Командир на „Ислямска държава“ е арестуван в София

Командир на „Ислямска държава“ е арестуван в София
В София е задържан сириец, трайно живеещ у нас, който е бил член на терористичната организация "Ислямска държава". Той е задържан като част от група, разследвана за производство и разпространение на тютюн за наргиле и за тероризъм, съобщиха от прокуратурата. Заедно с него са арестувани още двама - мъж и жена.

 

Въпросният сириец се е установил у нас и през 2008 г. е получил българско гражданство. През лятото на 2013 г. се е присъединил към армията на "Ислямска държава" на територията на Сирия, като е взел активно участие в бойните действия и е заемал ръководни функции. През пролетта на 2016 г. сириецът се е завърнал в България. Без да прекъсва връзките си с ръководните органи и лица на "Ислямска държава", е организирал престъпна група за производство и разпространение на тютюн за наргиле.

 

Тази дейност е служила като прикритие и основен източник на финансиране на групата. Тютюнът е бил предназначен за продажба в България, Холандия, Германия и Франция.



В страните от Западна Европа тютюнът за наргиле бил изпращан най-често по куриерска фирма, като количествата достигали 300-500 килограма на ден. При извършените претърсвания и изземвания в складове и жилища са открити около три тона нарязан тютюн, предназначен за преработка, машини за опаковане на готовата продукция и голям брой други доказателства.

 

Открит е и автентичен документ, подписан от един от лидерите на ИДИЛ, удостоверяващ принадлежността на лицето към тази организация и даващ му право на свободен достъп и неограничено преминаване по цялата линия на водените бойни действия в Сирия и Ирак.

 

 

 

 

 

 

 

Коментари

  • дядо Илия

    13 Окт 2017 19:02ч.

    Публична тайна, е че само Д.П. може да внася тютюн за наргиле в БГ. Ха някой да се опита да цъфне на митница с такава стока.....веднага поне за терорист ще го обявят.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • В. Николова

    13 Окт 2017 20:43ч.

    Добър вечер племе корумпирано, продажно . Еври дей се хващат българи които са трафиканти на терористи и са в близки връзки със полицията . Ма нема да се плашите . Далаверата е по важна от сигурността . Нали така ? В кръвта ви е . в гена ,

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Затова пък в Унгария

    14 Окт 2017 4:01ч.

    си строят няколко гранични стени, които ги пазят с 99% ефикасност от нелегални емигранти ... https://www.activistpost.com/2017/10/hungarys-wall-versus-u-s-wall-whats-difference.html

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи

Напиши коментар

Откажи