Меглена Кунева: И в Европа виждат, че България е в криза

Меглена Кунева: И в Европа виждат, че България е в криза

"И в Европа виждат, че страната е в криза, че не можем да излъчим нито стабилен парламент, нито стабилно правителство. Представителността на страната е все по-трудно защитима, защото без парламент ние нямаме контрол, нямаме отчетност". Това каза в предаването на БНТ "Денят започва с Георги Любенов" Меглена Кунева, бивш вицепремиер. 

По думите ѝ, въпреки различните сигнали в страните от Европа по отношение на Русия и въоръжаването на Украйна, Европейският съюз успява да запази единство.

"Единствената организация, която изключи Русия след нахлуването в Украйна, беше Съветът на Европа. Аз мисля, че ние неправилно разчетохме предишни случаи - Нагорни Карабах, Осетия, Транснистрия, Крим. Всичко това бяха знаци, че само с предупреждения или с убежденията на икономика, на търговия, на многонационална дипломация очевидно няма да стигнем доникъде", отбеляза Кунева.

Тя посъветва преди да отиват на съвет в Брюксел, министрите да обясняват как е формирана позицията и да канят посланика на страната в ЕС, за да поиска мнението от парламента.

Вижте целия разговор във видеото.

Източник: БНТ

Следвайте "Гласове" в Телеграм

 

 

Коментари

  • отвратен

    23 Апр 2023 7:50ч.

    За да е днес България в криза, огромна е вината и на тази женица, снаха на комунисти, а днес върла евроатлантичка!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Мария ...

    23 Апр 2023 7:52ч.

    Тази жена защо не е в затвора?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • йосарян

    23 Апр 2023 8:00ч.

    битието на особи като тази (удобно изплувала от нищото в "правилния" момент) е обяснението защо територията е на дереджето, на което е.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • рукола Z

    23 Апр 2023 8:09ч.

    Тези, които продават интересите на страната са под защита.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Лима

    23 Апр 2023 9:38ч.

    Госпожата е с еврейски корени.А евреите винаги са защитавали българските интереси.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Пенсионер

    23 Апр 2023 7:55ч.

    Тая като я видя гася телевизор! Нещастен хамелеон!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • bodar4uk

    23 Апр 2023 8:03ч.

    Европа виждала, че България е в криза, а себе си не вижда, че е във фалит, благодарение на малоумната си тупанска политика ?! Ама има и Свят, който види накъде духа вятърът и се ориентира овреме, пък обединена европа, нека си седи като чукундур, разчитащ единствено на опорки.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • рукола Z

    23 Апр 2023 8:08ч.

    Утайката изскочи отгоре 🤣

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • без имена

    23 Апр 2023 8:11ч.

    От кое топло гнезденце изпълзя тази госпожа? По едно време беше в управителния съвет на Пари Ба. Според мен, назначаването и там беше, за да си получи официално възнаграждението за нейното Йес, сър. И сега си знае пак същото-да идем в Брюксел, да искаме съвети от Брюксел.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Извадиха

    23 Апр 2023 8:57ч.

    Супер тежката артилерия за манипулация на общественото мнение. Нещо като ракетите Сармат.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Мегито заработва

    23 Апр 2023 9:04ч.

    A България е на прав път щом от Европа са се "загрижили" за нас!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Сабрутко Сабрутев от сабрутчетата на киро и кокоро

    23 Апр 2023 9:15ч.

    Альо, кошлюковци, имайте милост към зрителите си! Показвайте и хубави неща, не само вмирисани политически трупове! Овоняхте държавата!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Кариера

    23 Апр 2023 9:15ч.

    Комисар на всичко, министър на всичко, директор на всичко и т.н. и т.н.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • България е в криза точно защото е в тази "Европа"

    23 Апр 2023 9:15ч.

    Метастазите на световния тумор САЩ унищожават всичко с демокрация и пазарна икономика.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Мери

    23 Апр 2023 9:28ч.

    Сега я виждам и не вярвам на очите си! Ако продължа, така ще се ядосам, че няма да мога да си свърша работата, почтена и трудоемка, с която изкарвам хляба на семейството си!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • 1944/9

    23 Апр 2023 10:05ч.

    Нормално моме, ние колония ли сме или лукова глава? Така е когато си пуделче на верижка

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • др. Кунева,

    23 Апр 2023 10:21ч.

    мина времето на буфосинхронистите . Баща ти отдавна вече не свири по сцените на България. Млъкни и ти.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Точно тази да оценява и поучава

    23 Апр 2023 10:24ч.

    "е все едно педофил да предлага закон за защита на детето". Точно това сравнение направи Волен Сидеров в НС в нейно присъствие и тя нищо не посмя да отговори. Може би защото той припомни че е проверил чрез евродепутата си в ЕП дали ЕК наистина е искала да закрием атомните си реактори от втори до четвърти за да ни приемат в ЕС. Така се оказа че "това лице", както я нарече Сидеров е излъгало НС че има такова условие. Толкова труд и разноски бяха загробени от това лице, изплувало като мръсна пяна през промените, дори с историята си на снаха на член на Политбюро на ЦК на БКП през соца.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • thenewone

    23 Апр 2023 11:19ч.

    Колко слугински звучи тва: "И в Европа виждат, че страната е в криза,..." И кво, ма? Кво ме интересува кво виждат? Кво, ще им се развали храносмилането, заради нашта криза? Щи се скарат, че изтървате контрола? Нашта криза е в това, че ви има.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • ТАЗИ ЖЕНА НЯМА ПРАВО ДА СЕ ИЗКАЗВА ПОВЕЧЕ ЗА КАКВОТО И ДА БИЛО. ТЯ ПРОДАДЕ СТРАНАТА СИ!

    23 Апр 2023 11:38ч.

    Не искам да чета и една дума, произнесена от нея!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • F-тринаесе

    23 Апр 2023 13:03ч.

    Ама тази не е ли в природонаучния музей, напълнена със слама!? Малко съм изненадан.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • медиен експерт

    23 Апр 2023 13:32ч.

    БНТ с нашите пари кани хората, продали България. Тази отдавна не е българка, тя е европийка, обича да поглъща евро.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Споко,

    23 Апр 2023 14:50ч.

    щом извадиха Кунева от нафталина, значи някой тук много мисли как да отврати окончателно българите от евроатлантизма. След предишните избори бяха Плевнелиев и Паси, сега Кунева, която като типична натегачка едва ли не ни критикува, че сме се изложили пред Европа с нашата криза. Очаква се нов прилив на омраза към продажбите партии.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Вася Илиева

    23 Апр 2023 15:32ч.

    Кошунство е тази жена да стъпва в България, та тя е от активните ликвидатори на енергетиката ни. Дори да се абстрахираме от баналните клишета, с които си служи, тя остава вредител и предател. Защо не е обвинена за продаване на национален интерес, за нанесени на щети в особено голям размер? Тя е анти - европейски агент, освен, че не е българка. Вечна номенклатура, вечна поразия от нея. Там, където стъпи, трева не никне. Какъв позор да се изказва публично, вместо поне да си закюта с комисионите от Пари Банк. Абе, женче жалко и непоръбено, малко с малко срам имай! Не! И не! Надки, Мегленки, Еленки, абонирани за безсрамие след поразиите им. Част от 'цвета на демокрацията'. Днес се състоя Вторият поход за МИР, хиляди бяхме, нас ще ни отразят ли медиите, както дават трибуна на тия дулцинеи?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Викт

    24 Апр 2023 7:47ч.

    "Едно лайно колкото повече го бъркаш, повече мирише!"

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи

Напиши коментар

Откажи