ДПС е с близо 7 на сто заявени нагласи за вот, партиите от Реформаторския блок - с 5,3 на сто, Патриотичният фронт - с близо 4 на сто, "Атака" - с 3,3 на сто, АБВ - с 2,3 пна сто. Повече от 40 на сто от анкетираните заявяват, че няма да гласуват, съобщава БНР.
От днешна гледна точка, пет от парламентарните сили със сигурност биха влезли отново в Народното събрание при избори сега, а две имат реалистични изгледи за това.
Данните за доверието във властта остават на обичайното си за последната година ниво - около и под 30 на сто положителни оценки за кабинета и за президента, и около и под 20 процента положителни оценки за парламента.
В края на миналата година се наблюдаваше обичаен "скок" в доверието към правителство, парламент, президент и управляваща партия заради победните за ГЕРБ местни избори, сега той изглежда отминал и в първите седмици на 2016 г. подкрепата за властта се връща в познатите от последните дванайсетина месеца нива, отбелязват от "Галъп".