Владислав Горанов коментира, че не подкрепя думите на Валери Симеонов, но отбеляза, че е нормално той да се опита да защити един добър специалист в лицето на Тенев. "Няма как да се защити едно такова поведение. Не очаквайте от мен да защитя подобно нещо", добави той.
"Че подобни снимки са скандални - това е безспорно. И комунизмът и националсоциализмът трябва да бъдат осъждани и да не бъдат допускани отново да се проявяват на територията на Стария континент. В този смисъл тук коментара на колегите от БСП е адекватен. Вероятно се касае за нелепа шега. Така или иначе нямам причина да оправдавам колегата доскоро. Политическата оценка за едно подобно действие е неговата оставка", каза още министърът.
"Със сигурност и колегите от "Обединени патриоти" са си направили изводите, че подобна реакция е неуместна, говоря за снимката", добави Горанов.
„Трябва да има минимална работна заплата”, каза още в предаването финансовият министър. „Ако разчитаме само пазарът да определи възнаграждението е много възможно да напредваме с много бавни темпове. Минималната работна заплата е единственият инструмент на правителството да регулира и да притиска пазара на труда”, подчерта Горанов.
Той коментира и факта, че преди ден Върховният административен съд отмени постановлението на Министерски съвет от януари тази година, с което се определя нов размер на минимална работна заплата за 2017 г. - 460 лева.
„Това е един пропуск на кабинета „Борисов -2”. Тогава вече бяхме подали оставка, не знаехме колко време още ще стоим, дали ще има служебно правителство на президента Росен Плевнелиев, дали ще има служебно правителство на президента Румен Радев. Това е пропуск на колегите от социалното министерство. От бързане да се реализира поетия ангажимент със Закона за държавния бюджет, се е допуснала процедурна неточност и постановлението не е съгласувано с Националния съвет за тристранно сътрудничество. Това е основанието на съда да отмени постановлението”, обясни Горанов.
„Националния съвет за тристранно сътрудничество обаче е консултативен орган на правителството”, подчерта той.
„Ние ще се опитаме да убедим съда, че минималната работна заплата трябва да остане 460 лева. Ако не успеем, ще препотвърдим това с акт на правителството, спазвайки всички процедури”, съобщи той.