 2018 21:45ч.

    Следващите са направо сълзливи - ми айде да спрем надпреварата във въоръжаването, ма не ми обръщайте внимание, аз се дуя за пред демократите и Мълър - ей ги на: https://twitter.com/realDonaldTrump/status/984032798821568513 и https://twitter.com/realDonaldTrump/status/984053549742067712

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • В. Николова

    11 Апр 2018 22:02ч.

    След заплахите на Тръмп последва умерения Путин с още по умерената си позиция .Не мога да приема подобно нещо . Някой ще ми се изплюе в лицето а аз ще се държа джентълменски . Това им е проблема на руснаците че се опитват със мутри да се държат човешки и това ги прави слаби . Като им тупна на такива един и друга песен ще запят

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Да успокоя евроатлантиците, дето били шест процента

    11 Апр 2018 22:11ч.

    от българите (толкова са тия, дето вярват на Англия в "случая Скрипал") - според Агенция "Партенка", от вчера ВВС на Южния военен окръг били в пълна бойна готовност (там са МиГ-31 с ракетите "Кинжал", дето не съществуват); на едно летище в Иран били пристигнали Ту-22М3 и самолети-цистерни; всички гемии, носещи "Калибър", били в открито море; заформя се гулему шоу. При ескалация - https://youtu.be/DXube-xhYyE - половината кадри са документални, останалите са от хубавия американски филм "На следващия ден".

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Специално за Sin и хлорните бомби -

    11 Апр 2018 22:22ч.

    https://youtu.be/XiXkz9eW6As Начи, кървавия тиранин-животно си купува хлор от Германия, а после войските му уж го намират в Източна Гута. Нещо като българските боеприпаси, намерени в Алепо.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Айде, айде!

    11 Апр 2018 23:15ч.

    Много шум за нищо. Китай обяви че при нападение срещу Сирия от страна на САЩ намиращите се в районът китайски бойни кораби ще преминат на подчинение на руските ВМС. Иран също се присъединява към Русия. Краварите няма да рискуват да се скарат и с Русия и с Китай едновременно. Шубето е голям страх!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • повече решимост

    12 Апр 2018 7:20ч.

    Володя, ако следите символиката в геополитиката и особено предвоенните ходове на противника, трябва да ви е ясно, че вчера те удариха умишлено алжирския Ил-76 с 250 души на борда, за да ви кажат, че така биха удряли и вашите ДРЛО самолети А-50У, които са на същата платформа на Ил-76 и следят въздушната обстановка над Сирия, Персийския залив и Източното Средиземноморие. Тези хора са от един и същ терористичен център и от едно и също племе - те свалиха всичките граждански самолети напоследък, за тях невинно загиналите нямат никакво значение. Знаете ги кои са, трябва да ударите по техния център, за да предотвратите неминуемото.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Името ми е Червен

    12 Апр 2018 8:09ч.

    Путин да не се надява на здрав разум, а да свика мозъчния си тръст и да предложи решение на кризата, което да се приеме от всички участници. Иначе сега и да ни се размине, ще продължаваме да скачаме от криза в криза.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Симо07

    12 Апр 2018 8:25ч.

    Много шум за нищо. Китай обяви че при нападение срещу Сирия от страна на САЩ намиращите се в районът китайски бойни кораби ще преминат на подчинение на руските ВМС. Иран също се присъединява към Русия. Краварите няма да рискуват да се скарат и с... Айде айде, ти си кръгъл идиот.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Нищо подобно, повече решимост

    12 Апр 2018 9:14ч.

    Алжирският Ил падна, защото е 1. Стара съветска техника, 2. Поддържан и управляван от африканци.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Първо Асад,

    12 Апр 2018 18:40ч.

    а след това и Путин. И двамата са путници, колкото и да не му се иска на админа. Така че заработвайте последните купейки щот свършват. :)

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи