Националният флаг се развя пред Паметника на незнайния войн

Санстефанският договор се счита за несъвършен от тези които ни възприемат като несъвършени и техните блюдолизци у нас. Иначе той включваше историческите български владения, което е признато тогава и от турците на основание етническата принадлежност на населението в тези райони. Фантазия е, че той е отразявал руските имперски намерения за влияние. Борба за влияние се е водела винаги, та дори и в момента.
другари неграмотници, година преди войната от 1878-79 г. царска русия сключва споразумение с австро-унгария, което включва окупация на хърватия и босна-херцеговина от австро-унгария и окупиране на българия от руснаците в границите после дадени от т.нар. берлински договор. българските земи трябвало да са в две единици - васално на турция княжество и автономна, но в турция област. тези решения са потвърдени от русия и на т.нар. цариградска конференция на великите сили след априлското въстание. сан-стефанският договор е прах в очите на българите умишлено хвърлен от царска русия. основното съгласие на т.нар. велики сили вкл. царска русия на по-горе посочените срещи и конференции е било да не се създава голяма независима държава на балканския полуостров. русия никога не е искала да загърби основните си съюзници сърбия и гърция, които винаги е подкрепяла, а не е изполувала както българия, през целия 19, 20 и 21 векове. независимо дали е била царска русия, ссср или руска федерация. русите винаги са воювали, мачкали и завладявали българите - и на волга и зад дунава. те не са бъгарски освободители, билгарски поробители и унищожители.
Ние и нашите партньори използваме технологии като “Бисквитки” за персонализиране на съдържанието и рекламите, които виждате, както и за да анализираме трафика на сайта. Изберете “Приемам”, за да приемете използването на тези технологии. За повече информация, моля запознайте се с обновените “Политика за поверителност” и “Политика за бисквитки” на Гласове.ком ЕООД