Очаква се интензивен трафик днес

Очаква се интензивен трафик днес
В края на четирите почивни дни се очаква интензивно движение на входовете на София, по автомагистралите „Тракия“, „Хемус“ и „Струма“ и път Е-79.

Снимка: БНТ

 

От 14 до 20 ч. ще бъде ограничено движението на тежкотоварните превозни средства над 12 тона по автомагистралите и най-натоваренитe пътни направления, съобщава БНТ. Целта е да се повиши безопасността при пътуване, да се увеличи пропускателната способност на пътната инфраструктура и да се осигури спокойно пътуване за шофьорите на леки автомобили.

От 10 ч. до 20 ч. ще бъдат осигурени две ленти за движение в посока София на първокласния път през Владая. Маршрутът е особено натоварен заради туристите от Гърция. Друго невралгично място – заради ремонта, е Аспаруховият мост във Варна. Там има създадена временна организация на движението и постоянно полицейско присъствие на входа от автомагистрала „Черно море".

 

Коментари

  • БМБ

    02 Май 2016 11:32ч.

    В целия Европейски съюз събота, неделя и празничните дни е забранено движението на тежкотоварни автомобили! Явно България не е в тоя съюз???

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи

Напиши коментар

Откажи