Д-р Симидчиев: Изходът е масово тестване. При 95% от случаите няма нужда от притеснение – оставате си вкъщи

Д-р Симидчиев: Изходът е масово тестване. При 95% от случаите няма нужда от притеснение – оставате си вкъщи
Антигенните тестове са добър заместител на PCR тестовете и ще ни помогнат да управляваме пандемията. Степента на съвпадане на резултатите между PCR тестовете и антигенните тестове е над 98 процента. При всички положения ще стигнем и до по-високи стойности на смъртността, тъй като тя върви отместена във времето спрямо броя на заразените и на хоспитализираните. При всички положения ще има ръст, но до колко ще стигне ми е трудно да прогнозирам”. Това заяви пред Нова телевизия пулмологът д-р Александър Симидчиев. Лекарят наблегна на факта, че процентът на положителни PCR тестове се покачва до ниво (над 44% за вчерашния ден), което показва, че тестовете са недостатъчни и реално заболелите за 16 ноември не са 3500, а 7000, според д-р Симидчиев. При над 95% от случаите няма нужда от притеснение – оставате си вкъщи, каза още той.

 

"В момента лично според мен, брoят на официално регистрираните тествани хора с PCR е много по-малък от реално тестваните, Хората си правят повече антигенни тестове, защото са по-евтини и по-достъпни, но не влизат в официалната статистика”, посочи експертът.

 

Специалистът препоръча масово тестване и карантина за положителните. Много малко вероятно е да преболедуваш отново, но е по-добре да имаме единен стандарт – всички да носят маски, да пазят социална дистанция.

 

За мен е много малко вероятно да боледуваш за втори път, подчерта Симидчиев. Може да имаш пневмония без кашлица, посочи още лекарят. Повечето от хората без кашлица, но с пневмония, са с вирусна пневмония.

 

 

Оцветяването в зелено и жълто на храчката подсказва развитие на бактериална пневмония. Ако е вирусна пневмония, чакаме да мине и контролираме равнището на кислорода в кръвта – ако е по-ниско, в болница, обясни лекарят.

 

При над 95% от случаите няма нужда от притеснение – оставате си вкъщи.

 

Д-р Симидчиев каза и, че ако има симптоми на COVID-19 дълго време, след изчистването от вируса, трябва да се правят съвсем леки физически упражнения. Най-добре е това да се консултира със специалист.

 

Източници: Нова тв, "Епицентър"

 

 

 

 

Коментари

  • "реално заболелите за 16 ноември не са 3500, а 7000"

    17 Ное 2020 9:19ч.

    Пак лъжи и тенденциозни изказвания. Цял свят разбра, че "положителен" НЕ означава "заболял"! Защо тези от щаба прдължават да използват паникьорска реч? Но да, каквато е умственото ниво на аудиторията на Нова Домусчиева, такива са и посланията...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Уволнете го тоя, и без това не работи,само приказва приказки

    17 Ное 2020 9:48ч.

    Този МВР артист не се спря да обикаля по студията и да бълва небивалици. Кога лекува хората,кога помага, кога работи нещо реално няма обяснение. Непрекъснато никнат подобни екземпляри ,таман един се смири малко и поутихне и друг веднага се намества на екрана. Какво да се прави и то напористо иска да е известно, да се изкаже но и заплатата в МВР то да му тече.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Не са лъжи

    17 Ное 2020 9:51ч.

    Това, че се е появил по Нова, не прави доц. Симидчиев по-лош специалист. В момента хиляди хора се тестват с бързите антигенни тестове и понеже имат и положителен тест, и симптомите на ковид, не ги изпращат на PCR и те не влизат в статистиката. Болни са и се лекуват, а лекарите им дават болнични. Само ако състоянието им се влоши, им се прави PCR, за да постъпят в болница. Това изкривява статистиката.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Хитрушанко мамин

    17 Ное 2020 10:19ч.

    Ма той е и физкултурник, трябват съвсем ,ама съвсем леки упражнения,а оцветяването на гащите отпред в жълто а отзат в зелено е признак на цистит , уретрит и анални фисури ,нали докторе. Всеки цвят си има отделна болест, за това няма нищо страшно стойте си в къщи и само ако много се оцветите тогава отивате в болница по пътеката на парите . Там парите за вас се усвояват незабавно и Ако оцелеете, значи сте излекуван. Ако умрете , значи сте загубили битката с ковида.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Rattrack

    17 Ное 2020 10:23ч.

    Ако се върнете на изказванията на д-р Симидчиев от март-април, сигурно ще се изненадате от мнението му за ползата от носенето на маски. Сега се обърна на 180 градуса. И каква е точно ползата в момента от масовото тестване, след като заразяването е дифузно и обхваща поне 25-30% от населението на най-големите ни градове. Имаше смисъл от масово тестване в самото начало, но ние го проспахме.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • vessi

    17 Ное 2020 11:01ч.

    От толкова много противоречва и взаимноизключваща се информация станахме разногледи.Дълбок поклон пред знанията ,уменията и труда на българските лекари,ама нека има единна позиция и политика,която да се спазва от всички .Един ден се казва едно,на другия друго ,а на третия съвсем различно.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Друг Доктор

    17 Ное 2020 11:11ч.

    Информацията е противоречива нарочно. Това се прави съвсем умишлено. Населението трябва да се побърка психически , да изтрещи тотално , да иска само да се ваксинира ! Това е масова епидемия, заразна психоза, която се сее от Властта под команда от вън. Да не се забравя, освен Вирусът, има още над 20 (двадесет) респираторни вируса патогенни за хората. Клиничната им картина се припокрива и сега започва сезона. Масите хора подложени на постоянен терор и стрес декомпенсират. Имунитетът им рухва и стават по-възприемчиви към всякакви инфекции. Отключват също и други заболявания - автоимунни , онкологични , сърдечни , дерматологични , и т.н. Повтарям - този терор над здравето на хората - психичното и соматичното (а те са едно цяло !) се прави напълно умишлено ! Хората са в лапите на престъпници.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Към поста от 11.11

    17 Ное 2020 11:43ч.

    Подписвам се под всяка Ваша дума. Виждам здрави хора, които психясват и се разболяват от най-различни болести само от страх. Чудовищно престъпление е съзнателно да се тласкат хората към болести и фатален край. А виновни няма и няма и да има. В тази война ще има само победени. За жалост.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • muncho

    17 Ное 2020 18:21ч.

    Айде сега пък масови тестове... Още милиони и милиони в джоба на мафията..

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Австриец

    17 Ное 2020 19:28ч.

    Защо зачезна коментара с биографичните намеци за корупция у Симидчиев ? И как е изписвал лавандула за кинти ? Може би цензурата си мисли че му лъска досието... Лъска, ама друго нещо. Всичко се знае, както са казвали след фашизма - "Никой не е забравен, нищо не е забравено!" , Симидчиев...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи

Напиши коментар

Откажи