Илон Мъск се намеси в спора за изборите в Румъния, нарече шефа на Конституционния съд "тиранин"

Илон Мъск се намеси в спора за изборите в Румъния, нарече шефа на Конституционния съд "тиранин"

Илон Мъск определи председателя на Конституционния съд на Румъния като "тиранин" днес в рамките на поредна атака срещу Букурещ от страна на член на администрацията на американския президент Доналд Тръмп след анулирането на президентските избори през 2024 г. "Този човек е тиранин, а не съдия", написа Мъск в отговор на публикацията, съобщава Ройтерс.

Румънският Конституционен съд анулира изборите преди втория кръг през декември, след като разсекретени разузнавателни документи показаха подозрения за руска намеса в полза на крайнодесния и критичен към НАТО кандидат Калин Джорджеску. Тези обвинения бяха отхвърлени от Москва. 

Вчера председателят на Конституционния съд Мариан Енаке отхвърли заплахите от страна на Джорджеску, който предупреди конституционните съдии, че ако бъде избран за президент, те ще бъдат съдени за държавна измяна. 

В Мюнхен миналата седмица американският вицепрезидент Джей Ди Ванс постави под въпрос анулирането на изборите в Румъния, като ги използва за пример за според него недемократично цензуриране на свободата на словото и на политическите опоненти от европейските правителства.

Мъск, който оглавява новото Министерството на държавната ефективност в администрацията на Тръмп, сподели публикация в социалната медийна платформа Екс, в която се казва, че Енаке е отхвърлил американски натиск за допускането на Джорджеску до участие в новите избори през май.

"Този човек е тиранин, а не съдия", написа Мъск в отговор на публикацията. По-рано Мъск е споделял в социалните мрежи коментари на Джорджеску, както и подкасти на противоречиви крайнодесни водещи като Алекс Джоунс, отбелязва агенцията.

Източник: БТА

Следвайте "Гласове" в Телеграм и Инстаграм

 

Коментари

  • Contra

    20 Фев 2025 21:01ч.

    Бой по главите на глобохомо!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Donald J. Trump

    20 Фев 2025 21:50ч.

    Току-що одобриха и Каш Пател за шеф на ФБР. С две думи: разкулачването продължава... с пълна сила.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • old_beggar

    21 Фев 2025 15:18ч.

    имам въпрос: защо т.нар. "Европейска прокуратура" не иска да разследва Урсулата? семейството на урсулата напълни гушата от аферата с ваксината Pfizer, но нея (ти да видиш?) закон /и Магнитски/ не я лови...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • конституционните съдии, че ако бъде избран за президент, те ще бъдат съдени за държавна измяна

    20 Фев 2025 21:08ч.

    Много добра идея. Черни найлонови торби на главите на съдиите и - в американската база в Девисилу ! Под охрана и отбрана на американските рейнджъри ! 👍Докато либерастите не започнат да пълнят килиите из цяла Европа, няма да се отървем ! Ще се снижават, скатават, ще правят мизерии и саботажи ! Ще плюят ден и нощ по Тръмп и съратници. Затова бой по главите ! Надявам се Мъск не само да не утихне, но да става още по-настъпателен ! MEGA !

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Що за злодей си ти, домнуле Мъскеску!

    20 Фев 2025 21:20ч.

    Хау деър ю?!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • ?????

    20 Фев 2025 21:21ч.

    Ха ха. Все по-близко е до нас. Въпросът е кога и кой ще го открехне за това онова. Очаквам скоро Баце и Шиши да проговорят едновременно на американски и руски. И на Великден да ги ръсят изгонените руски попове от руската църква. Щото те си се водят православни. Или не съм прав?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • smb

    20 Фев 2025 21:25ч.

    Автор: БТА мрежи коментари на Джорджеску, както и подкасти на противоречиви крайнодесни водещи като Алекс Джоунс, отбелязва агенцията. Коя е агенцията?! Щото според шефа на БТА те само информират, без да създават настроение...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Мушмороци

    20 Фев 2025 21:43ч.

    Значи за либерастите законът е врАта у пОлье, както е казал шопът? А на Тръмп душицата му вадеха такива подобни мушмороци.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Мушмороци

    20 Фев 2025 21:43ч.

