Борисов обсъди по телефона с Радев ситуацията с коронавируса

Борисов обсъди по телефона с Радев ситуацията с коронавируса
Министър-председателят Бойко Борисов проведе телефонен разговор с президента Румен Радев във връзка със ситуацията с коронавируса в страната, съобщи пресслужбата на МС. Премиерът Борисов заедно с председателя на Националния оперативен щаб Венцислав Мутафчийски и главния секретар на МВР Ивайло Иванов, които също присъстваха на разговора на министър-председателя, информираха държавния глава за мерките, които Щабът и правителството са предприели до момента. От прессъобщението на правителството, което цитира премиера, не става ясно какво е говорил президентът.

 

 

Премиерът изтъкна пред държавния глава необходимостта всички институции да бъдат единни в борбата срещу пандемията, така че българските граждани да имат непоколебимо доверие в държавата в този момент и да са сигурни, че ще тя ще работи изцяло в техен интерес. Борисов акцентира и върху забележителния консенсус, с който Народното събрание гласува обявяването на извънредно положение в страната.


Министър-председателят отбеляза, че броят на установените случаи на коронавирус в България само за един ден се е увеличил с 30 % и случаите на инфектирани са вече общо 41 за страната. Премиерът Борисов заяви, че напълно подкрепя позицията на Националния оперативен щаб за необходимостта от въвеждането на най-твърдите мерки. Борисов беше категоричен, че човешкият живот трябва да бъде поставян на първо място, независимо от перспективата за икономически загуби, които на този етап не могат да бъдат изчислени.


Премиерът Бойко Борисов изтъкна, че за да бъде ясна цялата решителност на държавата за справяне със ситуацията с коронавируса, предприеманите мерки трябва да бъдат под формата на законодателство. По тази причина министър-председателят заяви намерението си да разговаря с представители на всички парламентарни групи.

 

 

 

 

 

 

 

Коментари

  • Какво значи - по телефона???

    14 Март 2020 23:47ч.

    Единия - на `Дондуков 1, другия - на `Дондуков`2

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Тихомир Томов

    15 Март 2020 1:06ч.

    Можеха и пощенско гълъбче да използват ...............................

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Спасение дебне отвсякъде

    15 Март 2020 1:07ч.

    https://pogled.info/zdraven/coronavirus/nameri-li-se-lekarstvo-sreshtu-koronavirusa.114255 В Китай използват хлорохин фосфат и това на Рош и двете лекарства се използват за лечение на детски ревматоиден артрит, което е автоимунно заболяване. В Китай заразените се повлияват положително. Интересно у нас какво лечение прилагат на заразените хора?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Барба

    15 Март 2020 8:40ч.

    А какво е казал Президентът? Епицентър ни занимава с монолог на Барба Ганиос. Да не би да са прекратили подслушването на Р. Радев?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • какво е казал

    15 Март 2020 11:15ч.

    ами благодарил е учтиво, че все пак най-накрая ,след като барба ганиос, осведоми една дузина президенти и минпреди. в чужбина, се е сетил да му врътне едно телефонче, да се похвали най общо и е дал и думата на двамата янлъш министри да му изредят мерките които са предприели. Демек не те търсим да обсъдим, ние сме го обсъдили с които тряба и а,да, решихме да те осведомим. Обаждането е било информативно, осведомително, а не за обсъждане. Следователно освен да благодари , че са го сайдисали да го информират по телефона нищо друго не му остава. Така би постъпил всеки интелигентен човек.Даже ако беше плевньо нямаше и да го. информират .ПРЕНЕБРЕЖИТЕЛНОТОПОВЕДЕНИЕ КЪМ ПРЕЗИДЕНТА ПРОДЪЛЖАВА ОТ ПЪРВИЯ ДЕН СЛЕД КАТО НЕ ИЗБРАХА ЦИЦКА, КОЯТО ТОЙ СИ ИЗБРА, А ИЗБРАХА НЕГО, КОЙТО ТОЙ НЕСИ Е ИЗБРАЛ.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи

Напиши коментар

Откажи