Рябков: Иран действа в рамките на правото на самоотбрана

Рябков: Иран действа в рамките на правото на самоотбрана

"Иран в ситуацията с Израел действа в съответствие с правото на самозащита". Това заяви пред журналисти заместник-министърът на външните работи на Русия Сергей Рябков. Той смята, че изчисленията на Израел по отношение на Иран няма да се сбъднат. "Рисковите последици от израелските атаки върху ядрените обекти на Иран са очевидни, Израел трябва да прояви сдържаност", коментира още той.

„В тези дни се провеждат задълбочени обсъждания в Ню Йорк и Виена. Днес, между другото, там се състои специална сесия на Съвета на управляващите, тъй като потенциално изключително опасните последици от ударите по обекти на ядрената инфраструктура са очевидни за всички. Това е повод за безпокойство на цялата международна общност. Освен това, разбира се, ние следим и как реагират световните пазари на случващото се", заяви Рябков.

„Убеден съм, че именно Западен Йерусалим трябва да прояви сдържаност и здрав разум. С този призив се обръщаме към израелското ръководство, тъй като от тях в решаваща степен зависи какво ще се случи оттук нататък.", каза руският зам.-министър на външните работи.

Коментари

  • Фриц Клингенберг

    16 Юни 2025 17:26ч.

    Нетаняху в ролята на Бар Кохба. Сега настроиха окончателно целият свят срещу себе си. С изключение на ЗАПАДащия елит на колективния.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Бялджип

    16 Юни 2025 17:33ч.

    Така ли мислиш? Я виж нашите медии. БТВ започна с хленч за загинала 94 годишна израелка. Уж била с български произход, но никога не е имала българско гражданство. Водещата нагласи на лицето си траурна физиономия, все едно майка й е загинала?!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • По-щадящите себе си сред нас си изхвърлихме телевизороте преди 15 години

    16 Юни 2025 17:40ч.

    И повече не си причиняваме т-о-в-а.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Корекция

    16 Юни 2025 17:41ч.

    телевизорите

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • MAGA

    16 Юни 2025 17:46ч.

    Да изпрати пожарникарска помощ на Хитлеряху че нещо не може да смогне в Тел Авив и Хайфа

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Kiki

    16 Юни 2025 17:52ч.

    и аз не гледам телевизия. Пълна пародия.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Иран отговори, каузата му е справедлива

    16 Юни 2025 18:37ч.

    Половината Израел гори, прах и пепел се стелят над големите му градове и промишлени обекти. Сам Израел не може да продължи каквото и да е в сериозния военен план срещу Иран. Кое кара САЩ да се намесят, и защо американската политика спрямо Израел е с напълно вързани ръце. Текущ анализ на Царьград по обстановката, подкрепен със снимков материал - https://cont.ws/@sipkin2003/3063323

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Западен Йерусалим трябва да прояви сдържаност

    16 Юни 2025 19:04ч.

    Имаме новина! Раша очевидно признава Йерусалим за столица на Еврейската Държава! Путин се нареди до малцинството страни в света като САЩ, Парагвай, Хондурас, Гватемала, Румъния...😁 Путин молодец, наш еврейчик !

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • пак ли задежури по 24 ч тъдява бре

    16 Юни 2025 19:11ч.

    Путин просто ги троли, само че за разлика от теб, откровено тъп трол, ненужен никому, той ги троли фино и нежно, и от висотата на геополитическия си амвон.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • До 19:04

    16 Юни 2025 21:32ч.

    Пеевски ибрик,нещо те е объркало лепилото което дишаш

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • 7/10

    16 Юни 2025 21:23ч.

    No jew, no рr0blem !!!😉

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи

Напиши коментар

Откажи