„Вчера Националният съвет препоръча промени в Устава, с които председателят на партията да се избира с гласовете на членовете на БСП. Това е пряк избор. При номинирането на кандидати за депутати- да не се издигат хора с повече от 12 г. в НС. Това е крачка напред за обновление, привличане на млади хора, нови лица и професионалисти”, обясни Филип Попов. Той информира, че идеята за мандатност е била предложена преди години и тогава много малко гласове не са стигнали за да стане факт.
Филип Попов изтъкна, че на последното заседание в събота, Националният съвет на БСП се е обърнал към всички, които са напуснали партията да се завърнат отново в редиците й. „Очевиден е фактът и от последните президентски избори, че само заедно, обединявайки се зад една обща алтернатива и ясна политика, България, а в това число и БСП, могат да вървят напред.”- категоричен бе социалистът.
„Този парламент е изчерпал доверието на хората. Всички парламентарно представени партии констатираха след президентските избори, че той не може да продължи своето съществуване. Трябва да се отиде на нови избори и следващото Народно събрание да получи своя кредит на доверие от хората и да се заеме с важните реформи за управлението на държавата”. Така Филип Попов коментира намерението на управляващите да сформират правителство с мандат на Реформаторския блок. На въпрос, дали все пак не трябва да се състави управление, заради стабилността на България, той обясни, че именно с думата „стабилност” често се спекулира. „Зад нея се крие жажда за власт и преразпределение на националното богатство, както им е угодно на управляващите. Част от министрите станаха клиенти на прокуратурата, а целият Министерски съвет е компрометиран”, заключи Попов.