"Вярно е, че има доста лични претенции за ръководството, но смятаме, че процесът по избора трябва да върви последователно. След като бъде завършен цикълът отчети и избори в основните и в общинските партийни организации, едва тогава, при подготовката на самото заседание на конгреса, кандидатите за председател трябва да изложат своите програми и на тази база да се проведе честно състезание", каза Мерджанов.
В отговор на журналистически въпрос за политическия проект на Георги Кадиев, Мерджанов посочи, че не вярва бившият социалист да привлече много членове на БСП.
"Тъкмо обратното - мисля, че има много разочаровани от политическите проекти и на АБВ, и на други леви политически формации, които отново ще потърсят силата, консолидацията и единодействието на БСП", добави Мерджанов.