Работодателите не одобриха проекта на Мая Манолова за защита на работниците

Работодателите не одобриха проекта на Мая Манолова за защита на работниците
Работодателските организации не са съгласни с промените в 7 закона, които внасят омбудсмана Мая Манолова и КНСБ, за защита на работниците. Пред временната комисия за неизплатените навреме заплати, синдикати, работодателски организации и омбудсманът Мая Манолова обсъдиха законопроекта за защита на работниците, който беше внесен в парламент от Манолова и КНСБ, съобщи БНТ.

 

Според работодателите има проблеми с неизплащането на трудови възнаграждения у нас, но не са съгласни с подхода, който предприемат омбудсманът и синдикатите. Най-оспорван беше въпросът за Фондът за гарантиране на вземанията. В момента стойността му е 250 млн. лева. А за 2016 г. от него бяха заплатени само 2 млн. лева на работници или само 1 %. Тези, които не бяха получили трудовите си възнаграждения, бяха ощетени.

 

"Тази епидемия, която не съществува обаче и според синдикалната страна, ние имаме шанс с подобни мерки да я превърнем в реална. Неизплатените за миналата година възнаграждения, на забавените за миналата година възнаграждения, са 23 милиона лева, платените възнаграждения са над 3 милиарда лева", каза Ивелин Желязков, АИКБ.

 

"Малко или много са 23 милиона лева неплатени заплати? Е ли е това проблем, или не е проблем? На тези 23 милиона лева отговарят по данни на Инспекцията по труда 57 хиляди работници за 2016 със забавени и неплатени заплати", каза в отговор Мая Манолова.

 

"Аз разбирам колегите. Аргументите им са ясни като се изхожда от каква страна са. Обикновено се използва тоя подход, недейте, щото ще настъпи Содом и Гомор! Проблем има и проблемът трябва да бъде решен - иначе той отново и отново ще се връща и незнайно кога ще ни удари по главата!", каза на свой ред Чавдар Христов от КНСБ.

 

 

 

Коментари

  • Браво

    17 Май 2017 19:09ч.

    Има си хас. Обратното щеше да е чудо невиждано.Основна роля на капиталиста е да граби и в името на това работниците нямат никакви права.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Мунчо

    18 Май 2017 8:28ч.

    Колко точно за случея е приложима , тази прекрасна народна мъдрост : ,, СИТИЯ НА ГЛАДНИЯ НЕ ВЯРВА "

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • пенчо

    18 Май 2017 10:26ч.

    Особеността на българския капиталист е, че той има ярко комунистическо съзнание, съчетано с гузно първоначално забогатяване. Не е преминал по нормалния път на развитие, а по наследство. Не му идва отвътре да върти бизнес, а изпълнява непосилна за акъла му задача. Демек, дялън камък. Да не говорим,че рефлексът "моето си е мое, а чуждото е общо" му е генетично програмиран. Така че, всички се наслаждаваме на огромното му усилие да принуди работническата класа да му служи без пари, от любов към гелосаните му къдрици. За сега успява. След 50 години може и да му мине котка път. Ще поживеем, ще видим!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • решение

    18 Май 2017 13:21ч.

    Т.Н. работодатели могат да напуснат ЕС като не им харесва да се махат от Европа

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи

Напиши коментар

Откажи