Шефът на ФИФА вече е враг на Украйна - вкараха го в "Миротворец"

Шефът на ФИФА вече е враг на Украйна - вкараха го в "Миротворец"

Президентът на ФИФА Джани Инфантино бе вкаран базата данни на украинския сайт "Миротворец", където Киев неофициално събира враговете на страната.

Профилът на швейцареца вече е придружен с описанието: "Морален дегенерат. Участие в актове на хуманитарна агресия срещу Украйна. Систематична подкрепа и съучастие с руско-фашистките окупатори. Участие в информационно-пропагандни провокации на страната агресор (Русия)."

В края на януари 2026 г., по време на конгрес на ФИФА, Инфантино направи изказване, в което призова за "постепенна реинтеграция" на руските национални и клубни отбори в международните турнири под егидата на световната футболна федерация. Основният му аргумент беше, че "футболът трябва да обединява, а не да изолира".

Това предизвика остра реакция от страна на украинската футболна асоциация (УАФ) и редица европейски федерации. Дванадесет европейски държави, включително Полша, Швеция и Англия, заплашиха ФИФА с бойкот, ако това се случи.

Украинските власти и спортната общественост възприеха това предложение като опит за легитимиране на руската агресия. Включването му в "Миротворец" е символичен акт, но той отразява дълбокото недоволство от политиката на ФИФА, която според критиците често поставя финансовите интереси и влиянието на Русия пред етичните норми.

В отговор на думите на Инфантино, външният министър на Украйна Андрий Сибига заяви гневно:

"679 украински момчета и момичета никога повече няма да играят футбол - руснаците ги убиха. И продължават да убиват, докато морални дегенерати искат да ги връщат в международни състезания и да спират санкциите срещу тях. Това ще е огромен срам, който може да се сравни с олимпийските игри през 1936 г."

Спортният министър Матвий Бидни също коментира жлъчно думите на шефа на ФИФА:

"Казаното от Инфантино е безотговорно. Инфантилно дори. Да отделяш футбола от реалността на това, че биват убивани хора, деца... Това е напълно неприемливо. Знамето и националните символи на Русия нямат място в международния спорт, където - или поне така трябва да бъде - се ценят неща като интегритет, справедливост и честна игра."

Инфантино заяви впоследствие, че няма да поставя на гласуване скоро предложение за връщане на Русия в световния футбол. Към настоящия момент руските отбори остават със спрени права за участие в турнирите на ФИФА и УЕФА.

 

 

 

Коментари

  • Каквото им нареди Пентагона

    04 Фев 2026 8:21ч.

    Досущ нашият окупиран конгломерат.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Su38

    04 Фев 2026 8:26ч.

    Абе май от другаде иде командата. Друг дърпа конците...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • И за Хаймърсите така лукавят

    04 Фев 2026 8:32ч.

    ама без задокеанска заповед и сатинфото е под ВЪПРОС.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • "Морален дегенерат. Участие в актове на хуманитарна агресия срещу Украйна. ..."

    04 Фев 2026 8:30ч.

    А синът на украинската посланичка, който уби брутално човек е много читав човек, нали?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Сънът й е КРИМИ случай и

    04 Фев 2026 8:33ч.

    вероятната патология едва ли е уместна за търсене "под вола теле"

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Синът НЕ Е крими случай

    04 Фев 2026 8:41ч.

    А е отражение на пълната деградация в украинското общество. Както НЕ Е крими случай масовото разфасоване на ранени войници и продаването на техните органи на запад.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • При соца, повечето отрочета на старите сътрапи

    04 Фев 2026 9:07ч.

    завършиха висше и ползваха облаги, като всички други.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Хемус

    04 Фев 2026 9:53ч.

    Обаче западните моралисти ползваха облагите на генералния спонсор "ГАЗПРОМ"!Така и не видях,някой да върне парите от шампионска лига

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • омерзен съм

    04 Фев 2026 10:08ч.

    А украинските улици в градовете (на основата на обилни видеоматериали от мрежата) кой ги превърна в ловно поле на пушечно месо за фронта, където хора биват залавяни като кучета и тикани в автомобили, както евреи биват тикани в крематориум, и цивилизованият свят мълчи по въпроса за робство през ХХІ век и ръкопляска на фашиста Зеленски и кликата му?!...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Сделка или не

    04 Фев 2026 11:14ч.

    Избройте всички 12 държави-пеераски кочини.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Мутра

    04 Фев 2026 11:17ч.

    Вече е въпрос на престиж да си в списъка на укронацистите

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Нещо много бързо

    04 Фев 2026 12:14ч.

    Кога го каза, кога му съчиниха досието.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи