Пламен Георгиев е възстановен на работа като прокурор

Пламен Георгиев е възстановен на работа като прокурор
Прокурорската колегия на ВСС върна на работа в спецпрокуратурата бившия шеф на КПКОНПИ Пламен Георгиев. Извънредното заседание, което беше насрочено след оставката на Георгиев, продължи по-малко от пет минути. Единодушно осмината присъстващи членове гласуваха Георгиев да се върне в спецпрокуратурата. На заседанието не присъстваше главният прокурор Сотир Цацаров, съобщава БТА.

 

 


На 31 юли Пламен Георгиев подаде оставка като председател на Комисията за противодействие на корупцията и за отнемане на незаконно придобитото имущество (КПОНПИ). Решението му дойде след няколкомесечна сага около терасата на апартамента му, която се оказа, че не е вписана в имуществената декларация и на нея има незаконно построени обекти, припомня бТВ.

Камарата на архитектите пък поиска да направи независима експертна проверка на сградата, където е имотът на вече бившия шеф на КПКОНПИ Пламен Георгиев.

Междувременно единственият кандидат за главен прокурор - Иван Гешев, разпространи позиция, в която заявява, че срещу държавното обвинение има опити за политически натиск.

Според Гешев внушенията, че прокурорите и следователите са втора ръка магистрати, които нямат собствено мнение и гласуват под строй, са "мотивирани от партийни, корпоративни или лични интереси, различни от тези на българските граждани".

 

Коментари

  • 111

    05 Авг 2019 15:04ч.

    другарю гешев,ти си политически кандидат на герб-комунисти,и стига с този партиен натиск,ставаш смешен.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Министърът на бетонната среда Нено

    05 Авг 2019 17:11ч.

    Пацо Терасата и Жени Пръскачката са ми любимите прокурорчета.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Ала_Бала

    05 Авг 2019 18:34ч.

    България не отива на добър край!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Ами ,

    05 Авг 2019 19:38ч.

    СРАМ !!!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Това е въпроса ?

    05 Авг 2019 20:08ч.

    Възможно ли е този човек да защитава гражданското общество и да служи в интерес на закона и гражданите ?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Нямаше ли условие в законите

    05 Авг 2019 20:33ч.

    осъден юрист да бъде поставен под запрещение да практикува професията си? Е, да, той няма присъда, формално не е осъден, но е морален престъпник. И той си го знае, и от гьонсуратлък ще продължи да работи като юрист... А точно това е недопустимо, защото разлага моралните устои на обществото като убива вярата в правовата държава и нанася огромна вреда на обществото....

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи

Напиши коментар

Откажи