ЕС спира излъчването на „Российская газета“, РИА Новости, „Известия“ и Voice of Europe

ЕС спира излъчването на „Российская газета“, РИА Новости, „Известия“ и Voice of Europe

Съветът на ЕС реши да спре излъчването на три руски медии и базирания в Прага портал Voice of Europe в страните от съюза. Това се казва в съобщение, публикувано на сайта на Съвета на ЕС, предаде ТАСС. Европейската комисия приветства въвеждането на забраната и подчерта, че тя ще остане в сила до завършването на специалната военна операция на Русия в Украйна, се казва в изявление на ЕК, разпространено в Брюксел.

„Днес Съветът реши да спре излъчването в ЕС на още четири медии, които разпространяват и подкрепят руската пропаганда и агресивната война срещу Украйна: Voice of Europe , РИА Новости, „Известия“ и „Российская газета“, се казва в него. В изявлението се уточнява, че забраната няма да попречи на тези медии и техните служители да „провеждат разследвания, да дават интервюта“ и да извършват други дейности в Европейския съюз, различни от излъчване.

Съветът на ЕС твърди, че новите ограничения са свързани с предполагаемата пропагандна дейност на изброените медии, „манипулиране на информация и грубо изопачаване на факти с цел оправдаване“ на действията на Руската федерация в Украйна и „дестабилизиране на съседни страни и страни от ЕС“. Съветът на ЕС също призова за по-нататъшни стъпки за отслабване на Руската федерация „чрез засилване на санкциите“.

Ограничаването на достъпа на гражданите на ЕС до руски източници на информация е част от стратегията на Европейската комисия за борба с "проруските възгледи" преди изборите за Европейски парламент на 6-9 юни, посочва ТАСС.

Следвайте "Гласове" в Телеграм

Коментари

  • Нооо,

    17 Май 2024 16:09ч.

    в ЕС няма никаква цензура, нали? Съвсем свободен си да си кажеш мнението, стига да съвпада напълно с официалното.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Дарт Вейдър

    17 Май 2024 16:17ч.

    Тия тъпаци не разбраха, че колкото повече забраняват, толкова повече хората ще правят напук.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Пешо

    17 Май 2024 16:41ч.

    Точно. До преди войната идея си нямах какво се случва там и като почнаха да тръбят в един глас по ковид сценария си казах ,че тука има нещо гнило. Разрових се и проучих нещата доста добре, иначе никога нямаше да знам за гражданската война там от 2014-та и за документалните филми на тая тема от западни екипи с документирани нацистки групировки и техните престъпления спрямо мирното население. Колкото повече натискат толкова повече се отварят очите на хората. Благодарение на тая цензура съм си намерил 2 руски и един рускоговорящ украински източници и до момента каквото са казали с малки изключения е това, което е. Ако нещо объркат се коригират веднага, критикуват някой път решенията на ген. щаб и политиците. Сравнени със западните медии тия канали са, като извора на честността и непорочието...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • към Пешо

    17 Май 2024 16:58ч.

    А да споделите поне названията на тези източници не възнамерявате ли?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Мунчо

    17 Май 2024 17:40ч.

    В подкрепа на Пешо: Елементарно е, бе, анонимнико! Ползвай търсачките с определени кратки думички или букви, примерно - 1tv.ru К'вото и да забраняват тия лайнЯри, целия интернет нЕма как да го забранят.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Към Пешо

    17 Май 2024 19:07ч.

    Аз мога да посоча забранените вече от режима украински сми: 112 ua- телевизия и информационен сайт, timer-odessa.net, NewsOne, ZIK...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Маня

    17 Май 2024 19:55ч.

    Блогьт на Дмитрий Никотин, Инстаграм, Ютюб

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Зелените чорапи

    17 Май 2024 19:55ч.

    Дъртите комунета не сте хора.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Към "към Пешо" на 17 Май 2024 16:58ч.

    17 Май 2024 19:59ч.

    Аз мога да посоча забранените вече от режима украински сми: 112 ua- телевизия и информационен сайт, timer-odessa.net, NewsOne, ZIK...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Зелените чорапи

    17 Май 2024 21:37ч.

    Абе руско мекере, по фашистки закон от руския за чуждите медии и фейк новините има ли ?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Куци Коньов

    17 Май 2024 22:22ч.

    Украинският? Все пак Украйна, освен президентските избори, отмени и Хартата за правата на човека: https://glasove.com/intervyuta/ukrayna-otmeni-hartata-za-choveshkite-prava

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Киро муфлона

    17 Май 2024 16:22ч.

