Благодарение на "мъдрото управление на ГЕРБ в железниците" вторият облигационен заем се оскъпи с десетки милиони левове, а компанията на практика фалира. Причината е, че още при първото правителство на Бойко Борисов ръководството на БДЖ спря плащанията, а заемодателите осъдиха компанията - наложиха високи наказателни лихви и кредитът от 103 млн. лв. стана предсрочно изискуем, припомня сайтът.
Общата разгърната застроена площ е 7803 кв. метра. Половината e собственост на „Холдинг БДЖ“, а другата половина - на Национална компания „Железопътна инфраструктура“ (НКЖИ). Частният съдебен изпълнител Орлин Мендов е обявил за продажба дела на жп превозвача при начална цена от 7,315 милиона лева. Срокът за подаване на оферти е до 2 юли, а резултатите ще бъдат обявени на следващия ден.
Като цяло търсената цена е доста изгодна за уникалния имот, което вероятно ще доведе до сериозен инвеститорски интерес. По-вероятно е обаче до сделка да не се стигне - държавата да извади пари, да плати дълговете и централния нападател на "Локо БДЖ" Владимир Владимиров да запази кабинета си, коментира иронично Offnews.bg.
Електронното издание припомня, че 4-етажната историческа сграда в центъра на столицата с лице на три улици - „Г. С. Раковски“, „Иван Вазов“ и „Шести септември“, е построена през 1900-1904 г. за централа на Българската земеделска банка. В тази сграда е заседавало и правителството на България, оглавявано от Кимон Георгиев през 30-те години на ХХ век.