Доц. Кунчев: Ще искаме удължаване на предпазните мерки и след 30 юни

Доц. Кунчев: Ще искаме удължаване на предпазните мерки и след 30 юни
При сегашния нов пик на коронавируса усилията са насочени към контрола над изпълнението на съществуващите предпазни мерки. Той ще бъде затегнат, но въвеждане на нови ограничения не се предвиждат. Това каза в предаването "Още от деня" по БНТ доц. Ангел Кунчев, главен държавен здравен инспектор.

 

 

320 души са лежащо болните в момента. 20 процента от заразените се нуждаят от болнична помощ, а 4-5 процента - от сериозна помощ в интензивен сектор. Заразените са разпределени на клъстъри, обясни експертът.

Специалистите полагат усилия за ограничаване на получените огнища. Напоследък обаче се наблюдават и отделни случаи на други места в страната. Това, по думите на д-р Кунчев, означава, че сме в прехода към дифузно заразяване. Нови случаи ще има там, където се допусне неспазване на мерките, категоричен беше той.

Експертът не може да обвърже достигането на определен брой заразени с евентуално връщане на мярката за оставане по домовете: "Въпрос на експертна преценка е, включително и на това какви са случаите. Ако при пасажа на вируса през хората наистина се стигне до намаляване на неговата инфекциозност /само че за момента нямаме такива данни/, е възможно хората да го карат много по-леко..."

Доц. Кунчев заяви, че много внимателно се следи какво става германската кланица, станала огнище на заразата в последните дни. Там работят български работници, част от които са се прибрали у нас. Затова има вероятност от внос на зараза.

Ангел Кунчев призова хората да слушат тези, кои носят отговорност. Той подчерта, че намирането на баланс между грижата за здравето на обществото и опазването на икономиката е много трудно и това е основната задача на специалистите, ангажирани с организацията на борбата с вируса.

 

 

 

Коментари

  • Б@Й ХОЙ

    24 Юни 2020 10:02ч.

    А ние искаме да не виждаме такива доЦЕНТ, доДОЛАР и пр. !!! Тоя се изцепи: " Българите трябва да се страхуват!" - после защо нацията нямала самочувствие! Шушлека каза -" яко ще мрат хора" - и отиде на плаж в Гърция , а Ананиев каза , че Мутафчийски е СЛУЖЕБНО ЗАЕТ!!! Борисов каза -" ще има много ТРУПОВЕ, камиони с ТРУПОВЕ, не стигат чували за ТРУПОВЕ..."...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Антон

    24 Юни 2020 10:26ч.

    След скандалния запис и още по-скандалните снимки, публикувани в сайта АФЕРА, Бойко Борисов в истеричен извънреден брифинг изрече: „Юли ми е важен, на мен юли ми е важен, ще ни приемат в … После да става каквото ще…“ И на идиотите в тая държава им е ясно, че през месец юли никъде няма да ни приемат. Какво подочува Борисов, че месец юли му е много важен? И защо с последни неистови истерични усилия отново пусна в обръщение „цирка коронавирус“, заразените се увеличават колкото поискат ТЕ, връщат маските, а в медиите е зададена отново облъчващата „опорна точка“ – „ковид“? Това са последните напъни на Хунтата на Борисов да удържи властта.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • русофоб-идиот

    24 Юни 2020 10:26ч.

    "Така е... докато излизат снимки с пистолети, злато и пари, докато слушаме за простата "кърджалийска п***a", докато "колегите" ми са натикани в една зала в НС и не могат, свободно, да си вършат работата, а и докато наблюдаваме документите от Дубай, ще носим и маски! Милен, светла му памет, го каза: "Маските са, за да мълчите, а не, за да ви пазят"

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Непротивобайхуйствателствайте

    24 Юни 2020 16:30ч.

    Чисто празната декларация пред КПКОНПИ от 2018 г. и полупълната от 2019 г. на Глашатаят МУ на Смъртта ген. Мутафчийски в цялата им прелест. https://19min.bg/galleries/7/11883_11888.html#galmarker Ето лукса за до 736 лв./нощ на Мутафчийски, на когото плащаме 11 000 лв./мес.+ 1 446 лв. осигуровки върху тях https://19min.bg/news/8/135552.html#135552 С двойно по-голям от редовите българи годишен отпуск и с възнаграждение от 131 691 лв. годишно или 10 974,25 лв. месечно, което е декларирал, шефът на НОЩ може да си позволи разкошна ваканция на първа линия в Халкидики. А според изследванията на Тренд 2/3 от българите нямат възможност да почиват дори на най-евтините места у нас. Но пък като данъкоплатци му поемат още 1 446 лв. социални и здравни осигуровки месечно, пресмятат счетоводители. Общо генералът струва на народа 12 420, 25 лв. месечно. 149 043 годишно (без кражбите и бакшишите) ген. Мутафчийски е длъжен да декларира немалкото си имане. Странно е, но първата му декларация пред КПКОНПИ от 2018 г. е напълно празна. Няма имоти, няма доходи, няма депозити и кредити, нито дори автомобили. Въпреки, че е бил длъжен да ги попълни. Може би това се дължи на факта, че заема поста от 7 февруари 2018 г, въпреки че преди това е временно изпълняващ през 2017 г.? Струва си органът да провери, защото такива неясноти са неприятни..

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Kubis

    25 Юни 2020 14:50ч.

    Защо бе Кунчев, защо! Вирусната инфекция следва своя нормален ход, колкото повече тестове, толкова повече заразен /но не болни/. Толкова ли не можеш да вденеш, това са прости неща, за какво си учил, че не можеш да разбереш. Сигурно знаеш, че да се носят маски, особено продължително време е вредно. Аз не нося маска, а при нужда вадя една мръсна и имитирам. Така са ти заповядали мръсниците от хунтата, но ти не си ли полагал Хипократова клетва!!!! Бъди честен, не ставай като негодника Мутафчийски!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Друг Доктор

    25 Юни 2020 21:57ч.

    Няма никаква "епидемия". Китайският вирус е типичен условен патоген. Може да си живее около нас и в нас без да предизвиква НИКАКВА ИНФЕКЦИОЗНА БОЛЕСТ. Затова няма нозологична единица Ковид 19. Затова няма характерна клинична картина като всяка друга Инфекциозна Болест. Новият коронавирус може да даде проблеми само при много възрастни и силно увредени пациенти с ОСНОВНИ ЗАБОЛЯВАНИЯ - сърдечни , белодробни , имунодефицитни , онкологични , морбидно затлъстяване... И там ковид 19 НЕ Е ОСНОВНО заболяване , а утежняващ фактор.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Нещата около коронавируса са по-вече от страшни!

    26 Юни 2020 0:51ч.

    Не коронавируса е страшен,това и малките деца го разбраха,а ония които стоят зад него и искат да купят земното кълбо заедно с нас хората.Ето какво е казал по въпроса апологета им Бжежински(вече покойник " :"Тази криза няма да завърши нито в август, нито в септември, нито в ноември, нито 2010г.,нито в2012,нито в 2015.Тази криза няма да завърши никога, до като ние не постигнем целите си, а те са ви много добре известни - ЕДИННО СВЕТОВНО ПРАВИТЕЛСТВО и то ще бъде сформирано, независимо дали тази идея ви харесва или не! Ще направим така, че вие сами да поискате от нас това! Защото от тук нататък ще става лошо, лошо и още по-лошо. За целта е нужно нещо по-вече от икономическа криза-нужни са войни, глад и епидемии по цял свят! https://www.youtube.com/watch?v=tBzQS1wf_RE(от49:39-50:21мин.) Това го е казал още 2009г. и виждаме ,че казаното е в ход и се изпълнява! Короналъжата им го доказа. По-вече от 120 държави в един и същ ден, послушно им се подчиниха! Виждаме как чрез пресата раздухват лъжата, чрез медицината прилагат, чрез полицията и войската контролират, а чрез парите си финансират! От това следва, че 200-годишната им мечта за господството над света, (в случая чрез СЗО) за съжаление е факт! Тепърва трябва да очакваме следващите злините които тия сатанисти ще правят на цялото човечеството!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи

Напиши коментар

Откажи