Над 20 души загинаха при израелски удар по убежище за разселени лица в Газа

Над 20 души загинаха при израелски удар по убежище за разселени лица в Газа

Палестинци търсят убежище от израелски обстрел в училищна сграда в Хан Юнис, ивицата Газа, 4 септември 2024 г. Снимка: АП

Най-малко 21 души са загинали при израелски удар по училище, превърнато в убежище за разселени лица в ивицата Газа, предаде Асошиейтед прес, като цитира информация, получена от палестински медици. Болница "Мъчениците на Ал Акса" в централния град Дейр ал Балах и репортер на агенцията потвърдиха броя на жертвите. 

Според свидетели ударът е бил насочен към импровизиран пост, охраняван от управляваната от "Хамас" полиция на Газа, който се е намирал в училището. Засега няма коментар от въоръжените сили, но страната е нанасяла и преди удари по училища в Газа, превърнати в убежища. Израелските военни обвиняват екстремистите от "Хамас", че се крият в тях, припомня АП.

Израел продължава ударите си по това, което определя като екстремистки цели в палестинския анклав, въпреки че вниманието се пренасочи към войната срещу "Хизбула" в Ливан и нарастването на напрежението с Иран. Израелските сили за отбрана провеждат наземна и въздушна операция срещу "Хамас" в северната част на Газа.

"Хамас" продължава да извършва нападения срещу израелски сили и да изстрелва ракети по Израел, повече от година след като извършеното от ислямистката организация нападение на 7 октомври 2023 г. доведе до началото на войната в Газа.

Източник: БТА

Следвайте "Гласове" в Телеграм и Инстаграм

 

Коментари

  • На никоя световна организация

    10 Окт 2024 15:42ч.

    не й правят впечатление тези новини вече.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Тихомир Томов

    10 Окт 2024 19:55ч.

    Черния орангутан вече не докладва на Байдън и оня е миролюбиво щастлив .................

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи

Напиши коментар

Откажи