    Има ли нещо по-жалко и пропаднало от този съюз и всичко около него? Пази Боже щом това се нарича стратегия.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • baba Pena

    17 Май 2024 16:34ч.

    Vivacom отдавна блокират сайта на РИА Новости. Явно са проявили инициатива и са изпреварили ЕС :) Иначе - това е поредното малоумно решение на шефовете в ЕС. Това само засилва желанието у много хора да стигнат до забранената информация. А засега, при технологии като И-нет, VPN, соц. мрежи, цензорите трудно могат да отрежат всеки достъп.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • драг зрител

    17 Май 2024 17:06ч.

    нашето квартално провайдърче отдавна се е навело в правилната посока и е спряло тез канали. зАлудо, разбира се. :D

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • ИПВ

    17 Май 2024 18:13ч.

    Всеки браузър поддържа безплатен VPN, ако нямаш $60 за годишен абонамент към платен такъв. Как мислиш публикувам в Гласове? Цензурата при дачков се конкурира с тази при пияницата Томова.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Йозеф Гьобелс

    17 Май 2024 16:35ч.

    Браво! А кога ще отворите и концентрационните лагери?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Пфицер

    17 Май 2024 16:43ч.

    Те никога не са затваряли.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Дейвид Айк

    17 Май 2024 16:45ч.

    Ето какъв свободен живот ни подготвят европейските и американските "демократи" ако не се събудим: https://rumble.com/v4utbnz-293621327.html

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Метаморфозата

    17 Май 2024 17:24ч.

    Много по-зле от света на Оруел и Кафка!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • прочистване на ефира

    17 Май 2024 16:48ч.

    Борба със спама и дезинформацията!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Читател

    17 Май 2024 16:55ч.

    Напред към тоталитаризЪма! Линията на партията (сега шайка неизбрани чиновници) е най-права !

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • 2979

    17 Май 2024 16:57ч.

    EС - бастионът на свободата на словото и демокрацията. Където се закриват медии и се правят покушения срещу министър-председатели

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • по-здрав

    17 Май 2024 17:16ч.

    И каква стана тя? Нова желязна завеса ли издигат точно борците за единна Европа? https://www.youtube.com/watch?v=n4RjJKxsamQ ... "Let the balalaika sing what my guitar wants to say"....

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • да, периодично, през 37 години - 1953-1990-2024...

    17 Май 2024 17:21ч.

    на Потсдамския площад се случват разни неща и ветровете на "Промяната" ни понасят в нова посока, понякога точно обратна на предишната... Важното е шоуто да не спира.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Наблюдател

    17 Май 2024 17:01ч.

    “ се казва в изявление на ЕК, разпространено в Брюксел.” Как само се променя светът. Само преди 66 години в Брюксел е имало зоологически градини за хора, в които са държали в клетки мъже, жени и деца от Африка. Сега от там проповядват демокрация, свобода и човешки права. Е, забраната е по-скоро нещо като клетките.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • stalin

    17 Май 2024 17:06ч.

    страх тресе кочината,скоро ще се пръснат от страх метилите

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Страх тресе мошениците алчни егоистични индивиди

    17 Май 2024 17:12ч.

    И в този страх се саморазобличават като жалки глупави индивиди, считащи себе си за тарикати потупани по главата от "господарите" и взели пари ЗА ДА СЛУЖАТ НА ЛЪЖАТА срещу ближните си човеци. БЕСОВЕ са налазили евровърхушката, която в страх и ужас от Истината започва да санкционира собственото си население! Така действат РЕЖИМИТЕ диктаторските режими, позор за рекламираните евроатлантически ценности, които така и не се разбра кои са?! КОЛКО И КОИ СА ЕВРОАТЛАНТИЧЕСКИТЕ ЦЕННОСТИ, кажете бе кандидатите за 50 бона заплати?!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • чакай сега Дани Лорер да се настани на евродепутатско място

    17 Май 2024 17:36ч.

