Следвайте "Гласове" в Телеграм и Инстаграм
Израел атакува държавната телевизия на Иран. Кадри разкриват как излъчването на живо е прекъснато от взрив. В студиото летят отломки и се носи черен дим.
Малко преди това министърът на отбраната на Израел, Израел Кац, заяви, че "иранският рупор на пропагандата и подстрекателството е на път да изчезне", съобщава "Джерусалем пост". Днес Израел съобщи, че е постигнал въздушно превъзходство над Техеран, което улеснява атаките по цели в иранската столица.

Военният министър добави, че Израел е отправил призив за евакуация на квартала, в който се е намирал центърът на националната телевизия.
Към този момент сградата на телевизията гори в пламъци.
Another video of outside the glass building of IRIB in Tehran 3rd district reported by @Younes_Shadlou (Senior Correspondent in IRIB - Defense Desk). pic.twitter.com/ykDeCGCORB
— Mehdi H. (@mhmiranusa) June 16, 2025
Израелският премиер Бенямин Нетаняху заяви, че страната му е близо до победа във войната с Иран и също призова жителите на иранската столица да се евакуират.
Източник: dnes.dir.bg