Най-малко 24 убити при атентат в Кабул

Най-малко 24 убити при атентат в Кабул
Атентат с кола-бомба бе извършен тази сутрин в квартала с шиитско население в афганистанската столица. Световните агенции съобщават за най-малко 24 загинали и 42 ранени, но равносметката може да се окаже още по-тежка.

 

Кола-бомба избухна тази сутрин в западната част на Кабул. Атентатът очевидно е бил насочен срещу резиденцията на лидера на хазарското малцинство и член на парламента, Мохамед Мокакек.

"Колата е избухнала пред първия контролно-пропускателен пункт пред дома на г-н Мокакек, което доведе до убити и ранени сред охраната и цивилни граждани. Смятаме, че тя е искала да стигне до дома на г-н Мокакек, но нашите охранители са го спрели", обясни говорителят.

Хазарското малцинство отбелязва в понеделник първата годишнина от първия атентат в сърцето в Кабул, за който отговорност пое "Ислямска държава". Атаката от 23 юли 2016 г. бе извършена срещу многохилядна демонстрация и отне живота на 84 души, а 300 бяха ранени.

 

Коментари

Напиши коментар

Откажи