    и да завихри щура дейност (като например Илхан Кючук, от вече НЕетническата партия ДПС, който редактира българските изисквания за РСМ, като ги сведе само до една точка: "българите" да бъдат включени в конституцията на РСМ като "малцинство") и ще гледаме да видимЕ как нашите национални интереси ще бъдат представяни / защитавани в ЕП... Този коментар е за "гъбарите" и жълто-кресливите читатели на glasove.com. Защото както Главчев се бореше като лъв да заеме и поста служебен МВнР непосредствено ПРЕДИ приемането на новия Пакт за Миграцията (който ние подкрепихме!!!!! за разлика от Чехия, Полша, Словакия, Австрия ...), така и множество предстоящи нови закони и документи съставени от WEF, с които окончателно ще ни обезкостят... Хора, гласувайте всички и мислете за кого гласувате!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Аква

    17 Май 2024 17:25ч.

    Влязахме в 17 МИГА ОТ ПРОЛЕТТА. ЩИРЛИЦ И ЕВРОПЕЙСКОТО ГЕСТАПО.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Аква

    17 Май 2024 17:25ч.

    Влязахме в 17 МИГА ОТ ПРОЛЕТТА. ЩИРЛИЦ И ЕВРОПЕЙСКОТО ГЕСТАПО.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Аква

    17 Май 2024 17:25ч.

    Влязахме в 17 МИГА ОТ ПРОЛЕТТА. ЩИРЛИЦ И ЕВРОПЕЙСКОТО ГЕСТАПО.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Хаха!

    17 Май 2024 17:27ч.

    Градината на Борел цъфти и въже!:) Сещам се за епизод от Ну, погоди! Вълкът гони заека на един строеж, но се натъква на хипопотама. Този в уплахата си хваща първата тухла и една след друга ги реди скоростно. Свършва работата и доволно потрива ръце. Обръща се, за да излезе, но разбира, че се е зазидал. Така и с оградата на есесовците. Ограждайте, ограждайте! Като се зазидате да не плачете после, че пак Путин ви е виновен?:)

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • OLD

    17 Май 2024 17:28ч.

    Преди датата, от която настъпи Анархията, във все още Република България, слушахме радио "Свободна Европа", тайно със съветските "вефове". След 24 февруари 2022 г. слушаме с "европейските вефове вече", телевизиите и радиата на Русия. И не гледаме местните медии и "Свободна Европа" уж. Дошло е времето за" Третият Рим" с или без местните владици-" поп Алита". Дарвин какво ни казваше!? 😊 А Павлов с опитите с най-добрия приятел на човека!? 😀

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Зелените чорапи

    17 Май 2024 21:39ч.

    Сладък мамин репресиран комунист.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • thenewone

    17 Май 2024 22:09ч.

    "Свободна Европа" беше кухненско-махленско радио. Виж радио "Свобода", беше друга опера. Сериозни анализи, философски есета, абе друга класа.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Дачкофф джурналиста

    17 Май 2024 18:18ч.

    Дачкофф ви пуска гола кукичка и всички кълвете като шаранчета.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Киро Простия - най-тъпия и най-прост американски агент в целия свят

    17 Май 2024 18:28ч.

    Моето мнение за Сарафов е под всяка критика. Алангро. Това е истЕната!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • RE : Дачкофф джурналиста 17 Май 2024 18:18ч.

    17 Май 2024 18:34ч.

    "Ефе" ли си, кир?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • baba Pena

    17 Май 2024 18:42ч.

    Пенчо, бре, чети: https://www.consilium.europa.eu/en/press/press-releases/2024/05/17/russia-s-war-of-aggression-against-ukraine-council-bans-broadcasting-activities-in-the-european-union-of-four-more-russia-associated-media-outlets/ Не ти е виновен Дачков, че те мързи провериш линка. Поне не се изказвай неподготвен.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Зелените чорапи

    17 Май 2024 19:54ч.

    Вместо да подгонят някой баба от събора на Бузлуджа.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • ТИКИ

    17 Май 2024 18:31ч.

    Voice of Europe СВОБОДНА ЕВРОПА ,ЩО МИ НАПОМНЯ ЗА ЕДНО ВРЕМЕ ЗАГЛУШИТЕЛТИТЕ СТАНЦИИ , ТАЯ ДО КОСТИНБРОД ОЩЕ СИ СТОИ ЕС ГИ ЗАДМИНА ЕССР АМА ТОТАЛНО

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • thenewone

    17 Май 2024 22:13ч.

    Не знам кви заглушителни станции е имало, но с едно допотопно 4-лампово радио "Орион" и 1.5 м жица за антена, на къси вълни ловях сичко. И не съм се криел, или пристисквал - слушах си ги най-нормално

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • БПФ

    17 Май 2024 18:39ч.

    Харта на Основните права на ЕС: Член 11 Свобода на изразяване на мнение и свобода на информация 1. Всеки има право на свобода на изразяването на мнения. Това право включва свободата да отстоява своето мнение, да получава и да разпространява информация и идеи без намеса на публичните власти и независимо от границите. 2. Свободата и плурализмът на медиите се зачитат. Някакви коментари? ЕС брутално нарушава собственото си право !!!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • "демокрацията" е ФИКЦИЯ

    17 Май 2024 21:24ч.

    Всеки си разбира под това понятие каквото му позволява собственият му филтър. От 35 години насам станахме свидетели, че понятия като "пазарна икономика", "демокрация"... и други пици-маци са били само ПР дъвки... за сляпото простолюдие от държавите на Соц-а. А сега сме свидетели до къде може да стигне наивността, слепотата и глупостта на U-crane... Бог да ни пази от хищни сладкодумци! и умно-кресливи жълтопаветници; и дано се събудим час по-скоро, поне преди 9 юни, че ще ни довършат...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Коментар

    17 Май 2024 18:53ч.

    Народна Република Европа? Нещо се връщаме във времето на Съветския комунизъм и Маккартизма май? Едно време слушахме тайно "Свободна Европа". Сега Европа не е свободна и тайно ще слушаме "Войс ъф Юръп". Със забрани се видя, че се постига обратния ефект. Във века на информациите и дарк нета, да забраняваш е медии не само е нелепо, ами е безмозъчно. То в Китай вече не ти правят проблем, ако си купиш VPN и си гледаш каквото си поискаш....

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • иванка ефремова

    17 Май 2024 19:07ч.

    Да живеят евроатлантическите ценности

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Джендърийн Трийм

    17 Май 2024 19:39ч.

    Нека дрънкат още по-монументално европейските тенджери!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Зелените чорапи

    17 Май 2024 19:57ч.

    Ми багайте в Русия, бе. Пишете срещу др. Путин и отивате 10 дни в кауша.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • хаха

    17 Май 2024 20:07ч.

    Поздравявам те с победителя в Евровозия! Наистина представя бъдещето на Европа.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • не искаме да бЕгаме никъде, бе!

    17 Май 2024 21:27ч.

    Искаме да си живеем в най-прекрасната страна, България, и вие, войнстващи "демократи" да престанете да сгтреляте инакомислещите и хората, които не изповядват вашите фалшиви "евро-атлантически ценности".

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • факт

    17 Май 2024 20:05ч.

    Аз вкъщи съм забранил БТВ, НОВА и БНТ и прочее пропагандни медии. Искам да чуя и двете страни преди да отсъдя.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Коментар

    17 Май 2024 20:06ч.

    Това и зелената политика с въглеродните такси само говори, че ЕС иска да се изолира в някакъв балон като концлагер. Населен с идиотско усмихнати европейци "полезните идиоти", заключени в балона и бомбардирани от медиите коко са свободни и велики. Какви въглеродни емисии, какви пръцкащи крави т.н. Производството на електрическите коли "бомби" в пъти повече замърсява атмосферата. Ма нали не се прави в ЕС. В Китай да дишат мръсния въздух, пък в Брюксел въздухът е друг - по поръчка на Урсула - филтриран, нали? Над ЕС е една атмосфера, пък над Африка и Азия е друга? Ветър нема? Най-малкият контитент-музей на света умира. Европа е покойник и само ония мумии в Брюксел не искат да го разберат.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • теЯ от европата СА ОСР@А

    17 Май 2024 20:40ч.

    ТОТАЛНО!!!!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • ?????

    17 Май 2024 20:57ч.

    Ква беше, ква стана. Едно време слушахме на ВЕФ-а вражеските гласове щото имаше стена издигната от СССР. Сега е точно обратното. Стената я издигат някогашните борци за свобода на словото, а пък ние пак търсим информация и се налага пак да въртим ВЕФ-а(VPN и т.н.). Историята обича да се шегува.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • ЗИП

    17 Май 2024 21:36ч.

    Това е малко. Трябва да изгонят всички рубладжии в Русия.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Благ Дракула

    17 Май 2024 21:36ч.

    Падението на сениалния континент няма край.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Diana

    17 Май 2024 23:48ч.

    В Ирландия и Канада вече официално се прие закон, че се признава само мнението на официалната власт, те са единствения източник на информация - всички останали независими журналсти и хора с различно мнение ще бъдат хвърляни в затвора. Този филм сме го гледали, но какво всички знаем, че копието е много по-лошо от оригинала.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи