Главният секретар на НАТО не подкрепя целия план за победа на Украйна

Главният секретар на НАТО не подкрепя целия план за победа на Украйна

Генералният секретар на НАТО Марк Рюте заяви, че планът за победа на украинския президент Володимир Зеленски е добър сигнал, но той не може да го подкрепи като цяло на сегашния етап, предаде Ройтерс, цитирана от БТА.

"Това, разбира се, е силен сигнал от страна на Зеленски и неговия екип, че са разработили този план... Това не означава, че тук аз мога да кажа, че подкрепям целия план, това би било малко трудно, защото има много въпроси, които трябва да разберем по-добре", каза той.

Зеленски отхвърли идеята за отстъпване на територии на Русия или приемането на замразяване на фронтовата линия. Той прикани Запада да покани Украйна да се присъедини към НАТО.

Киев и неговите съюзници трябва "да принудят Русия да участва в мирна среща на високо равнище и да бъде готова да сложи край на войната", добави Зеленски.

Представеният от Зеленски пред украинския парламент план за победа ще бъде включен за обсъждане в дневния ред на срещата на НАТО на министерско ниво, която започва утре в Брюксел, добави генералният секретар на алианса, цитиран от Франс прес.

"Той ще бъде включен в дневния ред (...), когато ще се проведе нашата среща НАТО-Украйна в четвъртък вечерта", каза на пресконференция Рюте, визирайки плана, който изключва каквито и да било териториални отстъпки на Русия.

Захарова: Планът за победа на Зеленски тласка НАТО към директен конфликт с Русия

Планът за победа на украинския президент Володимир Зеленски тласка НАТО към директен конфликт с Русия, каза днес говорителката на руското Министерство на външните работи Мария Захарова, цитирана от Ройтерс.

Тя каза, че планът, представен по-рано днес пред украинския парламент ще доведе до "бедствие за украинския народ", добавя БТА.

В речта си, в която Зеленски представи плана за победа, той призова съюзниците на Украйна да предприемат спешни стъпки за подкрепа на Киев в несигурен момент, в опит да бъде сложен край на войната с Русия следващата година.

Кремъл каза, че е твърде рано да се коментира в детайли плана, но Киев трябва "да гледа по-трезво" и да осъзнае безполезността на политиките, които преследва.

В плана си за победа, който украинският президент днес представи пред Върховната рада се предлага Украйна да получи безусловна покана да се присъедини към НАТО, както и да получи допълнително въоръжаване и подсилване на отбранителната си индустрия от Запада. В замяна Киев предложи на територията му да бъде разположен "неядрен стратегически пакет за възпиране", който да бъде достатъчен да защити Украйна от всяка военна заплаха от страна на Русия", както и да подпише споразумение със САЩ, ЕС и други съюзници, което да позволи съвместни инвестиции за използване на полезните изкопаеми на страната.

 

Коментари

  • Ганди

    16 Окт 2024 20:36ч.

    Аз умрях от смях, като прочетох днес какъв бил плана! Е, нямам друг коментар, освен оня, известния, на Остап Бендер! За ключа иде реч. п.с. всъщност имам - връо на арогантност, простотия, наглост и квич - доколкото е възможен да произведе такъв- на настъпан плужек.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Ганди

    16 Окт 2024 20:42ч.

    """Киев и неговите съюзници трябва "да принудят Русия да участва в мирна среща на високо равнище и да бъде готова да сложи край на войната", добави Зеленски.""" 🤣

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Вежливия лос

    16 Окт 2024 20:58ч.

    Така говорят хората, от които нищо не зависи.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • иван костов

    17 Окт 2024 1:50ч.

    Тази хумористична длъжност - "Главен секретар на НАТО"- се дава на соросоидният Дрисльо, който най качествено е облизвал американските задници! В случаят с Рюте , той съчетава полезното с приятното. Фактът , че избраха именно него, е показателен за влиянието на ЛГБТ, можеше и да е друг содомит, със семейство като Обама барак , или нещо подобно! Както и да е , от този поплювко нищо не зависи, поредната говореща пластмасова глава! Важното , е че американците си извадиха РЕВОЛЮЦИОННИ поуки и се отказаха да да умират за нацистите в укра! Нямаше да го направят, ако не бяха толкова технологично изостанали от Русия, Иран и останалият прогресивен и демократичен свят!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • малко бременна... или текущ репортаж с примка на шията от евронато детската градина

    16 Окт 2024 21:03ч.

    Малко сме съгласни с плана.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Главният секретар на НАТо

    16 Окт 2024 21:12ч.

    Някой знае ли какви са му функциите и задълженията?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Ганди

    16 Окт 2024 21:25ч.

    И той не знае. Както се вижда.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Иван Обрешков

    16 Окт 2024 21:41ч.

    "Това, разбира се, е силен сигнал от страна на Зеленски и неговия екип, че са разработили този план... Това не означава, че тук аз мога да кажа, че подкрепям целия план…”, казал главния евнух на НАТО/ОТАН. Да, да, точно на два пръста от целия. Хей, щуравници, много кръв се проля заради вас, вразумете се, зима иде, хлад и глад чака Украйна. Спрете и махнете смахнатия клоун-наркоман от Киев

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Да, но...

    16 Окт 2024 21:42ч.

    Да, добре се е ориентирал да продаде държавата на "силните" донори... но... това днес е едно хубаво желание... ако... ако армиите на тия донори бяха на висотата и на нивото на противника. Той пък видиш ли получил инструктори от Северна Корея... Ами, мойта баба викаше, че каквото си надробиш, това ще сърбаш!!!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • ***///

    16 Окт 2024 21:54ч.

    Поредното говорещо продължение на гърба. Може да си дърдори каквото му скимне, стига да е политкоректно. И най-важното - да е срещу Русия и лично срещу Путин.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Хазар до хазара

    16 Окт 2024 22:06ч.

    Навремето хазарът Ленин продаде само Крим на американските хазари , а днес друго хазарче тури на тезгяха цяла Украйна.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • thenewone

    16 Окт 2024 23:38ч.

    И как стана този номер и кой знае за него. Американците и хазарите им (каквото и да означава това) - знаят ли?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Хазар до хазара

    16 Окт 2024 22:06ч.

    Навремето хазарът Ленин продаде само Крим на американските хазари , а днес друго хазарче тури на тезгяха цяла Украйна.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Минчо

    16 Окт 2024 22:34ч.

    Приканвам Русофилите тука да бе злословят срещу Плана.. Гледах Зеленски в Радата , всички депутати и военените гости ръкопляскаха и се радваха.. Ни избухна куфарче до Президента, ни офицер Го наръга със сабя.. Една дама от опозизията каза,в частен разговор, че можело да има и 6 точка: - На Путин да се вземат двата милярда долара, лични пари, и трите влака злато, дето криел в Московското Метро ..Пак лично негови..

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Su38

    16 Окт 2024 23:01ч.

    Ква Рада, къв Петко? На тяхното Народно събрание не му ли изтече мандатът? На Зеленски не му ли изтече мандатът? Няма обявена война, така че правомощията на Радата не може да се удължават, тия да вземат да си прочетат собствената конституция...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Медведев

    17 Окт 2024 10:52ч.

    В Бункера на Хитлер също са му пляскали за идеята да въоръжи тинейждъри с противотанкови снаряди и да ги кара да ссе хвърлят под танковете в разрушения Берлин, като са им обещали... е Сталин е нямал нищо лично освен дрехите и лулата си, но виж определено са им обещали нещо и всички са пляскали. Причината, че т.н. Рада е в сграда, а не в бункер за да са пълни приликите е единствено и само- Путин. Ако беше Сталин, Рада нямаше да я има още на първата седмица.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Павлов

    16 Окт 2024 22:41ч.

    Към тези природни богатства спадат ли и украинските жени?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Медведев

    17 Окт 2024 10:47ч.

    Те са ходещи развъдници на биоразнообразие.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Гледам

    16 Окт 2024 22:42ч.

    поуспокоил се секретарят. Че беше кибридясал по едно време, чак страх ме хвана. Да гълта хапове редовно, не е младеж.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Su38

    16 Окт 2024 22:59ч.

