Масови протести в Русия: Путин не ни е цар!

Масови протести в Русия: Путин не ни е цар!
Два дни преди Владимир Путин официално да започне поредния си мандат като руски президент, опозицията организира една от най-големите си протестни кампании в новата история на страната, пише "Фрогнюз".

 

 

Акцията „Путин не ни е цар”, започната от движението на Алексей Навални, доведе до протестни прояви в 90 града на Русия. В тях се включиха хиляди граждани - въпреки забраната, наложена от властите на много места.

 

В Москва и Петербург много хора се събраха много преди началото на събитията, съобщава bTV. Малко след започването им пък започнаха и арести. Навсякъде в района на митингите имаше огромно количество тежковъоръжени полицаи.

 

В столицата в арестите и сблъсъците на страната на властите се включиха и казаци. Те направиха кордон, за да не може опозиционният лидер Алексей Навални да стигне до събралото се множество.

 

Впечатляващото този път е, че извънпарламентарната опозиция насочи усилията си и към провинцията, смятана за „крепост” на властта. Така, макар и с по няколко десетки участници в началото, беше постигнат пробив в Самара, Омск, Тюмен, Томск, Новосибирск, Красноярск и др.

 

 

 

 

Коментари

  • ЙацкРоцк

    05 Май 2018 16:32ч.

    Така като гледам снимката която сте дали, хората на протеста могат да бъдат преброени без да се затрудни човек. Вие на това ли му казвате МАСОВИ протести при население на Руската Федерация от 144 милиона (населението на столицата Москва е 11 милиона)? Просто е смешно това заглавие, само преди месец и половин Владимир Путин спечели президентските избори с 76%.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Е и..... ,що от това

    05 Май 2018 16:33ч.

    докато Путин не смаже главата на змията увила се около Медведев и& хаир няма да види но що мисля че и той се върти около Кудрин и цялата сволочь покрай него.... !

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • observer

    05 Май 2018 16:57ч.

    Не са масови протестите. Но има доста задържани. А ги задържат, защото на повечето места не са разрешени. А ако не са ги забранили изцяло, са им предложили места в периферията, на които те не са отишли. Да си опозиция в Русия не е лесно. Липсва организираност, липсва идеология, лозунгът сега е “Той не ви е цар”, не е кой знае колко съдържателно. И на всичкото отгоре, да си опозиция означава да си против единството, против ценностите на обществото, които го сплотяват - патриотизъм, православие, гордост от военните победи, да гледат на теб като на предател.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • вова

    05 Май 2018 16:58ч.

    Чак пък масови протести. Така им се иска на някои почитатели на герп.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Terminator

    05 Май 2018 16:58ч.

    В "масовите протести" в Москва които освен това и не са били разрешени участват "масово" около 1500 човека, та и затова "масовоста на снимката не е с поглед от горе ами с поглед някъде малко над главите на "участващите"!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Helleborus

    05 Май 2018 17:13ч.

    Ами браво на тях, но искането им е кух лозунг, който винаги може да се издигне... и да се подмине... Протест против някой, спечелил току-що избори, без конкретика на исканията, няма никакъв смисъл. Такива режими трудно се свалят, особено пък ако хората си ги харесват, те пак ще ги пресъздадат. И те имат нужда, като нас, от гражданско общество, което да развие непримиримост към отделни практики, всеки да коригира грешното около себе си. Такава промяна иска време, а не революция, иска възраждане на индивидуалния дух на всеки човек. Но докато те си търсят друг месия, ще си намират все Путин, под различно име. Никой народ не може да се демократизира отвън, свободата е състояние на духа.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Васил Здравков

    05 Май 2018 17:30ч.

    За Путин гласуваха 56,430,712 граждани на РФ. Едва ли няколко хиляди ще променят мнението им. За хората и медиите у нас с по-слаба памет ще припомня, че и в България преди 17 г. хората масово викаха "Искаме си царя !" и след това гласуваха за него, въпреки че и той не е цар.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Mockingbird

    05 Май 2018 17:55ч.

    акцията „Путин не ни е цар” е по-интересна и вдъхновяваща за руснаците, населяващи русия и гласували за лузърите при скорошните преки избори за президент. аз лично, като жител на ес бих протестирал в акция, озаглавена "берлин, париж и брюксел не са ни царе!" и пес не ми е цар, меркел също не ми е цар, но и макрон не ми е цар, както и "царя" не ми е цар! е, разбира се, че царете на мюмюнхенските конференции за сигурност ги пазят с други средства и няма как да се протестира, без да попаднеш на полицейската държава, увита във флага на дъгата от водата на водните оръдия…

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Фалшивата демокрация на фалшивите руски комунисти

    05 Май 2018 18:05ч.

    В столицата в арестите и сблъсъците на страната на властите се включиха и казаци. Те направиха кордон, за да не може опозиционният лидер Алексей Навални да стигне до събралото се множество. След меле, в крайна сметка той беше арестуван.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Цар

    05 Май 2018 18:28ч.

