Миков: БСП черпи сила от идеите

Миков: БСП черпи сила от идеите
"През дългата си история сме имали много трудности и противоречия, но партията винаги е оставала вярна на същността си – да бъде лявата партия на България, политическата сила, обединяваща хората на лявата идея и отстояваща интересите на мнозинството", пише във Фейсбук председателят на БСП Михаил Миков.

 

"Другари,

На 10 април преди 26 години нашата партия промени наименованието си на Българска социалистическа партия. Няма да забравя това време. Тогава бях секретар на основна партийна организация и си спомням трудните дискусии в един важен и емоционален за партията момент. Спомням си палежа на Партийния дом, разбиването на Народното събрание и всички възходи и трудни моменти за партията през всичките тези 26 години.

Този период е само най-новата част от 125 годишната ни история. Това са почти толкова години, на колкото е Третата българска държава. През всичките тях историята на политическата сила, към която принадлежим, е преплетена с историята на нашата Родина. Партията ни е минала през периоди на гонения и нелегалност, на въстания и превратни промени, на участие в политическия живот и изключване от него, на кризи и съзидателно управление. Без излишна скромност днес се гордеем с годините, в които в България имаше постижения – социални, стопански, научни, културни, спортни...", продължава Михаил Миков.

"През дългата си история сме имали много трудности и противоречия, но партията винаги е оставала вярна на същността си – да бъде лявата партия на България, политическата сила, обединяваща хората на лявата идея и отстояваща интересите на мнозинството. Партии, които са били създавани самоцелно и за да бъдат самодостатъчни, днес нямат значение и почти никой не помни. Паметта за тях се изтрива сама, без да е нужно да се приемат специални закони за заличаването на спомени. Такава ще е съдбата и на съвременните политически проекти без идейна основа. БСП е различна, защото черпи своята сила не от консумацията на власт, а от идеите", категоричен е лидерът на социалистите. 

"Преди 26 години БСП смени своето име, промени организационната си структура, адаптира идеите си към променените условия, за да продължи да защитава интересите на мнозинството в един променящ се свят, в който има нужда от съвременна социалистическа партия. Макар и някои да го признават с неохота, ние и до днес сме най-демократичната партия. БСП се утвърди като защитник на демокрацията, основна движеща сила за приемането на съвременната българска Конституция, в която залегнаха демократичната, правовата, социалната държава. БСП и днес е защитник на демокрацията в нашата парламентарна република, която, за съжаление, живее в сянката на пълзящия авторитаризъм, ляга и става с премиерските настроения и капризи.

БСП се променя и днес. Промяната е в отговор на обективните условия, в които нашата партия трябва да продължи да защитава интересите на мнозинството. Осъществяваме я чрез корекция в политическия ни курс вляво, за да е по-близо до представите и очакванията на това мнозинство, чието доверие искаме да възстановим. Това става и чрез организационни промени, които да ни позволят да функционираме по-добре като жив политически организъм. Правели сме го много пъти в миналото, успешно ще се справим и сега.

Надявам се да продължим по този път и след 49-ия Конгрес!", завършва посланието си Михаил Миков.

 

 

Коментари

  • Миков:БСП черпи сила от идеите

    10 Апр 2016 12:46ч.

    БСП черпи сила от лъжите...И БСП(БКП) доведе страната до това унизително състояние което е в момента.С участието и на др. Бойко Борисов...Разбира се и на тези които са гласували за тях...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • observer

    10 Апр 2016 13:38ч.

    Тюрлюгювеч в главата. Или опит да се излъже някой случаен наивник. Между ранната социалдемокрация, донесена от европейските университети, терористичния болшевизъм под чуждоземен контрол, партията-държава по сталински модел и представящите се за левица новобогаташи няма нищо общо в идеен смисъл.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи

Напиши коментар

Откажи