    "Киев и неговите съюзници трябва "да принудят Русия да участва в мирна среща на високо равнище и да бъде готова да сложи край на войната", добави Зеленски." Чакайте, чакайте... Нали уж не бяхме страна? Какво значи "Киев и неговите съюзници"? Кога сме сключили съюз с Киев? Да не би да са приели Украйна в Нато, та да сме съюзници? Зеленски открито насъсква Русия срещу нас като съюзник на врага на Русия и нашите си мълчат???

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Данка Василева

    16 Окт 2024 23:14ч.

    Зеления смешник послуша рошлото Б.Джонсън да не подписва нищо с Русия.Сега британците и особено американците са доволни,че се избиват руснаци.Техен сенатор нали се похвали,че бил щастлив,че се избивали помежду си.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Наблюдател13

    16 Окт 2024 23:48ч.

    Рюте каза, че ще има оръжие и подкрепа но никъде за срокове за влизане на Украйна в НАТО. А ако си е мислел друго от Обкома са му обяснили до къде му се простират правомощията. А момента не е много подходящ за театрални изпълнения пред камерите, още не се е чуло дали скоро ще има нов посланик във Вашингтон. Чувани са призиви от гости на разни програми за снемане нивото на дипломатическите отношение и даже до отзоваване на посланици. Преди година руснаците си извикаха Антонов за консултации и призоваха и американския да се прибере да го консултират но той се заинати и не пожела 🙂 да си ходи. Лично аз предполагам че ще има известно забавяне на избора на нов посланик до момента в който американците решат, че искат да говорят с Кремъл.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Тома Неверни

    17 Окт 2024 5:38ч.

    Когато е прочел този план , Путин със сигурност се е напикал ! ... от смях ...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Наблюдател 13

    17 Окт 2024 7:53ч.

    НАТО да побърза защото работите в Курска област не отиват на добре. Руснаците са завзели пропусквателен пункт на границата през който се снабдяват войските им. Пътищата от Украйна не са толкова много и войниците започват да гладуват. Засега се справят със запасите натрупани по селата но те свършват. Пътищата са разкаляни, има облаци които пречат на дроновете да летят и снабдяването става невъзможно. На Курском направлении российские войска захватили КПП «Константиновка» на границе Сумской и Курской областей. И теперь ВС РФ угрожают населенному пункту Константиновка в Сумской области. Однако, вероятно, пытаться ее захватить армия РФ не будет, т.к. похоже основные усилия российских подразделений обращено на возращение контроля над Курской областью.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Блек рок и ВПК на САЩ

    17 Окт 2024 8:20ч.

    го карат да говори такива глупости,то е ясно(ако не са едни и същи хора,което няма да е учудващо!)! Руснаците ще направят голяма грешка със сядане на масата за преговори (евентуални),защото единственото което търсят САЩ и съюзниците,е да си заемат "глътка въздух",да напълнят складпвете и да намерят още пушечно месо за по-нататъшни бойни действия.Те са нагли и хитри,да не се забравя!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • пояснение

    17 Окт 2024 8:46ч.

    НАТО ще приеме само тази част от плана, която подарява всички украински ресурси на Запада. За останалото - сори. Понимаеш, наркоман?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Иво

    17 Окт 2024 13:59ч.

    Само да поясня 8:20, че вземащите решенията в дейността на споменатите организации не са точно хора. От около две години един дрон на стратосферна орбита като маяк им предава все едно и също. Те орионски не разбират ли? Нека пробват. Е на скоро иде Сауин. Първо ще започнат от легитимността. И не само двете покойни братовчедки-онези със забавеното развитие ще бъдат обсъдени. Не само. Но жалкото е, че умират хора. Мир на душите им. А това е за тези, които си мислят, че ей на така тихо и без прерогативи някой ще си присвои полагащото се на украинският народ: https://m.youtube.com/watch?v=VPZo0WVaP7k

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Иво

    17 Окт 2024 14:24ч.

    Клипът е избран, не защото пианото Е за акордиране, а защото някои могат, а други не. По рождение, по кръв. Освен това клипът е от 21.12.2022. И освен това това до Сауин остават точно 14 дни. Кими сикинде, както казват роднините на Борката. Бактън!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи