ДАНС ще разпита Патрашкова, Борисов, Първанов и Румен Петков

ДАНС ще разпита Патрашкова, Борисов, Първанов и Румен Петков
По повод постъпил на 16 януари 2014 г. сигнал до главния прокурор на България Сотир Цацаров от лидера на политическа партия ГЕРБ Бойко Борисов Върховната касационна прокуратура изпрати сигнала на Софийската районна прокуратура (СРП) по компетентност, пише в съобщение на сайта на прокуратурата.
<p>&quot;С постановление от 17 януари 2014 г. СРП е възложила проверка на Държавна агенция &quot;Национална сигурност&quot;, като е разпоредила да бъдат снети обяснения от лицата Кристина Патрашкова, Бойко Борисов, Георги Първанов и Румен Петков. Срокът за проверката е 10 дни&quot;, се казва още в съобщението.&nbsp;</p> <p>Прокуратурата ще провери данните, изложени в жалбата, с оглед евентуално извършено престъпление по чл. 339 а НК (използване без разрешение на технически средства, предназначени за негласно събиране на информация) и резултатите ще бъдат оповестени.&nbsp;</p> <p>Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов обяви вчера, че ще подаде сигнал при главния прокурор Сотир Цацаров срещу главната редакторка на &quot;Галерия&quot; Кристина Патрашкова.</p> <p>&quot;Сигналът ще е за това, което тя е казала вчера &ndash; за наличието на записи на разговори между мен, Георги Първанов и Румен Петков&quot;, заяви Борисов.&nbsp;</p> <p>От редакцията на седмичника твърдят, че разполагат с аудиозапис от среща в Банкя между Борисов, Първанов и Румен Петков.&nbsp;</p>

Коментари

  • виц на деня

    17 Яну 2014 17:58ч.

    Ц. Цветанов: По наше време нямаше подслушване, сега ме подслушват политически.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • .

    17 Яну 2014 20:10ч.

    След като изгонихте от службите кадърните и квалифицираните сега бумеранга се връща. Хората за това са учили и трябва да хранят семейство. Да извиняват колегите им на служба, че им създават неудобството да поработят.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи

Напиши коментар

Откажи