Порошенко спира дейността и финансирането на всички държавни служби в Източна Украйна

Порошенко спира дейността и финансирането на всички държавни служби в Източна Украйна
Украинският президент Петро Порошенко подписа указ, с който разпорежда изтеглянето на всички държавни служби от източната част на страната, която се намира под контрола на бунтовниците. Наредбата касае учреждения като банки, училища, болници и спешни услуги в Донецка и Луганска област, съобщи Ройтерс.
<p><span style="font-size:14px"><span style="font-family:arial,helvetica,sans-serif">Порошенко нареди на своя кабинет да предприеме стъпки в рамките на една седмица &quot;<em>за прекратяване на дейността на държавните предприятия, институции и организации в различните територии, където се провеждат антитерористични операции&quot;</em>, се казва в документа.</span></span></p> <p><span style="font-size:14px"><span style="font-family:arial,helvetica,sans-serif">Указът на Порошенко беше публикуван на сайта на президентството на Украйна и в него се съобщава, че финансирането на всички държавни организации ще бъде прекратено до седмица. Разпоредбата формално призовава парламентът да отмени &quot;специалния статус&quot; на западните провинции, както и дава разпоредба Централната банка на Украйна да вземе мерки за прекратяването на всички банкови услуги в районите под контрола на сепаратистите, включително и плащането с дебитни и кретитни карти.&nbsp;</span></span></p> <p><span style="font-size:14px"><span style="font-family:arial,helvetica,sans-serif">Президентският указ изисква украинските газови рафинерии да разпределят производството си към търговията на дребно, а не към индустрията. С това обаче Украйна рискува да изпадне в положение на недостиг на електричество и енергийното министерство е възможно да се налага да купува електричество от Русия за предстоящия зимен сезон. Това е част от плана за намаляване на консумацията на газ в Украйна и зависимостта й от Москва, отбелязва Ройтерс.</span></span></p>

Коментари

  • Атанасов

    16 Ное 2014 3:00ч.

    Геноцидът продължава...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • !!

    16 Ное 2014 3:53ч.

    Да, ще им бъде много трудно,но пък отделянето ще започне -колкото по-рано,толкова по-добре.http://strogosekretno.com/232/24/%D0%98%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-MH17.html

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Istina

    16 Ное 2014 4:31ч.

    Toia bez da razbere obiavi nezavisimosta na Iztochna ukraina. Te I da biaha go molili ne biah mogli da postignat takav resultat. Tozi Proshenko e po zle I ot nasheto chuchelo slozeno za prezident.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи

Напиши коментар

Откажи