Кунева: Ще удължим ваканцията, ако се наложи

Кунева: Ще удължим ваканцията, ако се наложи
"Ръководя се от правилото минимален или нулев риск за децата, затова обявихме и грипната ваканция. Това не е драматично удължаване на прекъснатия учебен процес. Засега не виждаме нужда за удължаване на ваканцията след понеделник. Ако се прецени, в отделни области може да се наложи. Аз бих го подкрепила в интерес на децата", заяви министърът на образованието в оставка Меглена Кунева в предаването "Денят започва" по БНТ.

 

Снимка: БНТ

 

Меглена Кунева коментира и обстановката в Хитрино, където по думите ѝ училището не е много засегнато - до понеделник ще бъдат монтирани стъклопакети и отделни врати. Психолози ще работят с учителите, след това ще се работи много и с децата. Отпуснат е нов автобус с 32 места. Надявам се учебната година да започне без битови проблеми за децата, заяви Кунева.

Автобусите минават технически преглед, трябва да се доверя на резултатите. Надявам се, че през 2017 г. ще се отпуснат повече средства за нови автобуси. През 2016 г. се взеха нови превозни средства, но те бяха твърде малко, добави министърът на образованието в оставка.

 

 

Коментари

  • Adolf

    05 Яну 2017 8:58ч.

    Време ти е да излезеш в безсрочна ваканция.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • ;-)

    05 Яну 2017 20:19ч.

    От всичко, най ми харесва сакото на раета....

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи

Напиши коментар

Откажи