    Огромни държави се управляват авторитарно, жестоко и със сила , иначе се разпадат . Лигавите управления водят до разпад и ликвидация. Тълпата не прощава слабости.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Mockingbird

    05 Май 2018 18:30ч.

    аз също се учудих на казаците, които наместо да пишат ташаклийски писма на едро до султаните са седнали да правят кордон на поредния джендър. но ок, всеки може да се предреши, както си пожелае. във века на лицемерието, въведено от юдеите сме.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Ala_Bala

    05 Май 2018 19:04ч.

    Сорос да развърже кисията. Твърде слабоват ми се вижда този протест.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Да!

    05 Май 2018 20:39ч.

    Днешният Сорос е вчерашният Троцки. Виновникът за всичко.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Масови протести в Русия: Путин не ни е цар!

    06 Май 2018 8:41ч.

    Колко масово бе гласуването за Президент на изборитв в Русия и какви ли бяха резултатите?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Видяли сме резултата, сравнили сме го даже и можем да кажем категорично:

    06 Май 2018 8:49ч.

    ХАРЕСВА НИ!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • фейк протест

    06 Май 2018 15:42ч.

    Събрали се около 1000 души предимно между 16-20г и ги снимали в близък план и хоп масово, от поне 10млн.московчани.А Навални го пуснали доволен че пак влезе в западните медии и си изкарал надницата. По същото време СНН даваха репортажи от центъра на Париж- поне 50хил. протестиращи масово срещу Макарона.Къде е Захариева и Габриелчето да коментира за фейкнюз.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Helleborus

    06 Май 2018 16:57ч.

    До Цар на 05.05.2018 в 18:28 Когато тракийският народ е бил най-голям в света или по-точно втори след индуския, не са имали изобщо царе, които да владеят със здрава ръка. Ако царят има пет сина и петимата стават родоначалници и ако решат, могат да се запилеят в другия край на света. Никой не ги спира, никой не им казва, че ще напуснат държавата. Защото Тракия е култура и само култура. Култура на благоденствието, справедливостта и единението. Всички дечица са обучавани в тази култура, част от нея е бил и снопа пръчки на Кубрат, по отделно сте слаби, заедно сте силни, Закон Божи. Затова, когато агаряните убили Алцех в Испания, Тервел в България избухнал и ги смазал. Общността е единна култура, която почиташ от сърце и душа и ако тя е добра, смисълът й е в нейното разпространение по целия свят. Затова и нашият Кубрат без да се замисли е разделил петте си деца, защото така е обхванал с тракийската култура половината континент и тогава се сформирали държавите. Тогава са разбили и кървавата Римска Империя, проляла много кръв на светии. Човек може да живее във всеки край на земята, ако културата на просвещението, мира, справедливостта е проникнала там, ако е облагородила обществата. Границите служат основно да опазим територия с нашата култура. Ако целият свят би имал такава култура, всички хора биха били братя. Граници не биха били нужни. Абсурдът на нашето време е мултикултурализма, т.е., не толерантността към другия, а изоставянето на съвършения и справедлив ред, за който сме се борили с години и който произтича от най-древни времена от Бога, от християнството. Днес каква полза от граници имам, когато древната култура на народа ми е потъпкана, забранена? Какво пазя в тези граници, чуждите НПО? Има ли добър живот без висока култура на поведение? За каква здрава ръка говориш, ако ти не познаваш онзи ред, който води до благоденствие, какво ще държиш здраво, какво ще управляваш, страдащи хора в разлагащо се общество. Хората преди всичко днес трябва да се замислят как точно искат да живеят, защото светът заприличва на блато с всякакви оградени гьолове, но блатото не става райска градина. Подмяната на ценностите е бичът на нашето време. А те се подменят най-много с държавни лостове, с държавен свръхконтрол. Държавата става учител, родител, проповедник, спонсорира църкви, налага образователна система. Такава здрава ръка, не, благодаря. Тези "ценности" не могат да дадат живот, а другите стават невъзможни точно поради здравата ръка.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • observer

    06 Май 2018 18:22ч.

    При почти 80% подкрепа за Путин руските власти биха могли да си позволят и по-меко отношение към инакомислещите. Една шепа протестиращи и една трета арестувани. Русия претендира да е демократична държава, все пак висшата власт се определя на избори, не от подчиненото политбюро, което всеки момент може да бъде ликвидирано и подменено като при Сталин или наследствена като при германските царе на Империята. Или пък нямат доверие на народа си? А може би в тези времена, когато Русия все още е в преход и бившите комунисти и борци за социална справедливост не са направили милиардите си и с тях финансовата си власт наследствена, президентската институция все още не е номинална като в старите демокрации, където истинската власт не се избира, а изборите са спектакъл?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи

Напиши коментар

Откажи