Инспекторатът на Правосъдното министерство под натиск заради зам.-министър

За оставим настрана факта,че това лице Славов е назначено незаконосъобразно за поста.Да оставим и това,че е политическо назначение,неща като нов политкомисар.Да оставим и това,че няма нужния стаж,едва ли познава съдебната система,прък ще прави реформи?!....Основното е ,че той е професионално непригоден да заеме пост,който изасква богата правна култура,практически и професионален стаж,или известност в академичните среди,визия за реформата,написани трудове някакви във връзка с тази реформа.Тези неща при това лице липсват.При това лице-зам.министър- желанието надхвърля възможностите-той е нещо като властниците след 9 септември 1944г.За тях властта не е работа,а нещо като партиен комитет и виме за цицане,средство за устройване на \"наши хора\".Всички тези неща са безспорни-виждали сме ги в България.Спорът тук е кой е по-некадърен между двамата-той или министърът?
Преди години кандидатствах за работа в дирекцията по изпълнение на наказанията към правосъдното министерство. Позицията беше - надзирател в следствен арест. Не спечелих, макар, че за длъжността нямаше някакви специфични изисквания. Казах си - има по добри от мен, махнах с ръка и продължих напред. Макар, че този който го назначиха беше от друго населено място отдалечено на около 100 км, с доста наднормено тегло, което \"въобще не му е попречило\" да премине физическия изпит. След време разбрах, че той се е преместил в града по местоживеенето му и са го хванали с контрабандни цигари да ги пренася през границата. В последствие кандидатствах за сходна позиция в МВР и ме приеха. Като поразпитах разбрах, че в тази дирекция е практика да се правят такива назначения на \"наши хора\". Даже ми бе обяснено, че имало някакъв шеф в София - Йоланд Йорданов, който бил зам председате на централната изпитна комисия, който \"оправял\" нещата. Струвало около 5 - 6 хил. лева. Основното население - източник на такива кадри е от кърджалийските села, но понеже в Кърджали ареста бил малък ги назначавал в съседни - Смолян, Стара Загора, Хасково, Пловдив, Пазарджик. Като се освободи място преминават в по - близък до Кърджали арест. А до тогава пътуват по 80 - 100 км за всеки работен.
Ние и нашите партньори използваме технологии като “Бисквитки” за персонализиране на съдържанието и рекламите, които виждате, както и за да анализираме трафика на сайта. Изберете “Приемам”, за да приемете използването на тези технологии. За повече информация, моля запознайте се с обновените “Политика за поверителност” и “Политика за бисквитки” на Гласове.ком ЕООД