Илияна Йотова: Важно е да заработи Народното събрание, търпението на избирателите не е безкрайно

Илияна Йотова: Важно е да заработи Народното събрание, търпението на избирателите не е безкрайно

Важно е да заработи Народното събрание, важно е да има избран редовен председател. Това каза вицепрезидентът Илияна Йотова във връзка с предстоящото утре поредно гласуване за председател на новоизбрания 51-ви парламент. След днешните доста радикални заявки на различните политически партии, особено на първите две, като че ли този избор изглежда предизвестен. Нека да се надяваме в следващите часове на повече разум, посочи Йотова. 

Тя коментира темата след откриването на паметник на акад. Благовест Сендов в двора на Факултета по математика и информатика на Софийския университет „Св. Климент Охридски“. 

"По ирония на съдбата днес откриваме паметник на акад. Благовест Сендов, който беше председател на Народното събрание в изключително тежки от историята на България моменти. Говоря за 1997 година. Тогава никой не оспори неговото председателстване, независимо от напрегнатите моменти, а и той не позволи да бъде поругано Народното събрание. Нека се поучим от тези примери", призова вицепрезидентът. Нашето търпение като избиратели не е безкрайно, подчерта Илияна Йотова. 

Попитана как гледа на размяната на условия между партиите, вицепрезидентът отговори: „Аз се отнасям доста миролюбиво към този процес, защото по-добре е да има разговор между партиите, да има диалог, да бъдат поставяни условия. Само чрез диалог и различни позиции може да се търси обща консенсусна позиция. Лошото е, че до този момент аз не виждам сближаване на тези позиции“. 

"Има достатъчно време. Ние от страна на президентската институция чакаме партиите и парламентарните групи да свършат своята работа, за да започне нормалният конституционен процес по консултации и даване на мандати", каза още Илияна Йотова.  

Източник: БТА

Следвайте "Гласове" в Телеграм и Инстаграм

 

 

Коментари

  • джо гладника

    26 Ное 2024 18:00ч.

    и като "заработи", какво - бълва недомислени закони, решения, питания и пр. най-страшно било да имаш работлив глупак насреща си.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Точно така !

    26 Ное 2024 18:24ч.

    Никакво "заработване", а нови избори! Карбовски & Дачков Live

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Майтапчийка, парламент в окупиран кьопекланд

    26 Ное 2024 20:09ч.

    си е ПАРЛАМА.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • българия или мафията читанка инфо

    26 Ное 2024 18:16ч.

    Само три искания могат да имат протестиращите в сегашната реалност: Импийчмънт за президентът, защото свика парламентът при ясно фалшифицирани избори, и липса на мнение за Народния Театър. 2. - Президентска република и мажоритарен парламент. 3. - Прозрачни избори с отделна бюлетина за всеки кандидат, отваряне на пликове броене на бюлетини пред неограничен брой камери и публика. 4. - Уволнение на всички прокурори и съдии, и полиция.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Гласувах за Величие

    26 Ное 2024 18:26ч.

    Единствената причина да заработи парламента е да ласува нови правила при броенето на бюлетини и да се закрие.Иначе пак същото,та и повече...............

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • ай ся

    26 Ное 2024 18:39ч.

    Може и за жена си да гласуваш

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Гласувах за Величие

    26 Ное 2024 18:43ч.

    Е па оти да не е,има си всичко

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • ценител

    26 Ное 2024 19:14ч.

    и да нЕма, смееш ли да кАжеш. ;)

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Гласувах за Величие

    26 Ное 2024 20:40ч.

    ми не смеем :)

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Фалшиви избори, фалшиви депутати фалшив парламент...

    26 Ное 2024 19:00ч.

    Илияна Йотова: Важно е да заработи Народното събрание Това ли е заповедта на СОРОС?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • мхм

    26 Ное 2024 20:59ч.

    Айде и тая с рицарското звание пак. Фурнаджийската лопата 2. Нали беха нелегитимни. После изведнъж седи и мълчи. Оня зад нея и той си върви с кервана ...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Радко стратегическия лидер

    26 Ное 2024 21:15ч.

    А Йотова въобще работи ли нещо, за да оправдае огромната заплата и екстри за измислената си длъжност.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • фарисейски квас

    26 Ное 2024 21:20ч.

    (Гласувах за Величие 26 Ное 2024 18:26ч. Единствената причина да заработи парламента е да ласува нови правила при броенето на бюлетини и да се закрие.Иначе пак същото,та и повече...............) Можеше парламентът да не се открива, много партии бяха се съгласили да се събере старият парламент, и да направи нещо. А сега може и 4-години да е този парламент, и вече не са настроени за ревизиране на системата и изборите. ............................ Калоян Методиев: Пълното касиране на изборите вече е социална необходимост. Иначе ни чака управление на мутро-бухалки калоян методиев-пълно касиране на изборите-социална необходимост-мутро-бухалки Какво доверие може да му се има, че ще работи за общото благо? Какво самочувствие на депутат може да имаш, ако знаеш, че си избран нечестно? Ако приемем, че изборите бяха неморални и несправедливи, трябва да сме наясно, такъв ще е и техният продукт, коментира политологът.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Гласувах за Величие

    27 Ное 2024 7:45ч.

    Да можеше и старият парламент да свърши тази работа с изборите,но Шофьора на самолет не се трогна от фалшификациите и сформира новото събрание.Играе си неговата игричка.......Скоро обаче предстои развръзка.........

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • В памет на Милен Цветков

    27 Ное 2024 2:24ч.

    Белгия изкара без правителство години и пак си е добре! Йотова да не ни слага в устите, че сме загубили търпение и сме приритали за каквото и да е правителство! Напротив имаме огромно търпение и ви търпим 35 години! Но сега докато ОПГ ГЕПИ, мошениците от ПП-ДБ, дерибейте на оня спиртосания хидро акЪедмиг претендират за власт, а и бившето БКП, сегашно БСП, състоящо се само от номенкларурни кариеристи, ние ще търпим и десетилетие без тяхно корумпирано и крадливо антибългарско правителство. По добре без правителство от колкото правителство съвтавено от току що споменатите крадливи, лъжливи, нагли, продажни, безбожници и ренегати!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • платеният трол

    27 Ное 2024 6:23ч.

    ДА! ДА! Само ГЕРБ, грабеж-ебане-радост-бойкова. ДА, атила-нов-кмет!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Важно ли? Важно е днес чекмеджето ми

    27 Ное 2024 4:26ч.

    да ме удари по шкембарата с поне две-три хилядарки, това е важно. Парламенти, народни събрание и прочее сборища са ми през.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • В памет на Милен Цветков

    27 Ное 2024 6:02ч.

    Е заради такива егоистични и празноглави мекерета като 27 Ное 2024 4:26ч. България е на това дередже!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • България е на това дередже (каквото и да означава това),

    27 Ное 2024 6:11ч.

    ама лицемерният й крадлив, еснафски народец, дето мрънка и се оплаква, за да мимикрира и се слива с тълпата мрънкащи лицемери, добрува, та се къса. Факт.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • платеният трол

    27 Ное 2024 6:25ч.

    ДА! ДА! Само ГЕРБ, грабеж-ебане-радост-бойкова. ДА, атила-нов-кмет!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Ник

    27 Ное 2024 11:59ч.

    Пълни глупости! Важното да има честни избори и да избират почтени и достойни хора.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи