Две бригади на ВСУ напуснаха позициите си в Покровско направление

Две бригади на ВСУ напуснаха позициите си в Покровско направление

Снимка: АП, архив

Военнослужещи от две бригади на Въоръжените сили на Украйна напуснаха позициите си в района на селата Евгеновка и Новоселовка Первая, съобщиха за ТАСС в силите за сигурност на Донецката народна република.

„При Евгеновка и Новоселовка Первая ситуацията не беше от най-завидните за подразделенията на противника. Там бяха разположени две бригади и техният личен състав се оттегли дълбоко в тяхната отбрана. Не издържаха на натиска“, каза събеседникът на агенцията. Той добави, че в този участък от фронта Киев е понесъл тежки загуби на личен състав и техника, включително "Брадли", "Ейбрамс" и три пикапа.

Следвайте "Гласове" в Телеграм и Инстаграм

Коментари

  • Зеленски е мръсна антиукраинска гад !

    09 Юли 2024 11:43ч.

    Той продължава систематично да унищожава живата си сила , дори в близкото му обкръжение кипи гняв. Върли украински националисти се бунтуват защо Зеленски праща “пушечно месо” без подготовка , и без достатъчно въоръжение и боеприпаси, както твърдят полеви командири на ВСУ ? Упрекват го че вместо мобилизираните да попълват изтощените но опитни бригади, Сирски иска изцяло нови бригади, които бързо дават фира… Сирски е заподозрян в предателство ! Откакто е главком, ВСУ търпи само поражения. Загубите на украинците в момента превишават руските текущи загуби кратно. Има подхвърляния че Сирски, който е Съветски военен възпитаник, е вербуван още на времето от руските служби… Именно затова е бил отстранен кадърния Залужни, за да командва “мясник” Сирски и да се увеличи могилизацията на украински мъже. Всички са в кюпа на Плановете за Депопулация.😈

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • ...

    09 Юли 2024 14:19ч.

    И кое точно е кадърното на тази свиня Залужни?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Брадли и Ебрамс как да е,

    09 Юли 2024 12:48ч.

    ама три пикапа не се трае.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Майката на костов

    09 Юли 2024 14:03ч.

    Не разпространявайте глупости!🙄 Отишли са да обядват и после ще се върнат!😅

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи