Цветанов: Повишиха съдиите след осъдителните ми присъди

Цветанов: Повишиха съдиите след осъдителните ми присъди
Защо Лозан Панов не говори за повишенията, които получиха съдиите след осъдителните ми присъди. Това каза в предаването „Тази сутрин” по бТВ председателят на ПГ на ГЕРБ и бивш вътрешен министър Цветан Цветанов. По думите му, Европейската комисия ще направи проверка за това как са започнати делата срещу него.

 

Цветан Цветанов каза в предаването, че след като един от адвокатите му - Ханс Петер Ул, пристигнал на летището в столицата, му казал, че има информация, потвърдена от два независими източника, че ще бъде осъден.

Цветанов заяви, че когато са образувани делата срещу него, е спрял контактите със съдия Владимира Янева. „Единият съдия в САС, след новото управление на ВКС получи развитие. Спас Иванчев в рамките на една седмица след потвърждаване на присъдата на първа инстанция получи повишение. Защо Лозан Панов не говори за това?”, запита Цветанов.

Той коментира, че в момента е в ситуация, в която може да заведе дело срещу държавата, но няма да го направи. „Това е моята родина и аз няма да позволя да водя дела срещу нея”, заяви той.

Цветан Цветанов коментира, че има усещането, че от самото начало главният прокурор е бил подведен за неговите дела от наблюдаващите прокурори. Според него прокурорите са били зависими, а не самият главен прокурор. Цветан Цветанов заяви, че ще направи всичко възможно заедно с Ханс Петер Ул, за да излезе истината наяве.