Руският посланик: Западът планира да даде на Естония оръжия, за да държат на прицел Санкт Петербург

Руският посланик: Западът планира да даде на Естония оръжия, за да държат на прицел Санкт Петербург

Руският посланик в Естония Владимир Липаев каза, че в републиката се създава система за противоракетна отбрана със среден обсег, съобщава ТАСС.

Западните страни планират да доставят на Естония най-модерните видове конвенционални оръжия, които са в състояние да държат Санкт Петербург на прицел, заяви руският посланик в Талин Владимир Липаев в ефира на телевизионния канал "Соловьев Live".

Англосаксонците бяха заинтересовани да създадат антируски пост тук, за да окажат натиск върху Руската федерация. Става дума не само за икономически, политически, културен, но и за военен натиск, - каза той. - Естония активно се въоръжава, не е ясно защо. Предвижда се тук да бъдат доставени най-модерните видове конвенционални оръжия, които са в състояние да държат Санкт Петербург на прицел, създава се система за противоракетна отбрана със среден обсег. Неволно се питате: с кого планира да се бие Естония?".

Източник: ТАСС

Следвайте "Гласове" в Телеграм

 

Коментари

  • руски "освободител"

    24 Яну 2023 11:27ч.

    "Неволно се питате: с кого планира да се бие Естония?"-когато руснаците започнаха да монтират радари на ПВО на обществените си сгради в Москва, с кого искат да се бият? И нали това беше извинението за десетките загинали и ранени в блока в Днипро-имало украинско ПВО наблизо, така, че стреляй и после обяснявай, че те са си виновни, за дебилите номерът минава. А за естонците е ясно, искат да завладеят Кремль

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Естонците искали да завладеят Москва!?

    24 Яну 2023 12:41ч.

    По-смешно нещо от това не бях чела отдавна. А, който дори за момент си помисли, че е нормално да се атакува с оръжие Петербург е варварин. Този град е непомерно красив и изпълнен с история и е голямо богатство за световната култура.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • американски "освободител"

    24 Яну 2023 12:33ч.

    ами да, то и Куба искаше да завладее Америка, ама не й позволихме ракети които ни застрашават градовете. Оттогава (вече 60 г.) я държим в незаконна блокада.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи

Напиши коментар

Откажи