Каракачанов: Нека всеки, който направи престъпление да знае, че и армията го търси

Каракачанов: Нека всеки, който направи престъпление да знае, че и армията го търси
Армията трябва да се включва на помощ на полицията, каза вицепремиерът и министър на отбраната Красимир Каракачанов пред Канал 3.

 

"Издадох заповед специалните сили да помогнат за издирването на мъжа, който уби жена си в Пещера. За мен е важно когато моите колеги от МВР поискат съдействие, да им го дам. Той не се е самоубил, а е избягал и се е укрил далеч", каза още той.

 

Каракачанов беше категоричен, че помощта е била поискана на местно ниво, защото трябва да се реагира бързо.

 

"Трябва да се реагира така, че престъпникът да не се опита да избяга от страната. Не виждам нищо нередно. Те трябва да спасяват хората. Не трябва да чакаме да се направи атентат. Армията трябва да опазва реда. Тя го прави на границата, защо да не го прави и по принцип. Заедно с полицията действат и вършат работа. Нека всеки, който иска да направи престъпление да знае, че освен полицията и специалните сили няма да му позволят да се измъкне. Полицията си има много работа, особено през летния сезон. Предвиждам да предложа на парламента допълнителни законови промени. Сега е момента, когато няма терористична атака, службите да се научат да работят заедно", каза още той.

 

 

 

 

Коментари

  • Муйо

    04 Sep 2017 21:25ч.

    Тумбак войвода пак кръти мифки... Кога са обявили военно положение, че нещо съм пропуснал новината? Що не вземе омбудсманката или председателят на Конституционния съд да организират едно семинарченце за цялото правителство, на което да ги накарат да четат Конституцията на глас, изразително?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • зелените чорапки

    04 Sep 2017 21:35ч.

    А министъро на войната, пърдон, отбраната, ще каже кое е престъпление и кое - не. Тва по кой закон бе, селски?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Всичката Мара втасала

    04 Sep 2017 22:03ч.

    Каракачанов, направи нещо смислено за армията, не се занимавай с неща, които не са ти ясни и не са ти работа.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Дежа вю

    05 Sep 2017 8:11ч.

    Реминисценция за 1923 година, когато армията беше заета с омиротворяване / разбирай - децимиране/ на целокупния български народ. Справка - Гео Милев, поемата Септември

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи

Напиши коментар

Откажи