    Значи за либерастите законът е врАта у пОлье, както е казал шопът? А на Тръмп душицата му вадеха такива подобни мушмороци.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Не е важна Румъния

    20 Фев 2025 22:13ч.

    Важна е България. Тя е лакмуса за справедливост. Когато се борят за Румъния, е ясно че се целят в пазарите й, и печалбата. Защо никой не говори за несправедливите избори в България. Всички световни лидери си затварят очите и се правят че не съществуваме. Явно искат да ни уморят. Ще успеят ли?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • глупости

    21 Фев 2025 9:09ч.

    Румъния е по-важна, защото за разлика от нас НАПРЕДНА. Имат повече икономика, по-висок стандарт, къде бяха те преди години, къде бяхме ние ? А сега как е ? Румънците показаха повече разум и повече достойнство от нас като народ, и затова гледат тях ! А от нас просто не се интересуват, някакви роби които са се окопали в панелките и не мъцват, докато ги управляват кретени ! Какво да се интересуваш от такива ?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • ?????

    20 Фев 2025 22:36ч.

    Абе Баце, Шиши, Кики и вся остальная да не си мислят че ще ги мислим. Те трябваше да мислят преди време когато Зеленски ги награди с разни ордени.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • д-р Гилотен

    20 Фев 2025 22:47ч.

    Когато се смени господарят, верните на предния го отнасят.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • thenewone

    20 Фев 2025 22:50ч.

    Кво ли би казал за нашия? Впрочем, кой е нашият? Който и да е - тъпанар.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Цена

    20 Фев 2025 23:23ч.

    Идат тъмни нощи и бели фарове...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • В щатите почнаха масово покушения срещу паркирани леки коли Тесла

    21 Фев 2025 0:14ч.

    Огромни демократични Джипове на бензин се стоварват с тежест от над два тона върху празни паркирани коли Тесла за да ги направят на сол, а същото чака и шефа на тази компания ако се появи някъде ако дори се мерне някъде в обсег-

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Хахаха

    21 Фев 2025 1:37ч.

    Слаба опорка,ибрик пропаднал

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • до Трол Тротил

    21 Фев 2025 9:14ч.

    Не се присламчвай към победителите, ибрик депесарски. ДПС е в цвят лилав и към социал-либерасткия интернационал! Къде си тръгнал да припяваш на Тръмп и тръмпистите ?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • д-р Гилотен

    21 Фев 2025 9:19ч.

    Що? Демократите нали са за зелените мафиоти, а електричките са част от тази идеология?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • До 9:14

    21 Фев 2025 11:16ч.

    Ибрик Пеевски - здравей. Никой не се връзва на лъжите ти,но продължавай да опитваш преди киевското джудженце да капитулира. Как върви контранаступа в Курск,ибрикчия пропаднал? Линкчета от РюТюб имаш ли😁😄

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Себастиан Мак'Пашпалугофф

    21 Фев 2025 0:16ч.

    И сега какво ще става, дали Диджей Ванс ще върне законо избрания Калин Джорджеско на поста-президент на Република Румъняска?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Хахаха

    21 Фев 2025 1:37ч.

    Ще го върнат румънците,които масово гласуваха за него

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • що да го връща Ванс ?

    21 Фев 2025 9:12ч.

    Румънците сами ще си го върнат. Те го избраха, те ще си го преизберат.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • А тукашния Конституционен съд

    21 Фев 2025 5:31ч.

    Кога и кой ще го нарита да си свърши обективно работата за произнасяне по изборната покупко-продажба? Тия изобщо за какво вземат луди - нашите - пари при такъв КПД?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Нашият КС, дето е ни риба, ни рак,

    21 Фев 2025 8:13ч.

    няма го барат. Румънците имат и сенат, а ний без КС пълен с експерти в правото закъдя сме?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • допълнение

    21 Фев 2025 8:23ч.

    тоз КС, пълен със заслужили експерти

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • fiba

    21 Фев 2025 9:09ч.

    Нашия КС трябва да го наритат за референдума. Ачик-ачик си е за бой.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • и нашия КС е същия

    21 Фев 2025 9:30ч.

    Ами нали и нашия КС върши същите престъпления и умишлено бави решението за фалшифицираните избори умишлено, та да се наиграят и НС, и МС и се наредят политическите нефелни и невнятни калинки на добра заплата срещу обслужване на частни интереси

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи

Напиши коментар

Откажи