Гарелов: За Местан място в политиката няма

Гарелов: За Местан място в политиката няма
„Фарисейска история“. Така телевизионният водещ и журналист Иван Гарелов нарече казуса с изявлението на Лютви Местан, след като последният беше отстранен от поста председател на ДПС.

 

 

В продължение на 3 часа не чухме нищо съществено. Аз бях готов да чуя някои аргументи, истински, но това бяха едни неумели опити за измъкване, за покриване на истината с красиви фрази. Той беше неубедителен. Продължавам да съм убеден, че за Лютви Местан място в политиката вече няма.

Да присъстваш някак си може, но аз говоря да имаш убедително присъствие, да имаш бъдеще в политиката, да можеш да растеш. Това, че можеш да събереш една група хора, такива  фалшиви ментета ДПС вече има няколко, коментира Гарелов в ефира на БНР.

Според него, ако се появи протурска партия, това би било в услуга на ДПС, която ще бъде представена като наистина българска партия. Журналистиката твърде много се занимава с противоречията между Доган и Местан, а в изявлението на почетния лидер на ДПС е имало много по-сериозни въпроси, категоричен е той:

Смятам, че темата за предсрочни избори като че ли отива на заден план и няма да е удобно да се проведат. Това беше актуално след местните избори. По-скоро тази година можем да очакваме някакви социални вълнения. Усложнява се много и въпросът за президентските избори, защото сега ДПС застава с ново лице пред обществото.

Според Гарелов Плевнелиев е доказал, че моделът за успешен президент не е успешен министър.

Журналистът издаде и как е измислил популярната фраза: „Часът и мястото на срещата са известни“ – чул я е във филм с Висоцки, а я е казал в ефир като поздрав за своя зрителка в инвалидна количка.

 

Коментари

  • И това ченге го активираха

    08 Яну 2016 22:49ч.

    след всички останали, които вече чухме - Райчев, Кънчо Стойчев, Митьо Гестапото, Николай-Михайлов-Доктора.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • МММ

    08 Яну 2016 23:50ч.

    Вероятно не са били глупави хората, които са ги вербували, защото всички са образовани, интелигентни и имат класа- за разлика от новопредставящите се борци за демокрация, които дори не могат да говорят правилен български - Методи Андреев, Иван Иванов и да не ги изброявам всичките сиви и озлобени хорица, по случайност попаднали във властта.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи

Напиши коментар

Откажи