Почина Симеон Пешов, собственик на "Главболгарстрой"

Почина Симеон Пешов, собственик на "Главболгарстрой"
Почина шефът на "Главболгарстрой Холдинг", съобщават от компанията: "С дълбока скръб съобщаваме, че вчера внезапно ни напусна президентът на "Главболгарстрой Холдинг" АД и почетен председател на Камарата на строителите в България инж. Симеон Пешов."

 

Инж. Пешов е роден на 29 март 1941 год. Завършва висше образование в Инженерно – строителния институт /ИСИ/ гр. София. Професионалният му път започва в Изчислителен център за строителството /по-късно Институт по строителна кибернетика/. От 1990 година до сега ръководи компаниите в групата на „Главболгарстрой“. Председател е на Камара на строителите в България от 2003г. до 2010г., понастоящем „почетен председател”. Основател на фондация „Възраждане за Белчин“ . За всички, които го познаваха инж. Симеон Пешов остава пример за почтенност, упоритост и любов към професията и хората. Поклонението ще се състои на 18.09.2020 (петък) от 10:00 до 12:30 в църквата "Св. Св. Апостоли Петър и Павел" - село Белчин.


Коментари

  • Б@Й ХОЙ

    17 Sep 2020 13:56ч.

    Цветя, сълзи, сподавен стон ! За Ваньо, Мишо, Симеон !

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • За всички, които го познаваха инж. Симеон Пешов остава пример за почтенност, упоритост и любов към професията и хората.

    17 Sep 2020 14:30ч.

    Ти да видиш!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • ще има още

    17 Sep 2020 14:33ч.

    Един по един си отиват тези, които са пълнили “чекмедженцето”. Симеон отива при Методи.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Леле, ами сега

    17 Sep 2020 14:40ч.

    Кой ще строи детската болница в района на Медицинска академия?!?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Б@Й ХОЙ

    17 Sep 2020 15:17ч.

    Който ще довърши подпорната стена на плажа Алепу !

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Койчо

    17 Sep 2020 15:32ч.

    Кой построи Догансарай?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • така вече добре ли е?

    17 Sep 2020 15:38ч.

    Отиде си един почтен човек, който една стотинка подкуп не е дал на никого, който всяка власт е пренебрегвала. Другите печелят обществени поръчки, а за него нищо. Голям карък. Човекът беден, жив да го ожалиш. С кървава пот става собственик на една малка фирма “Главбулгарстрой” и все не успява да пробие в бизнеса, защото само с труд, скромност и почтенност до никъде не се стига. Тия, които пишат против него са само едни дребни душици и завистници.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Майстор Безенчук

    17 Sep 2020 15:45ч.

    Честният приватизатор хвърли топа! "— Ами когато умреш ти, как ще кажат за тебе майсторите? — Малък човек съм аз. Ще кажат: „Геберяса Безенчук“. И повече нищо няма да кажат. И добави строго: — Да хвърля топа или да издъхна — е невъзможно: комплекцията ми е дребна…”

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • всичко има край

    17 Sep 2020 15:47ч.

    Магистрала след магистрала, зала след зала, сарай след сарай и така КРАЙ!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • ИСТОРИЯТАНай-важните моменти на “Главболгарстрой

    17 Sep 2020 15:52ч.

    1969 г. на 22 май е създадена „Главболгарстрой“ по силата на междуправителствена спогодба „Нефт-желязо“ за извършване на строителни работи от български работници за територията на страните от бившия СССР срещу доставки в България на нефт и желязосъдържащи суровини 1970 г. в Бухара, Небит-Даг, Старий Оскол, Губкин и Архангелск са базирани първите български строители, а няколко месеца по-късно работници на компанията започват работа в Оренбург, Тюмен, Аксай, Ярославл и Саратов 1971 г. Броят на командированите в СССР работници достига 13 хил. души, а локациите, на които работят, стават повече 1976 г. Българските работници участват във възстановяването на град Газли в Узбекистан след разрушително земетресение с магнитуд 7.21986 г. – започва строителството на газопровода „Ямбург – западна граница“ по силата на нова междуправителствена спогодба 1987 г. След стотици завършени обекти от българските строителни групи на територията на СССР с решение на Министерския съвет е образувано стопанско обединение с името „Главболгарстрой“ със седалище в Москва. То обединява дейностите по спогодбите „Нефт-желязо“ и „Ямбург“ 1989 г. 1991 - 1996 г. „Главболгарстрой“ започва работа като главен подизпълнител на строителния гигант „Хохтив“. На територията на Руската федерация, Украйна и Беларус са изградени шест жилищни градчета за връщащите се от Германия военнослужещи. Стойността на проектите е 600 млн. германски марки 1991 г. на „Главболгарстрой“ е възложено изграждането на административната сграда на Международната банка за икономическо развитие в Москва- Компанията навлиза на немския строителен пазар- Разширява дейността си по света (Германия, Мароко, Кипър, Израел)- Започва да развива дейност и на българския пазар, като са създадени клонове на компанията в големите областни градове 1993 г. „Кумколско“, нефтено находище в Казахстан- Изграден е вторият етап на газопреработващ завод в град Мубарек в Узбекистан, газохранилище с компресорна станция в Ставропол, Тимофеевско нефтено-газо-кондензатно находище в Украйна 1994 г. Жилищно градче „Каменка“ в Русия 1996 г. Комплекс „Жулебино“ в Москва- Жилищен квартал в Ростов на Дон, Русия 1997 г. Компанията е приватизирана и се преструктурира в акционерно търговско дружество

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Хасан Чинчири

    17 Sep 2020 16:01ч.

    Бившият партиен секретар на Министерство на строежите при бай Тошо по времето, когато Грашнов-старши му беше министър, се запътил към комунистическия рай.. лек му път.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • мъка

    17 Sep 2020 16:23ч.

    И кой сега ще пълни чекмедженцето на Баце?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • четец

    17 Sep 2020 16:47ч.

    лека му пръст

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи

Напиши коментар

Откажи