Детските градини и ясли в София ще отворят на 26 май

Детските градини и ясли в София ще отворят на 26 май
Детските градини и ясли в София ще отворят на 26 май, първият работен ден след почивните дни. Това съобщи във Фейсбук кметът Йорданка Фандъкова. Дотогава всички дворове на детски градини трябва да бъдат окосени и обработени против кърлежи. Персоналът ще получи точни инструкции за поддържане на хигиената в двора и помещенията, а екипи на Столичната община ще извършват периодични проверки.

 

Директорите имат задача да организират ежедневна дезинфекция на детските площадки и четири пъти на ден дезинфекция на помещенията. Всяка сутрин тяхното здравословно състояние ще се проверява от медицинския персонал на детската градина, като децата с висока температура и грипоподобни симптоми трябва да останат вкъщи до пълното им възстановяване, подчертава столичният кмет.

Тя е възложила на директорите да влязат в контакт с родителите и до петък да имат приблизително точен брой на децата, които ще посещават детски градини и ясли. По предварителни данни голяма част от децата ще останат вкъщи, но директорите имат готовност да реорганизират работата при събиране на повече деца от една група, съобщава Йорданка Фандъкова. 

За да гарантираме сигурността на персонала, директорите организират поетапно тестване. Част от детските градини и ясли вече са тествали по-възрастните служители и тези, които имат съпътстващи или хронични заболявания.

Посещението е само по желание на родителите, а нашата препоръка е децата, за които има кой да се грижи, да остават вкъщи, добавя кметът на София. По думите ѝ, лекарите нямат притеснения за здравето на децата, но те могат да предават вируса на своите родители, баби и дядовци.

Очакваме от Министерството на образованието декларацията, която трябва да попълни всеки родител, който иска детето му да посещава детска градина. Тя ще бъде качена на сайта на общината, както и на детските градини и всеки родител може да я попълни предварително.

 

 

 

Коментари

  • ХХХХУУУУ

    19 Май 2020 17:15ч.

    ПРЕСТЪПНА КРАДЛА !!!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Погерберен гражданин

    19 Май 2020 17:29ч.

    Какъвто шефът, такава и наемницата - крадци! Що обаче ги търпим?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Фъндо,

    19 Май 2020 18:19ч.

    измий софийските улици, жено! Не вируси, не знам какво ще тръгне след тази 10-годишна мръсотия!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи

Напиши коментар

Откажи