Продължава интригата кой да бъде кандидат-президент на РБ

Продължава интригата кой да бъде кандидат-президент на РБ
Интригата кой да е кандидат-президентът на Реформаторския блок (РБ) остава до последно. Преди седмица РБ издигна двойката Трайчо Трайков и ген. Съби Събев, но решението предстои да стане официално на срещата на Изпълнителния съвет на Блока утре. От СДС обаче държат на Гроздан Караджов и настояват и той да бъде изслушан от Изпълнителния съвет, съобщава бТВ.

Снимка: grozdankaradjov.wordpress.com

 

Още в деня на обявяването на номинацията Трайков – Събев от СДС реагираха двояко. Първо лидерът на партията Божидар Лукарски каза, че формацията му няма да приеме тази кандидатура. По-късно обаче от партията определиха думите му като емоционални, а от нейно име заговори заместникът на Лукарски Костадин Марков. Според него СДС ще подкрепи или Трайчо Трайков, или Гроздан Караджов, в зависимост от това кой ще се окаже обединителна фигура за Реформаторите.

След среща на СДС днес обаче стана ясно, че сините държат на Гроздан Караджов и ще настояват той също да бъде изслушан от Изпълнителното бюро на РБ, заедно с Трайков. За момента това не е възможно, тъй като Караджов не е в България.

Изпълнителния съвет на Реформаторския блок се състои от 21 души. Решението за кандидатпрезидентската двойка на Блока трябва да бъде взето с мнозинство от три четвърти.

СДС разполага с три гласа и остава неясно дали някой друг ще подкрепи настояването им.

 

Коментари

  • ;-)

    08 Sep 2016 19:43ч.

    То щом Митьо- пищова и Радо -шишарката се кандидатираха, що да не се пробва и тоя.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи

Напиши коментар

Откажи